Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Guvernul Ponta


Recommended Posts

  • Răspunsuri 695
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui copiloi
DEcizia CC intra in vigoare in momentul publicarii ei in Monitorul Oficial.

Avand in vedere ca nu are cum sa apara decizia maine in MO, ea nu-i valabila maineid="red">.

Ce nu-i clar?id="red">
align="right" id="quote2">
Stie copiloi ce stie. [;)] De la colegii ei.id="beige">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si ca sa fie circul complet parlamentarii nu au avut timp sa ia act oficial de condamnarea definitiva a lui Nastase, parlamentul tocmai intra in vacanta deci va vira in cont la Rahova drepturile banesti de parlamentar pana la urmatorea sesiune, in toamna.

 

In schimb publicarea in Monitorul Oficial a demisiei din functia de parlamentar a lui Voiculescu este un motiv pentru ca procesul acestuia sa taraganeze. Are infatisare vineri la Inalta Curte. Daca maine ii da M. Of. tidula la mana poate cere judecarea de catre o instanta inferioara...

 

Desigur, Deceneus asa facura si PDL-istii, da' parca nu chiar asa !

Eu eram profund dezamagita de PDL nici nu ma gandeam sa ii votez, insa prin comparatie cu Ponta sunt mici copii.

 

Capcaunule, sa scrii tu cu alb pe alb... ti-e teama deja ?

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Liderii USL discuta la Guvern despre inlocuirea judecatorilor de la Curtea Constitutionala UPDATE Titus Corlatean la RTV: Doi judecatori sunt incompatibili, Iulia Motoc si Augustin Zegrean

 

Apoi :

Ministrul Justitiei, Titus Corlatean: Doi judecatori CCR - Augustin Zegrean si Iulia Motoc - sunt incompatibili. Voi cere ANI sa se pronunte

 

Apoi

 

Presedintele ANI, Horia Georgescu: Nu Ministerul Justitiei stabileste cine este incompatibil sau nu in Romania. Din punctul nostru de vedere, Iulia Motoc nu se afla in nicio situatie de incompatibilitate

 

Si in final:

 

ANI: Judecatorii Curtii Constitutionale Augustin Zegrean si Iulia Motoc nu se afla in stare de incompatibilitate

 

 

 

Urmarea : Liderii USL se vor intalni sa vada cum ii pot schimba pe aia de la ANI (Agentia Nationala de Integritate)[:D]

 

 

Album

http://picasaweb.google.com/nicole.poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eh, si intre timp Ponta sugereaza ca USL va incepe procedura de suspendare a presedintelui, pe motiv de respectare a deciziei CCR. Adica, stai sa inteleg, vor sa il suspende pentru ca respecta Constitutia?

 

Da, deceneus, ai dreptate, asa se intimpla si pe vremea PDL-ului [alcool]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt român, imi place tara mea

de Cosmin Navadaru HotNews.ro

 

"In Anul 1853, domnul Constantin Negruzzi publica aceasta poezie. Va spun doar un fragment... Cand am citit prima data aceasta poezie, m-am amuzat. Apoi am ramas ingrozit, realizand ca la 1853, Negruzzi spunea ca "avem soselele stricate" si ca asculta manele... Cati ani sunt, din 1853 pana astazi? Noi n-am facut nimic. Noi am stat 160 de ani... Sa constatam ca drumurile sunt ca in 1853 si ca maneaua a revenit in forta. Din pacate, nu mai sunt manelele antonpanesti, ci e decaderea muzicii lautaresti, in fenomenul care se cheama astazi, impropriu, manelism".

 

 

Eu sunt român... (de Constantin Negruzzi)

 

"Francez, rus, neamt, ce firea te-a facut

Pamantul tau e bine-a nu uita

Oricui i-e drag locul ce l-a nascut

Eu sunt român, si-mi place tara mea

 

Lauda multi pe francezul voios

Pe mandrul rus, pe neamtul regulat

Zicand: la ei e totul bine si frumos

Dar, fratii mei, eu oricat am umblat

Pe drumuri lungi, cu sine ferecate

Nu ma-nvoiam. Si vreti sa stiti de ce?

Ca mie-mi plac soselele stricate

Eu sunt român, imi place tara mea

 

La masa beau adesea vin strain

Tocai, Bordo, sampania iubesc

Dar mai ales prefer vinul de Rin

Daca nu am Cotnar sau Odobesc

Dar daca am, golesc pline pahare

Apoi incep sa cant vre o manea

Si sunt tot beat cat tin zilele-amare

Eu sunt român, mi-e draga tara mea"

 

 

 

si o sa mai treaca alti 160 de ani si Romania o sa fie in aceeasi situatie, sosele stricate, manele, guvernare corupta...

pacat pt cei care traiesc in Romania si mai spera la o Romanie democratica, la un trai mai bun [q]

 

Album

http://picasaweb.google.com/nicole.poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui turturica
Eh, si intre timp Ponta sugereaza ca USL va incepe procedura de suspendare a presedintelui, pe motiv de respectare a deciziei CCR. Adica, stai sa inteleg, vor sa il suspende pentru ca respecta Constitutia?
align="right" id="quote2">Nici tu nu intelegi ce scrii, dar stii ce sugereaza Ponta [:D]....Si cum a sugerat? Cum s-a exprimat? [:-@]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Facultatea de Drept anunta ca instituie comisie pentru verificarea tezei lui Ponta dupa care se razgandeste (pentru mine asta e dovada plagiatului, pentru ca altfel, universitarii care sunt 80 % PSD s-ar fi miscat rapid ca sa-i dovedeasca nevinovatia). Corlateanu admonesteaza CSMul, Ponta il trage de urechi pe ministrul invatamantului si pentru prima data in istoria pre si post revolutionara a Romaniei se schimba baremul de corectare la un examen la presiunea strazii. Auzi explicatie penibila, ca sunt subiecte de la Funeriu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dalia05
Ponta il trage de urechi pe ministrul invatamantului si pentru prima data in istoria pre si post revolutionara a Romaniei se schimba baremul de corectare la un examen la presiunea strazii. Auzi explicatie penibila, ca sunt subiecte de la Funeriu.
align="right" id="quote2">Explicatia si mai penibila este ca o propozitie subordonata poate fi in acelasi timp si subiectiva si predicativa [bang][bang]Jenant!Iar acei 42% din elevii ce au invatat la limba si literatura romana si au raspuns corect sa isi muste pumnii si sa vada cum diferenta de 0,6 puncte luata de toti cei care au facut scandal ii poate costa un loc la un liceu bun....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...