Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

retete pentru diabetici


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui madyrizi
fructoza unde gasesc? pana acum n-am fost atenta la acest produs si parca nu l-am vazut nicaieri [:D].
Fructoza gasesti in orice supermarket ba chiar si in marketurile mai mici. Exista raion special pentru diabetici unde vei gasi si alte produse speciale pentru diabetici (ciocolata, napolitane, biscuiti, etc...).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

o alta reteta buna de inghetata (cel putin noua ne place tare)si pe care i-o fac baietelului meu care are diabet este asa: 2 banane 2 mango 500gr iaurt banele si mango se taie bucati si se pun la congelator. Dupa ce au inghetat se toarna intr-un blender impreuna cu iaurtul. Iese o inghetata super buna care poate fi tinuta in frgider daca urmeaza a fi mancata imediat (iese o cantitate destul de multa) sau pusa la congelator intr-o cratita/bol si scoasa doar atunci cand vreti sa mancati. evident se pot folosi si alte fructe, dar noi pana acum am folosit-o pe asta si a fost Ok. Lali [mamica] de David luptatorul nostru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...