Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Guvernul Ungureanu a picat


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

  • Răspunsuri 186
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii
Este socanta lista vehiculata a noului guvern ... aceeasi actori depasiti de situatie ... Sanatate si o zi cu soare va doresc!**************Linkurile mele: Supereva.roid="purple"> | Blogul meuid="teal">id="navy"> | DC pe Facebookid="navy"> id="Georgia">id="size1">
align="right" id="quote2">De ce este socanta? Pentru mine este previzibila. Ma asteptam ca PSD-ul sa puna la invatamant pe Abramburica, si sa-i recicleze pe majoritatea fostilor ministrii.Ma astept ca PNL-ul sa promoveze oamenii din preajma lui Antonescu, care nu au nimic de-a face cu reformele.Toti vor face pe administratorii, nu au nici un program sa reformeze ceva. De ce tot spun ca nu are importanta cine va guverna, important este ce reforme vor face. Nu vad nici o intentie de reforme nici la putere nici la opozitie si asta creeaza starea de nervozitate in societate.Reforma ar presupune responsabilizarea factorilor de decizie, dar puterea nu are interes sa faca asemenea reforme.Daca nu se va mobiliza societatea civila, sa solicite si sa forteze puterea sa adopte reforme, cei de la putere nu vor avea asemenea intitative.Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

:)

 

Listele cu promisiunile USL au si aparut pe piata media. Te ia cu fiori.

 

Un milion de locuri de munca in patru ani, inseamna cam 100.000 in urmatoarele sase luni. La bugetari? Revenirea la pensiile si salariile dinaintea taierilor, o crestere economica de 4% anual, cote diferentiate de impozitare: 8% – pana la 800 lei/lun#259;, 12% – de la 800 lei/luna pana la 1600 lei/ luna si 16% – pentru ce depaseste 1600 lei luna.

 

De asemenea, USL va introduce cota redusa de TVA la productia de cereale, paine, carne proaspata, lapte si legume (TVA 24%, din care 9% catre buget si 15% dedus producatorului).

 

USL promite ca va acorda si un card de credit pentru IMM-uri cu valoare cuprinsa între 5.000 si 100.000 de Euro. USL promite, totodata sa restructureze ANAF, Garda Financiara si Vama si sa desfiinteze 6.000 de posturi numite politic în perioada 2009-2010. De asemenea, USL promite sa plafoneze cheltuielile cu bunurile si serviciile la minus 50% din valoarea actuala, sa adapteze acordul actual cu FMI si sa negocieze în 2013 un nou acord cu FMI.

 

de aici

 

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

 

**************

Linkurile mele: Supereva.roid="purple"> | Blogul meuid="teal">id="navy"> | DC pe Facebookid="navy"> id="Georgia">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nimic din ce spune Ponta nu e nou,in primul rand.Reintregirea salariilor si a pensiilor?

 

Pai deja a fost neconstitutionala,s-a depasit cu mult termenul din lege.

 

01.01.2011 era parca.

 

Pemsiile?Pai oricum sunt mici,nu pot decat sa creasca valoarea punctului de pensie,doar atat.Marire efectiva nu se poate.Si doar cu recalcularea de la 1.06. a lass-ului sa mai creasca putin,dar nu foarte mult intrucat va creste baza de impozitare.

 

Vechimea unui om nu se poate modifica si nici salariile avute.

Impozitarea treptata?E veche ca si propunere,valabila in niste tari din UE si cam atat.A mai fost odata,nu e nimic nou,probabil se va reveni la ce a fost inainte de cota unica de 16%.Si acum tin minte ca era lipit pe calculator un fluturas cu plafoanele de impozitare.

 

Locuri de munca?Hm,se gasesc si acum doar ca atunci cand o tara e facuta numai din intelectuali(a se citi mii de absolventi de facultati in fiecare an)nu sunt numai posturi de studii superioare.Munca obisnuita cine sa o mai faca?Caut de innebunesc un electrician bun...pauza.....un instalator bun...pauza....ati fi surprinsi poate sa auziti ca pentru niste modificari de juma de zi am platit 600 ron unui baiat instalator si zugrav.

Dar de Ioane de,numai directori direct din facultate nu se poate.

 

Restul nici nu sunt de bagat in seama.

 

Madalina si Eva-Maria

https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

 

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg de ce toata lumea se incapataneaza sa spuna ca o sa ne fie rau, sa se tanguie ca "tarisoara" se duce de rapa. V-a fost bine cu PDL-ul? Ai trait bine si frumos, nu v-au fost taiate salariile, nu v-a afectat majorarea TVA-ului, totul a fost roz si vin "astia" vechi sau noi sa dea cu voi de pamant. Asta este impresia generala, citind acest subiect...

Cred ca inainte de a ne umple castronul cu floricele asteptand cu sufletul la gura sa esueze USL-ul, mai bine ati incerca sa ganditi pozitiv si sa acordati o sansa, cat de mica "tarisoarei".

Eu, una, daca se stopeaza hemoragia de bani catre firmele portocalii prin intermediul autoritatilor locale, daca pot merge la o licitatie fara sa mi se rada in nas si sa constat ca in tara asta mai sunt si legi care unde pui' se mai si aplica, zau daca nu votez USL-ul.

 

Cristina si [aerob] Stefan Costin (25.02.2005)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...