Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Guvernul Ungureanu a picat


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus Tarisoara oricum o sa intre in picaj, cu sau fara stabilitate.
adica cum si mai ales ...de ce!? e in interesul cuiva? are cineva de castigat din asta? Alinuk[copil] si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani) [url="http://www.desprecopii.com/info-id-8903.htm"]Lumina Sfanta pentru copii[/url] ............................................................................ Nimic nu-i intamplator! ............................................................................
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 186
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui alinuk
Citat:
citat din mesajul lui Deceneus Tarisoara oricum o sa intre in picaj, cu sau fara stabilitate.
adica cum si mai ales ...de ce!? e in interesul cuiva? are cineva de castigat din asta? Alinuk[copil] si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani) [url="http://www.desprecopii.com/info-id-8903.htm"]Lumina Sfanta pentru copii[/url] ............................................................................ Nimic nu-i intamplator! ............................................................................
Orice putere care nu este monitorizata/controlata de societatea civila, isi urmareste proprile interese. Clasa politica este formata din nuclee de grupuri de interese, derivate din fost activisti, securisti de la sevicile secrete interene sau externe, fiecare cu "gasca" lui. Ei se lupta pentru putere ca sa profite de ea. Politica este gresit abordata in Romania. In loc sa fie o competitie cu solutii pentru Romania, este o lupta pentru putere, pentru ca nu exista o societate civila care sa sanctioneze clasa politica. Diferenta intre [url="http://decantare.wordpress.com/putere-si-politica/politica/lupta-competitie/"]competitie si lupta[/url] este decisiva, pentru viitorul Romaniei. Lupta duce la distrugere, competitia duce la succese. Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Incercand sa ma gandesc ce trebuie sa scriu, mi-am dat seama ca e un fel de apologie a fostului guvern si a fostei majoritati. A cazut guvernul? Foarte bine, vreau sa alterneze la putere, vreau sa fie si ei cu ochii unii pe altii, sa se urmareasca si sa se bage la inchisoare reciproc, daca au gresit. A cazut guvernul, vine altul. De unde si de ce atatea trompete care strigau "panica pe piete, pica leul, tzara e instabila, etc"? Eu nu cred ca asta tine atat de mult de puterea politica, pe cat voiau cei care au picat sa ne faca sa credem. Daca-ti vezi de treaba si respecti acordurile internationale, de ce panica? Mai degraba manipulare. Despre restul, nu cred in nimic bun. Sper sa ma suprinda odata cineva, oricine, in bine. Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus
Citat:
citat din mesajul lui Deceneus
Nu pica!
Tarisoara oricum o sa intre in picaj, cu sau fara stabilitate.
Deceneus, sper sa ti se implineasca si a doua "predictie" la fel cum ti s-a implinit si prima. Altfel ce-as putea sa zic, cred ca e bine sa traiesti cu convingerea ferma ca stii exact ce urmeaza sa se intample. Totusi "convinsi" din astia ca tine anunta apocalipsa, caderea leului si alte nenorociri asemenea. De ce trebuie sa intre tarisoara "ORICUM" in picaj? Nu putem supravietui fara guvernul de exceptie al lui MRU, format in proportie de 90% din no names-no skills sau nu putem supravietui fara aroganta docta a lui MRU?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce a spus Deceneus sunt chestiuni obiective din punctul meu de vedere si au suport economic, psihologic, legislativ, social samd. Urmareste cursul leu/valuta ce s-a intamplat este cea mai buna confirmare. Cat despre guvernul MRU si noul guvern se poate spune ceva comparativ imediat ce exista citerii echivalente. Un criteriu inerent este factorul timp. Pe scurt in luna octombrie a.c. se pot face comparatii. Cat despre parerea mea din start exista o regula de aur. O caruta care are doi cai din care unul va merge "hais: iar celalalt doar "cea" se va rupe in doua in scurt timp. Cat este de scurt acest timp...ramane de vazut. [url="http://www.romleas.ro/Rosia%20Montana/"]Ce nu stiu romanii despre aurul lor![/url] [url="www.romleas.ro/eu"]Eu pur si simplu[/url] / [url="www.romleas.ro/legi/index.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ramiris
Citat:
citat din mesajul lui Deceneus
Citat:
citat din mesajul lui Deceneus
Nu pica!
Tarisoara oricum o sa intre in picaj, cu sau fara stabilitate.
Deceneus, sper sa ti se implineasca si a doua "predictie" la fel cum ti s-a implinit si prima. Altfel ce-as putea sa zic, cred ca e bine sa traiesti cu convingerea ferma ca stii exact ce urmeaza sa se intample. Totusi "convinsi" din astia ca tine anunta apocalipsa, caderea leului si alte nenorociri asemenea. De ce trebuie sa intre tarisoara "ORICUM" in picaj? Nu putem supravietui fara guvernul de exceptie al lui MRU, format in proportie de 90% din no names-no skills sau nu putem supravietui fara aroganta docta a lui MRU?
Dupa reactia puterii si a opozitiei, realizez ca nici ei nu au crezut ca motiunea va avea succes. Motiunea a fost votata pentru ca a fost o "tradare". MRU era ca si Boc, un simplu executant al dispozitilor de la Cotroceni. I s-a facut o camapanie de imagine exagerata, pe care a anulat-o relativ repede. Daca ramaena pana in toamana s-ar fi erodat complet. Lupta pentru putere se da intre oamenii din jurul lui Basescu si oamenii din jurul lui Iliescu. Cu propunerea lui Ponta ca premier, Basescu incearca sa provoace o fractura in USL, petru ca divergentele apar cand se impart portofolile si nu poti sa-i multumesti pe toti. Miscarea este destul de inteligenta. Basescu cedeaza puterea, demonstreaza ca nu se agata de ea, arunca "marul otravit" in ograda adversarilor, demonstreaza electoratului ca nici opozitia nu a reusit sa faca mai mult, si recastiga o parte din cota electorala. Daca mai arunca in lupta si cateva dosare de mari corupti, aduce USL-ul sub 40%, si asta urmareste. Romania se scufunda pentru ca se consuma mai mut decat se produce. S-a demolat si s-a vandut cam tot ce mai producea. Mai sunt cateva paduri, terenuri si zacaminte. Daca le vinde si pe astea ca sa mentina un nivel de trai peste posibilitati, ne putem lua bocceluta sa plecam fiecare unde vede cu ochii. De fapt asta-i sloganul omniprezent, fiecare trebuie sa se descurce, fiecare sa ne schimbam, sa fim mai buni etc... Totul vizeaza individul, nu auzi nimic referitor la comunitate. Daca nu vom deveni comunitati locale, regionale si nationala, nu vom mai fi natiune. Nu cred ca USL-ul sau Ponta vor realiza ca trebuie sa descentralizeze putere si sa o delege in teritoriu. Puterea imbata si corupe. Ponta si Antonescu sunt "beti" de putere de cand au ajuns presedinti de partid. Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:)]ok 'm-ati convins' miscarea surprinzatoare a lui Basescu este insusi faptul ca actiunea lui se inscrie in demersul 'logic' nu avea alternative[:-@] asadar...pdl si mai ales Base intra cumva in opozitia aducatoare de procente politichie cu tichie! oameni buni, haideti sa ne vedem de treaba, lucrurile vor merge acolo unde au mers si pana acum indiferent de culoare tichiilor astora! Eu una cred ca atunci cand cei care se succed prin politica sunt cat mai multi / fara cumetrii incrucisate / si succederea are o frecvente cat mai mare... lucrurile sunt tinute in frau de ce? Ca nu au timp sa prinda vechime si nimb de semizei (prima perioada de guvernare in general e cea in care toti incearca sa demonstreze cate ceva, mai apoi ... nu mai ai loc pe langa ei... sunt undeva sus, iar restul poporului e masa de manevra / si atat) iata avem o vacanta acum, sa ne bucuram de ea ceea ce eu una chiar voi face! zile frumoase va doresc! Alinuk[copil] si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani) [url="http://www.desprecopii.com/info-id-8903.htm"]Lumina Sfanta pentru copii[/url] ............................................................................ Nimic nu-i intamplator! ............................................................................
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt dezamagit de personajele vehiculate pentru noul guvern. Nu au alti oameni la USL? Aceiasi "profesionisti" ca intotdeauna? Ce ma socheaza e faptul ca se vrea ca Drgnea sa conduca un minister axat pe fonduri europene in conditiile in care este dovedit faptul ca s-a infruptat din cascavalul european din plin. Asta imi dovedeste inca o data ca e un guvern pentru ei si tot ce afirma e praf in ochii populatiei. Lasati-va de fumat, renuntati la alcool, treceti la o dieta sanatoasa, nu mancati seara tarziu si in doua saptamani o sa pierdeti 14 zile!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Numele vehiculate pana în prezent pentru diferite portofolii sunt: Finante Publice - Liviu Voinea Administratie si Interne - Ioan Rus, Dan Nica, Liviu Dragnea Economie - Varujan Vosganian, Claudiu Doltu Afaceri Externe - Titus Corlatean Afaceri Europene - Mircea Geoana; Transporturi - Relu Fenechiu, Sorin Bota, Eduard Hellvig Mediu - Rovana Plumb, Carmen Moldovan Dezvoltare si Turism - Alin Burcea Aparare - Corneliu Dobritoiu Cultura - Mircea Diaconu Justitie - Catalin Predoiu, Dan Sova Comunicatii - Varujan Pambuccian Munca - Mariana Câmpeanu Educatie - Andrei Marga Sanatate - Eugen Nicolaescu, Nicolae Banicioiu, Florian Popa Agricultura - Ilie Sârbu, Daniel Constantin Din toata lista asta reciclata imi sare in ochi un nume: B#259;nicioiu la SANATATE [bang] Organizatorul de distractii pesediste cu tinerele poate fi ministrul sanatatii. Ce sa mai zici decat Dumnezeu sa ne dea sanatate [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Gia
Numele vehiculate pân#259; în prezent pentru diferite portofolii sunt: Finan#355;e Publice - Liviu Voinea Administra#355;ie #351;i Interne - Ioan Rus, Dan Nica, Liviu Dragnea Economie - Varujan Vosganian, Claudiu Doltu Afaceri Externe - Titus Corl#259;#355;ean Afaceri Europene - Mircea Geoan#259; Transporturi - Relu Fenechiu, Sorin Bota, Eduard Hellvig Mediu - Rovana Plumb, Carmen Moldovan Dezvoltare #351;i Turism - Alin Burcea Ap#259;rare - Corneliu Dobri#355;oiu Cultur#259; - Mircea Diaconu Justi#355;ie - C#259;t#259;lin Predoiu, Dan #350;ova Comunica#355;ii - Varujan Pambuccian Munc#259; - Mariana Câmpeanu Educa#355;ie - Andrei Marga S#259;n#259;tate - Eugen Nicol#259;escu, Nicolae B#259;nicioiu, Florian Popa Agricultur#259; - Ilie Sârbu, Daniel Constantin Din toata lista asta reciclata imi sare in ochi un nume: B#259;nicioiu la SANATATE [bang] Organizatorul de distractii pesediste cu tinerele poate fi ministrul sanatatii. Ce sa mai zici decat Dumnezeu sa ne dea sanatate [:)]
Sunt numai supozitii, nu a fost comunicat nimic oficial. Serviciile au inceput sa lucreze la intoxicare si aruncat cu noroi in imagini. Estimez ca saptamana viitoare incep sa transpire si niste interceptari audio si eventual niste indivizi din USL sa inceapa sa fie anchetati cu surle si trambite de ANAF, ANI, DNA, procuratura... separat sau impreuna. Sunt atat de previzibile miscarile astea incat ma intreb de ce nu-i mai recicleaza pe baietii din servicii, sa mai schimbe putin abordarea ca asta s-a cam perimat. Drept e, era mai bine sa fie Udrea, Funeriu si semi-analfabetul ala de la interne... nu stiu cum il cheama.. tamplarul. Sau copii astia de care n-a auzit nimeni din guvernul marionetei MRU.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...