Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bb! (70)


Recommended Posts

umbra nu trebuie nimeni sa se puna in chilotii tai, tu si sotul tau stiti cei cel mai bine pentru voi...iar de proces lung si anevoios..ce sa zic de 4 ani ma chinui cu endo...acum nu ma mai grabesc sa vina lucrurile de la sine...pare trist ce se intampal cu adoptiile la noi in tara , insa nu imposibil, am o buna prietena care a reusit si ea ma ajuta cu sfaturi , conteaza mult sa vezi ca unu ca tine a reusit, iti da putere si speranta.

 

mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

xdidi inteleg perfect si ai dreptate, dar multi isi cam dau deja cu parerea, in unele cazuri in necunostinta de cauza ! Sunt la care le raspund inapoi politicos,dar unii chiar ma calca pe nervi cu intrebari de genu ,, no, da cand faceti copii ? dar mai asteptati mult ? hai,puneti-va pe treaba ....'' si chestii de genu ....care ma deranjeaza.

Si eu is mai optimista cand vad cazuri cu endo care au copii acum, fie ei prin FIV sau natural, dar clar is si pesimista cand vad cat de mult se lupta unele cu boala asta [bang].

 

[flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am facut azi prima injectie cu Diphereline, insa nu stiu la ce sa ma astept: ar trebui sa mi se opreasca ciclul deja? sau de-abia urmatorul sa nu imi mai vina... Tot ce gasesc pe net e mai mult legat de cand re-apare CM dupa tratament, nu legat de cand dispare [:D] Didi [mamica] de mica printesa [zana] MTHFR C677T heterozigot, Factor XIII heterozigot, PAI-1 heterozigot Tiroidita autoimuna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didi81 salut, Imediat dupa prima injectie nu se opreste ciclul, acest ciclu de luna asta il vei avea, eu l-am avut chiar si mai abundent ca de obicei dupa prima injectie, dar de luna viitoare nu vei mai avea, asa ar fi teoretic. Eu avand doua ture de tratement ( unul anul trecut si unul acum din septembrie incoace) am raspuns diferit la injectiile cu Zoladex ( e acceasi substanta si in Dephiriline). La prima injectie din primul tratament am mai avut ciclu incontinu timp de o luna, abia dupa a doua injectie mi s-a oprit de tot. La a doua tura de tratament,adica anu asta in sept. am facut prima injectie, la cateva zile mi s-a oprit ciclul si gata.Oi vedea eu cand a reveni [:D].Eu mai am inca o injectie la sf lui decembrie. Sper ca am fost utila cu raspunsul [pup] Succes !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

didi ciclu pe care incepi diphe e posibil sa fie normal, sau mai scurt , sau mai putin cantitativ...e posibil si la cm urmator sa apara niste pete maronii in preioada cu pricina e normal... mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

didishor, as vrea sa scriu povestea, pentru ca stiu pe pielea mea ca sunt antidepresive bune, da nu stiu cum. o voi scrie cu taraita intr-un doc, ca altfel nu am timp. pana o termin, poate ma dumiresc si cum s-o trec pe prima pagina. ca veni vorba de antidepresive, am mai spus-o si in trecut, chiar daca e un cliseu, la mine s-a intamplat minunea cand capatasem o liniste interioara, nu ma mai stresam cu endo asta. cu diphe si cu alte medicamente nu stiu sa zic cum e, ca mie medicul nu mi-a prescris dupa laparo. Nu stiu de ce, dar din cate imi aduc aminte nici lui didi nu i-a prescris (nu-i asa?). decat ac-uri, parca. poate ca asa lucreaza el. cu toate astea, am facut o mica stimulare si am ramas la 3 luni dupa operatie. deci, se poate. dragele mele, nu va dati batute! 2011 a fost un an cu multe vesti bune, sa zicem ca in 2012 a fost o mica pauza, deci, ca intr-o sinusoida, ma astept ca 2013 sa fie prosper si sa avem multe gravidute pe forum !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce afcti fetelor? a venit mosu? irina asa este eu am luat ac-uri 3 luni la indicatia lui , ca sa mai domoleasca endo cica, dar mi-au priit aceste ac-uri am avut ciclu regulat 1 an fix, dupa 1 an varza totala....inca sunt varza, voi incheia un an de ciclu asa cum l-am inceput...dereglat si ciudat iar cand ma voi duce la doc parca vad ca nu vede nimic... va puuup o zi faina la toate! mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...