Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Scolari de iulie-august 2004 (97)


Recommended Posts

Neata!

 

S-a schimbat vremea ca deh, doar plec eu de acasa![:-@][alcool]

Si eu cu meteosensibilitati...vreau sa dorm si ba nu pot ba nu ma lasa![:-@][:D]...Asa ca-s in urma cu somnul rau de tot.

Mariuta are maine comperul la romana, poimaine concursul de pian, raspoimaine nu-sh-ce selectie la scoala si saptamana care vine comperul la matematica...

Pe ea oricum n-o trage ata sa stea la birou asa ca avem lupte de strada. Ne distram[:D]

 

Olivia, tare bine arati!

Liliana, are copilul logica beton [:D]

Marina, multa sanatate!

 

Ma duc sa fac masuratori. O zi excelenta sa avem!

 

"Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.” (Mark Twain)

 

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)

poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mariana deci..tratament cu Augumentin combinat cu Sinupret.Durata: trebuie sa-i dai in asa fel incat sa fie 7 zile free of symptoms..adica daca dupa 3 zile este ok...tu-i dai 10 zile..ai inteles ?

In plus spray cu apa de mare ..dee sute de ori pe zi..cand isi aduce mainte mai da niste pufuri..hidrateaza mucoasa prevenind aparitia leziunilor prin care pot penetra microbii.

 

Lia terapia cu vit C..io nu cred in eficienta acestei vitamine...in ridicarea peste noapte a imunitatii

 

fug..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui szivarvany
Marina, eu in tinereti faceam inhalatiile-minune: musetel+sare zgrunturoasa+ceapa (o ceapa mare taiata in 4) si pt miros mai bun puneam esenta de eucalipt. La vremea aia luam antibiotic - tetraciclina, acum nu stiu care o fi varianta moderna. Si dormeam in august cu perna electrica pe frunte ... sa pot elimina.Sanatati multe-multe la voi [flo]Polux, super tare Adela [bis] si avea dreptate :-)_______________________________________________id="red">Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.id="black">id="size1">
align="right" id="quote2">Sotului meu i-a spus ORL-ista ca inhalatiile nu fac bine la sinuzita. Lui i-a dat UNASIN si BIOTICS. Nu stiu daca merge si la copii. Alexandra Maria 14.12.2007
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui kim222
Mariana deci..tratament cu Augumentin combinat cu Sinupret.Durata: trebuie sa-i dai in asa fel incat sa fie 7 zile free of symptoms..adica daca dupa 3 zile este ok...tu-i dai 10 zile..ai inteles ?In plus spray cu apa de mare ..dee sute de ori pe zi..cand isi aduce mainte mai da niste pufuri..hidrateaza mucoasa prevenind aparitia leziunilor prin care pot penetra microbii.Lia terapia cu vit C..io nu cred in eficienta acestei vitamine...in ridicarea peste noapte a imunitatiifug..
align="right" id="quote2">Daca faci asta se creeaza un cerc vicios: tu ii dai lichid - nasul/sinusurile elimina lichid etc. Noua ne-a spus de 3/zi. Atat. Orice pic/nas. Daca vrei sa-i hidratezi mucoasa nazala 1/zi ajunge. Si eu mai fac asta cand mi se pare ca ar avea ceva in nasuc si nu-l poate elimina, ajuta. Dar... ce-i prea mult strica.Alexandra Maria 14.12.2007
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

faza cu nasu` ... alea nu`s lichide, cine a avut sinuzita stie, e nevoie de mai mult ...

Marina, sanatati la voi !!!

 

noi stem bine, am avut ocazia sa fac teme cu Giulia ... la mate merge asa cu fa-le odata, fa-le odataaa, da` fa-le odataaa, la abecedar in 3 minute :D

de maine merge la scoala si i-am interzis alergatu` sa nu o apuce tusea ...

cu mucii am ajuns la faza sa ma turez in asa hal incat i-am zis sa se gandeasca la copiii bolnavi cu terapii zilnice si sa-si sufle naibii mucii aia fara frichineala si vaicareli.

 

_______________________________________________id="red">

 

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,

inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra

obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,

botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.id="black">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Orice mucoasa nehidratata se fisureaza ca sa spun asa..si este poarta de intrare pentru virusuri..acesta este sfatul unui orlist american...sfat pe care l-am primit personal.ea mi-a spus mai ales in anotimpurile in care suntem predispusi la viroze sa am cate un spray in fiecare baie..la bucatarie ..si de cate ori trec prin zona sa mai dau cateva pufuri... Pentru ca intial vorbim de virus care apoi se suprainfecteaza.Sinuzita o data facuta este greu de scapat de ea..reapare la fiecare (sau aproape la fiecare) infectie de cai respiratorii superioare.

Cercul vicios nu exista..tu-i bagi apa de mare iar secretia din sinuzita este o secretie infectata..tu-i hidratezi mucoasa..secretia patologica provine din sinusuri...si asta tine de preventie nu de tratamentul sinuzitei acute.

 

edit: Robi mergi la un internist bun ...nu se mai practica tratamentul cu moldamin nici macar in caz de ASLO marit...Mai verifica..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daria sanatate multaa!

Io mi-s rupta ..dupa servici m-am trezit cu vecini care au adus rasaduri de rosii..s-a dus vestea in cartier ca Luca sufera dupa gradinarit[:D]..asa ca toti 3 am plantat..simt ca ma paste lombosciatica [q]..daca nu iese nimic nici nu mai fac asa ceva niciodata![:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui kim222
Orice mucoasa nehidratata se fisureaza ca sa spun asa..si este poarta de intrare pentru virusuri..acesta este sfatul unui orlist american...sfat pe care l-am primit personal.ea mi-a spus mai ales in anotimpurile in care suntem predispusi la viroze sa am cate un spray in fiecare baie..la bucatarie ..si de cate ori trec prin zona sa mai dau cateva pufuri... Pentru ca intial vorbim de virus care apoi se suprainfecteaza.Sinuzita o data facuta este greu de scapat de ea..reapare la fiecare (sau aproape la fiecare) infectie de cai respiratorii superioare.Cercul vicios nu exista..tu-i bagi apa de mare iar secretia din sinuzita este o secretie infectata..tu-i hidratezi mucoasa..secretia patologica provine din sinusuri...si asta tine de preventie nu de tratamentul sinuzitei acute.edit: Robi mergi la un internist bun ...nu se mai practica tratamentul cu moldamin nici macar in caz de ASLO marit...Mai verifica..
align="right" id="quote2">si e si sfatul unui orl ist f bun din Buc, de asemenea noi avem spray in fiecare baie, in bucatarie si in masina!! Apoi mai era sfatul cu vit A tot pentru mucoase, functioneaza. Si da, tine de preventie. Eu am facut sinuzita si am scapat de ea. Nu prea intelegeam eu cum, ca tot auzisem ca nu mai scapi. Dar am facut o radiografie la fata o data si s-a lamurit misterul, la mine sinusurile sunt mult mai mari si cu mai multe "intercomunicatii" ceva de gen...am avut mari probleme la o extractie dentara ca ii era frica doctorului sa nu se creeze comunicatie intre cav bucala si sinusurile maxilare...Andriesmami!! uite avioanele, avioanele, sunt multe mami, multe!! uite si unul mic mami, e puiul lor, e puiul lor!!!id="green">id="size2">id="Verdana">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...