Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

S-a maritat si Nicoleta Luciu


Oaspete Marina

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui buflea
A facut-o in primul si primul rand pentru ca face parte din profesia ei si asa cum noi ne-am dus la scoala cu 100 de obligatii acasa, asa s-a dus si ea la sala si a mancat "nimic" ... De ce nu facem si noi asa, pentru ca motivatia noastra nu este suficient de puternica, pentru ca aspectul exterior nu este o prioritate si pentru ca e greu. E mult mai usor sa faci ceva greu ca "trebuie" decat "ca asa e bine"
Foarte bine punctat, Buflea [:)] Iar in final nu cred ca a costat-o suma respectiva de bani, intreaga, intrucat medicului respectiv i-a facut ditamai reclama, peste tot, a fost chemata in emisiuni sa povesteasca despre procesul de slabire, asa ca eu cred ca i s-a decontat destul din suma [;-)] - fata desteapta la faza asta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pana la urma e vina mea (a voastra) ca mi-am (v-ati) ales o meserie de soarece de birou. Iar merite, au cele "soareci" ca si mine, care arata ca Luciu ...[:D] Dar lasa ca atingeti voi 40 de ani sa vedeti cum incetinesc metabolismul, energia, motivatia, rabdarea ... si se accelereaza cresterea parului alb si gandurile despre cum ati fost odata ...sic!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Lo_li_Ta
L Si nici nu mie se pare genul de mama care-si lasa copiii pe mana bonelor. A si alaptat cat a putut si se vedea ca are grija de ei, nu e pe dinafara problemei.
Ca sa-ti faci operatii estetice,tratamente cosmetice si de remodelare,sa mergi la sala AI NEVOIE DE TIMP,FOARTE MULT TIMP,nu numai bani.Nu conteaza cate bone sau menajere are. Stiti foarte bine cat va poate solicita un copil, daramite trei!!!!!!!! Bebelusii au nevoie de prezenta mamei!!!! sa nu mai pozeze ea in mama eroina, perfecta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani
ar mai exista o posibilitate, usor SF, dar e posibil orice : poate are contract cu trustul mediapro, cine stie ce clauze or fi trecute pe-acolo... Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 ) "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Vin si eu cu o ipoteza-SF. Ea are contract cu fimra care produce niste produse ce ajuta la slabit (batoanele alea Fibrobar). Daca prin contract i s=a recomandat sa se ingrase mult in sarcina pt ca apoi sa poata slabi repede si sa aiba argumente in plus de laudat produsele in cauza? Se stie ca daca treci de la un stil de mancat de toate si in cantitati mari la un regim de masa cu cantitati mici si doar cateva sortimente, dai rapid jos kg (mai ales daca ai multe fata de greutatea ce o ai de obicei). Eu am avut sarcina gemelara si dupa ce m-am intors din maternitate aveam 5 kg in plus fata de atunci cand am ramas insarcinata. Ea a avut 35-40 kg si la prima si la a doua sarcina (dupa ce a nascut, nu imediat inainte de a naste). Daca manca sanatos si echilibrat, cu tot cu sarcina multipla, nu punea 35 de kg de pe ea in cateva luni. Dar e mai usor sa dai 10 kg intr-o luna cand ai un surplus mare decat atunci cand esti cu o greutate relativ normala. Apoi judec si eu din perspectiva mea, dar nu prea vad ce e de admirat la o femeie care abia devenita mama, se grabeste sa isi puna silicoane, sa se infometeze, sa stea la sala si la nutritionist mai mult decat acasa. E sanatos sa te infometezi? (100g de carne si 300g de legume pe zi vi se pare o dieta de urmat de un om sanatos, nu mai zic de o proaspata mama?). E bun, normal si de recomandat sa slabesti 35 de kg in 3 luni?
[url="http://bazar.desprecopii.com/search.asp?searchtxt=Laura25&searchtype=2&view=gallery&show=current"] Am marfa la bazar umanitar DC [/url] Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114871"]Cugetari gemene[/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878"]Poveste cu shtrumphi [/url] 'Cos what I feel is the only truth for me
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca daca nu ar fi avut banii pe care ii are, nu ar fi aratat asa cum arata dupa nastere never-ever...sa fim seriosi si realisti...incearca sa slabesti 30 de kg in cateva luni si sa vezi cum atarna pielea pe tine, oricat sport ai face...eu tind sa cred ca are mai multe operatii estetice decat recunoaste...nu imi displace ideea, e ok sa te intretii sau sa apelezi la bisturiu atunci cand e cazul...dar este gresit sa o dai ca exemplu, pentru ca majoritatea femeilor din Romania nu isi vor permite never-ever nici macar cea mai banala operatie estetica, iar reclama unui astfel de "produs" cum e Luciu, este clar in dezavantajul majoritatii. giulia si alex-raoul (22.09.2002) "Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste." [url="https://docs.google.com/presentation/d/1TxYb4C-16zphhTnLHTJtC8OnrxbSCTveJ05Zxzj3Bxg/present?pli=1&ueb=true#slide=id.p13"]Lumina sfanta pentru copii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Laura25 Apoi judec si eu din perspectiva mea, dar nu prea vad ce e de admirat la o femeie care abia devenita mama, se grabeste sa isi puna silicoane, sa se infometeze, sa stea la sala si la nutritionist mai mult decat acasa. E sanatos sa te infometezi? (100g de carne si 300g de legume pe zi vi se pare o dieta de urmat de un om sanatos, nu mai zic de o proaspata mama?). E bun, normal si de recomandat sa slabesti 35 de kg in 3 luni?
Tot citind atatea laude la adresa ei, ma gandeam ca sunt singura care nu o apreciaza pt efortul la care si-a supus organismul intr-un timp atat de scurt. Plus ca cea mai importanta persoana din viata ei este ea insasi. [:D] Cei 4 copii ai ei sunt ingrijiti de catre rude si de catre bone. Este suficient. [8D] allinta A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect. Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui allinta ma gandeam ca sunt singura care nu o apreciaza pt efortul la care si-a supus organismul intr-un timp atat de scurt. Plus ca cea mai importanta persoana din viata ei este ea insasi. [:D] Cei 4 copii ai ei sunt ingrijiti de catre rude si de catre bone. Este suficient. [8D] allinta A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect. Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.
nu esti singura.sunt si eu pe aceeasi lungime de unda, dar deh...cica ma roade invidia[:D] SOACRA MARE [url="https://picasaweb.google.com/103620645474562028354/BrataraMagicaSnurRosu#"]Doua maini stangi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asa e nu a scris nimeni pe aici pe la subiectele cum sa slabesc dupa nastere, cum sa slabesc X kg si alte sute de subiecte pe care le-am vazut de-a lungul anilor, nu preocupa pe nimeni, toata lumea e multumita [:D] Eu una am toata admiratia, si cu banii aia nu cred ca reuseam sa am atat disciplina si vointa ca astea le poti avea si fara bani. Faptul ca eu nu gasesc motivatia de a ma departa de frigider nu e decat vina mea, nu am nici un motiv sa caut zeci de scuze. Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...