Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (66)


Recommended Posts

fetelor, oare aici, in romania, dupa nastere, se dau medicamente pt contractarea uterului? dupa ce l-am pierdut pe albert, austriecii mi-au dat methergine si stiu ca uterul mi s-a retras destul de rapid. e drept ca nici sarcina nu fusese mare, dar totusi burta si-a revenit rapid. irip, imi pare rau pt uratele de cocoase de camila avute azi [bang][bang] amary, deci burta o ia la sanatoasa si de la 28 sapt incolo [alcool] salexa, cum ti-au mai inclinat patul? au mai pus cate o caramida sub picioare? daca bei 5-6 litri/apa, nu mergi prea des la pp? in fund eu oricum nu prea stau (decat extrem de rar), cand merg la wc sau cand merg la dr si stau pe scaun in final. oricum, dr-ii de la bucuresti sunt mult mai precauti decat cei din tm. daca era dupa astia de aici, cred ca aveam f putine masuri de precautie in privinta colului. a trebuit sa vin eu cu propuneri si ei au zis "da, e f bine asa".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 321
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

balanta_tm, eu am citit ca se fac niste injectii pentru micsorarea uterului (Alexa le-a facut -mamica de gemenase). cred ca depinde de medic.de asemenea, am auzit de punerea acelori saculeti cu nisip. cred ca trebuie sa intrebam medicii nostri. eu beau 2 litri de apa si tot ma duc non stop la toaleta, cred k la 6 l. ma mutam acolo. cocoasa mea de camila sufera de scolioza cred [:D] 28[gravired] [baietel] & [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Gata pentru mine cred ca s-au cam incheiat vizitele. Balanta mie mi-au pus sub picioarele patului care 2 caramizi dinalea rosii, iar in pat mi-a adus de acasa sotul o perna mai mare pt ca astea de aici de la spital sunt mici si moi. Nu prea este confortabil sa stai asa cu capul in jos dar sa speram ca mai rezistam o luna. FIV 1 dr Albu Dragos reusit mutatia 1691 in factorul v nu a fost identificata mutatia 20210 in factorul II nu a fost identificata mutatia 677 heterozigota mutatia 1298 heterozigota mutatia 675 4G PAI homozigota mutatia 844G PAi nu a fost identificata 32 saptamani[gravired]+2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va spun ca am auzit si eu pe aici de varianta cu saculetii de nisip. Dupa ce nasti iti pun saculetii aceia cu nisip dar nu stiu la ce spital si nici in ce conditii dar ma interesez si va spun. FIV 1 dr Albu Dragos reusit mutatia 1691 in factorul v nu a fost identificata mutatia 20210 in factorul II nu a fost identificata mutatia 677 heterozigota mutatia 1298 heterozigota mutatia 675 4G PAI homozigota mutatia 844G PAi nu a fost identificata 32 saptamani[gravired]+2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la carucioare, eu am vazut live si Peg Perego si ABC Design Zoom, le-am incercat prin magazin, si ne-am hotarat ptr. cel din urma. Volanul e ok, se manevreaza usor, insa caruciorul in sine e f.lung si pare mult mai voluminos decat ABC DESIGN Zoom. Cat despre injectiile ptr. contractarea uterului, eu am primit, nu stiu exact cate doze, insa s-a retras f. frumos. In aprox. 6 sapt. eram "ca noua" [:D] Am avut si saculet cu nisip, pe care cand mi-l aseza pe burta il simteam de 1 tona, dar in cateva minute ma obisnuiam si uitam de el [alcool]. Oricum, pe mine m-a durut rau si plaga si la un moment dat nu stiam ce ma doare, plaga sau ma deranjeaza saculetul...[bang]. Oricum, saculetul l-am tinut aprox. 20 ore, nu mai mult. [pup] toate mamicile si burticile mami din 17.04.2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

off, am constatat ca ma vait intruna...uneori, imi pare ca numai mie mi se intampla toate. noroc ca citesc ca se intampla si la ,,case" mai mari [pk] (contractii, constipatie, dureri de solduri, buric inflamat, insomnii, etc reprezinta unele dintre preocuparile mele zilnice [q]. nu stiu cum afirma unele ca sarcina a fost cea mai frumoasa perioada din viata lor [alcool] mie mi se pare de necrezut. [pup] toate fetele 28[gravired] [baietel] & [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...