Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Exista secrete pentru fericirea cuplului?


Recommended Posts

  • Administrators
Se spune ca nu exista retete care sa garanteze durabilitatea unui cuplu. Poate ca de aceea, statisticile arata ca peste 40% dintre mariaje se sfarsesc prin divort. Si totusi, exista cateva lucruri simple, pe care orice partener implicat intr-o relatie sentimentala ar trebui sa le aplice pentru a mari sansele ca un cuplu sa dureze Cititi articolul complet [url="http://www.supereva.ro/INFO.ASP?id=8975"]doar AICI[/url] Va doresc o zi buna ! Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu cred ca respectul si loialitatea stau la baza succesului. Dragostea si pasiunea, fara respect si loialitate sunt ca o flacara care arde rapid si moare. Health is a state of physical, mental and social wellbeing and not merely the absence of disease or infirmity . World Health Organisation I'm not insane, my mother had me tested! Dr.Sheldon Cooper
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna! am o casnicie f reusita si parerea mea este- cand este dat sa fie, ESTE! totul vine de la sine. nu stiu nicio regula, nu am invatat nimic, am avut relatii ratate si cand a vrut d-zeu, se intampla pur si simplu. eu si sotul meu avem muuuulte defecte si cu toate astea, fiindca soarta vrea, gasim solutii si merge. este scantaie. degeaba stii toate regulile din lume ptr o legatura fericita, sa zicem ca le aplici si merge fortat, la un momemt dat tot se rupe. desi cand dzeu vrea, regulile vin de la sine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui bird70
Eu cred ca respectul si loialitatea stau la baza succesului. Dragostea si pasiunea, fara respect si loialitate sunt ca o flacara care arde rapid si moare. Health is a state of physical, mental and social wellbeing and not merely the absence of disease or infirmity . World Health Organisation I'm not insane, my mother had me tested! Dr.Sheldon Cooper
Si la baza respectului stau valorile. Daca partenerul are aceleasi principii de viata il(o) respecti, daca are principii opuse alor tale, il desconsideri. Evaluam pe cei din jur dupa proprile criteri valorice. O persoana cu principii morale puternice si una cu filozofia "scopul scuza mijloacele" nu vor putea convietui. Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Respectul atat pentru partener cat si pentru propia ta persoana. ---------------------------------------------- mama de Alexa,mandria ochilor si sufletului meu, 23mai1997, si Sandra ingeras frumos 4septembrie2004/august2007 si mama adoptiva de nepoata minunata Ada 18august1995 O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!Inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA! Aceeasi intoleranta pentru abuzul de orice fel. PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simtul umorului, respect, toleranta, sex temeinic, cunoastere de sine si impacare cu sine. sunt multi care se despart de partener incercand sa divorteze de fapt de ei. nu stiu cum sa spun. au impresia ca in alta viata in alta relatie ar face si ar drege si vai ce minunat ar fi daca nu ar fi piatra de moara de gatul lor. si cand colo ce sa vezi, ei sunt propria lor piatra de moara.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Comunicare, comunicare, comunicare :). Bunavointa, intelegere, dorinta de cunoastere a celuilalt si autocunoastere, sprijin reciproc. In rest eu in general merg pe ideea "ce tie nu-ti place, altuia nu-i face" atat in viata cat si in cuplu In rest sunt de acord cu ce scrie in articol si ce au scris fetele mai sus. [url="http://sezatoarelamamina.blogspot.com/"] Lumea mea [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...