Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Scolari de iulie-august 2004 (97)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nici noi nu ne concursalim, cel putin eu nu stiu nimic !

Azi a mers caprita la scoala cu interdictie la alergat ... daca o apuca tusea spastica ii sperie pe toti p`acolo ... asa ca sper sa-si fi amintit ...

 

_______________________________________________id="red">

 

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,

inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra

obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,

botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.id="black">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt 2 motive cred :-)

1 - ca toti piticlontii sunt foarte cuminti si devreme acasa, asa ca nu avem ce sa dezbatem :-)

si 2 - scriem atat de putine mamici de iul-aug2004 incat nu mai avem ce scrie nou :-)))

cred ca daca ar fi sa scurtam lista (promit ca nu ma apuca iar :-))) am avea o listuta scurta rrau :-)

 

_______________________________________________id="red">

 

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,

inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra

obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,

botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.id="black">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

u v-am scris aseara un mesaj si l-am pierdut inainte sa-l trimit.

 

Aveam o dilema aseara, intre timp m-am mai gandit la asta... Vroiam sa va intreb voi ce calificative mai aveti, ca Tudor a mai luat si B in ultimul timp la ro si mate. Si ieri am vb cu mama unei fetite din clasa lui tudor care imi spunea ca sunt zile in care lucreaza cu fata si pana la 7 seara suplimentar, in cond in care merge si la doamna acasa, de doua ori pe saptamana la meditatii. Imi zicea ca deja fac exercitii de clasa a doua la romana. Fata desigur e brici, are numai FB uri.

 

Dilema era daca ii cer eu prea putin lui tudor. Si eu fac cu el suplimentar in fiecare zi, si lucram cam doua - trei ore cu teme cu tot. Mie si atat mi se parea mult, dar uite ca altii fac si mai mult. Voi ce parere aveti. Intre timp azi mi-am adus aminte ca mi-am propus sa nu fac caz din notele lui (am cam uitat asta) si ca vreau sa-l las sa se si joace si sa mai aiba si alte activitati in afara de scoala.

 

Altfel va doresc de bine, Kim mult succes la noul servici, Marina, Daria si Robi -sanatate, Cristal, drum bun, Roxi, la cat mai multe nopti asa si in rest pupici.

 

http://community.webshots.com/user/mitzura1974

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doctor trebuia sa ma faca mama, azi am convins un dr de aici sa-mi dea o reteta fix pe medicatia prescrisa de Kim si asa am capatat augumentin sirop si sinupret. Sper sa fie bine, nici nu stiu de unde poate scoate atatia mucisori.

Noi suntem in vacanta in Dubai am umblat de ne-a luat naiba, azi am avut in plan vizitatul cladirilor celebre in Dubai, cerinta speciala a lui Mitzu, deci Burj al Khalifa, Burj al Arab si cum le-o mai chema. Acum viseaza cladirile Petronas in Malaezia si s-a apucat sa-si cumpere machete cu toate locurile inalte in care a fost. Plus ca a ajuns la concluzia ca se face constructor si o sa faca un turn si mai mare.

Sarumana de ajutor inca odata.

 

Promit sa trec mai des, doar ca stau prost rau cu timpul, scriu in trepte, si nu prea sunt buna la povestit ce fac zilnic desi imi place sa va citesc.

Apropo de note, la noi nu exista competitia pt fb asa ca toata lumea are combinatii de toate calificativele. Inclusiv Mitzu pe care invatatoarea il declara cel mai tare din parcare are de toate inclusiv echivalentul lui suficient care aici se cheama in curs de invatare, cica sa nu-i descurajeze. Nici nu ma mai agit sa fiu sincera, nescolit nu o sa ramana.

 

Marinaid="Arial">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mai zis, refuz sa ne stresam in primii doi ani. Dar fiecare face cat poate si daca au cate un copil cooperant, probabil ca si asta ajuta.

Fi`mea cand ajung acasa imi clipeste din gene si vrea afara. Daca nici acum nu profitam ca avem timp, nu stiu cand vom mai avea pt copilarit in voie.

Mitzu, cunosc si eu persoane asa si sincer imi e mila de copiii aia. Faptul ca acum fac 7 ore de munca in plus nu inseamna nimic in viitorul lor.

A, ba da, le poate aduce un mare sictir mai repede decat la altii nestresati.

 

Marina, ce tare esti [bis][bis] Multa sanatate la voi ! Abia astept sa mai pui poze, sunteti atat de frumosi !

 

 

edit sa explic: nu am cunoscut in viata mea un copil care sa prefere sa faca teme decat sa faca ce ii place cu adevarat(iesit afara, sport etc); am cunoscut insa copii care nu aveau alta alternativa si atunci faceau ce le cereau parintii, culegeri peste culegeri.

 

_______________________________________________id="red">

 

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,

inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra

obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,

botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.id="black">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey, voi sunteti cucu...cum mei 3 ore de homework la clasa intai. pai si la liceu ce vor face?

 

La noi temele sunt de 15-20 de minute (Adelutzei ii ia in jur de 5 - 10 minute), iar eu ma cert cu al meu barbat ca imi chinuie 3 ore copilul lunea seara cat sunt eu la dans, cu scris, matematica si citit...mie mi se pare foarte mult, desi Adela s-a obisnuit si face totul foarte repede.

Asa ca Daria felicitari...exact asta facem si noi incepand de azi...afara si iar afara....ca si asa cresc repede si nu vor mai vrea ei la joaca...sau vor vrea la altfel de joaca.

 

Sanatate tuturor.

Va pup

 

Liliana

Poze noi aici: Poze noi

Poze- martie 2008 ; Poze 1 ; Poze 2 ; Poze 3 ; Poze 4

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata

mai eu trebuie sa va zic ceva. is ofticata ca Patrick nu are ambitie. punct. nu ma convinge nimeni sa nu mai fiu asa, ca asa sunt. si as vrea sa fie primul in toate si ma oftic teribil cand nu are chef sau se cataie la 3 propozitii usoare pe care stiu ca le poate face. si in locul invatatoarei i-as tranti niste B-uri solide in carnet (sa nu zic de un S) ca poate se mai trezeste. nu am nicio pretentie de lucru suplimentar si nici de meditatii in clasa 1 dar cand vad ca NU face nicio tema singur si trebuie sa stai in fundul lui si sa il presezi imi vine sa plang de ciuda. pentru 4 probleme simplute el poate sta si 2 ore. ca se uita pe pereti, ca il strang chilotii, ca roade creionul, ca se gandeste la ce constructie lego a mai facut sau ce mai trebuie sa o modifice si tot asa. si vad ca copiii care is studiosi si au rezultate au din ce in ce mai multe oportunitati deschise, incepand cu liceul si nu numai.

 

edit: Mitzu, mandrul are numai FB-uri in carnet dar zau ca nu le merita. cel putin in ultimul timp, vad ca a luat numai B la dictari si fise. si sper sa ii treaca si in carnet, ca de fapt asta e nivelul lui.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...