Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (36)


Recommended Posts

F ocupate am fost in acest wk, de nu a scris nimeni nimic.

Sper ca toata lumea e ok, noi suntem bine, sambata nici nu am iesit din casa, duminica am fost doar pana in unirea pe la mc si sa cumparam incaltari.

 

Nu stiu cum sa va intreb...D. sta cam des cu mana la putza, tot il intreb dc il doare, imi spune ca s-a facut mare.I-am explicat ca revine doar dc o lasa in pace.Baietii vostri cum sunt?id="size1">

 

In rest este f. diplomat, nu credeam ca va fi asa copilul meu.Si face complimente...am facut o salata de cartofi sambata, mi-a zis ca sunt o bucatareasa buna, si ca as fi castigat master chef dc participam.

 

 

Uitasem sa spun LA MULTI ANI !id="red"> sarbatoritelor de astazi. [flo][flo][flo]

 

Mirela si David - 23.12.2005

ce baiat frumos are mama!

David in decembrie id="purple">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Miri, tare dragut David al tau! Si Nati vine cu complimente din astea, dar pe ea o banui de linguseala :) uneori.

 

Cu mana la putza - cred ca e normal la varsta lor si Nati mai are obiceiul.

 

Eu intru mai rar pt ca efectiv nu am timp si timpul pe care il am cand doarme Zuzulina il folosesc ca sa mananc, sa tin ordinea in casa, rufe de spalat, etc, etc. Si in primul rand ca sa dorm, asta e vital.

 

Azi a venit drita de familie (alota decat la fete, am ales una din cartier pt Zu), am mai obtinut un rand de pareri [bang] ea zice ca masajul de la picioruse - decat sa i-l facem gresit mai bine lipsa si ca prosopelul rulat de sub gat nu e neaparat necesar. Restul parerilor exprimate nu mi-au clatinat ceea ce faceam deja. In concluzie cred ca am sa ma grabesc sa merg la ortoped, ziceam ca o mai aman pana la o luna-doua, dar mi-a bagat cuiul, o sa incerc sa fac programare mai repede. parerea ortopedului o s-o iau drept litera de lege si la revedere.

 

Miha las niste motate pentru tine, poate-poate se hotaraste domnisoara Emilia[bebic] sa scoata nasul la lumina! [majoreta][majoreta][majoreta]

 

Lavi mamica [9cer]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lavi, ce mult ma bucur de soacra ta, ca face progrese! [flo] Ma gandesc ca tare bine i-au picat pozele cu Ami-Zu [olala]

In alta ordine de idei, tu esti figura cum iti pui in minte cate ceva si nu te mai lasi! Bafta cu ortopedul.

 

Miha, Amalia id="red"> si Emilia id="red"> suna similar, daca tot te-a influentat Lavi cu sarcina, zuzulinele voastre or sa si aiba nume apropiate [:)]

 

Meems & Rianna (16 dec. 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ola si de la noi!

 

Lavi super vestile de la soacra!!! E deja acasa sau tot la spital? Veniti in vara la Alba? Poate ne vedem, o sa fiu cu fetele toata luna august!

 

Ami Zu imi place cum suna!!! Si noi am incercat sa ii zicem Amaliei Ami dar se faceau confuzii cu cuvantul 'amie' si nu a mers. In schimb Alessia o striga Alia si tare ii mai place:))

 

Am fost si noi cu Alessia cand era bebe, la ortoped pt ca asistenta care o urmarea avea impresia ca la un picior avea un pliu in plus fata de celalat. Si desi olandezii sunt foarte "laxativi", rar se ingrijoreaza de ceva, se pare ca in astfel de cazuri in care au dubiu te trimit urgent la ortoped. I-au facut un film si asa s-a confirmat ca totul era ok ( cred ca avea sunculite care ii atarnau de fapt:)). Voi de ce faceti masaj la picior??

 

Ile cum mai esti? Sabina e un nume superb!!!

 

Miha imi place si Emilia mult de tot cu o preferinta totusi pt Emily care imi suna mai suav!:)

 

Hai fetelor mult a fost putin a ramas! Mult curaj!

 

Who is next? Noki???

 

 

Alina si missele Amalia 17.11.2005 si Alessia 02.11.2010

 

AMALIA

ALESSIA

Povestea nasterii Amaliei

 

Parfois on regarde les choses, telles qu'elles sont, en se demandant pourquoi.

Parfois on les regarde, telles qu'elles pourraient être, en se disant pourquoi pas.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot eu cu o intrebare intrebatoare: am nevoie pt luna august de un scaun de masina pt Alessia ( nu scoica ci cel de dupa). Care il mai aveti si puteti sa mi-l imprumutati? Promit sa am mare grija!:)). Io am unul dar e greu rau, nu as putea sa il car dupa mine, mai ales ca vin fara Phil.

 

 

 

 

Alina si missele Amalia 17.11.2005 si Alessia 02.11.2010

 

AMALIA

ALESSIA

Povestea nasterii Amaliei

 

Parfois on regarde les choses, telles qu'elles sont, en se demandant pourquoi.

Parfois on les regarde, telles qu'elles pourraient être, en se disant pourquoi pas.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ola,

 

Amalia - eu dat scaunul la nasii mici asa ca nu il mai am disponibil.

 

Pt bb3 caut o scoica SH de la Chicco-are cineva de vanzare?[:D]

 

Eu tot in spital, am o maare dilema: dr meu pleaca in concediu intre 01-10 iulie, dpn-ul meu este 20 iulie dupa UM si mai nou 10 iulie dupa masuratori pt ca bambina este cu 10 zile mai mare la masuratori!Asa ca nu stiu cum sa fac, sper sa le aranjeze Dumnezeu pe toate!Poate se declanseaza natural dupa 36 sapt si gata![flo]

 

Si V statea cu mana la putza, pe motiv ca se lipeste[:D] si i-a aratat tatal lui cum sa o aseze , in sus si intr-o parte[:I], apoi chilotii sunt f imp. , sa nu fie nici prea stramti , nici prea largi.Juniorul a descoperit ca i se face mare si a dezbatut cu fra-su problema care l-a pus in tema ce si cum...[:D]

Deci se rezolva, plus cateva explicatii si succes...

 

Pe de alta parte psihanalista mea preferata, Francois Dolto, explica ca e greu pt un baiat sa se concentreze daca are o erectie si trebui sa puna mana ca sa inceteze, spune ca e greu sa faci ceva cand ti se intampla asta.Deci este legitima si pusul mainii...

 

Lavi - asa este, un macel intretinut de doctori din pacate!

 

Pup

 

 

Ile [gravi] [fetita] , mami de V[bicla] si A [cavaler] ,

id="green">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alinus am eu scaun de care zici, grupa 1-4 ani, a fost al Nataliei si o asteapta pe Ami, e la Alba. Daca ai nevoie de el din Bucuresti spune-mi si il aducem cand mai trecem prin Alba pana atunci.

Super ca stati toata luna august, o as ne vedem.

 

Soacra mea e in spital acum, la Tg mures, la recuperare. nu stim cat va sta acolo.

 

Meems la ce te referi cu pusul in cap si executatul?

 

Hai fetelor, care mai doreste, care mai pofteste la gravideala ca s-a eliberat un loc, in curand se mai elibereaza unul? [olala][zz]

 

Lavi mami fericita [9cer]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lavi02

Meems la ce te referi cu pusul in cap si executatul?

align="right" id="quote2">

Lavi, ma refeream la grabirea programarii la ortoped, de cand ziceai ca ti-a bagat cuiul noua pediatra.

Si apropos de sarcini... Una din prietenele mele, singura din grupul nostru intim care inca nu are copii, ne-a anuntat saptamana trecuta ca e gravida! Dupa 11 ani de incercari si esecuri si amaraciune. E [9cer] Asa ca eu imi voi lua doza de bebelusenie de la piticul/a ei [olala]

Meems & Rianna (16 dec. 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lavi super si merci pt scaun. As avea nevoie de el in Buc of course, ai mei parinti ar putea sa treaca sa il imbarce inainte de a pleca si la fel dupa il pot aduce in Alba ca sa nu va trambalati voi cu el. O sa mai vorbim pe mail. E cumva isofix? Sau e simplu se ataseaza la centura masinii? Masina lui taica-meu nu are sistem isofix de aia intreb! Inca odata merci!

 

Ile valeu ce de explicatii despre putza....nu as fi facut fata cu un baiat, sigur!:)) Grea dilema, ai vreun doctor de plan B, in caz de ceva?

 

Meems felicitari pt prietena ta, cred ca e in al noualea cer! 11 ani e enorm de mult, bine ca a reusit. E natural sau fiv?

 

Alessia bolnava la pachet acasa, aici e soare si cald in sfarsit, pt cateva zile ...si noi bolim! Asta e. Nisa ne-a trebuit, nisa am avut!:)

 

 

Alina si missele Amalia 17.11.2005 si Alessia 02.11.2010

 

AMALIA

ALESSIA

Povestea nasterii Amaliei

 

Parfois on regarde les choses, telles qu'elles sont, en se demandant pourquoi.

Parfois on les regarde, telles qu'elles pourraient être, en se disant pourquoi pas.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Liniste liniste...

 

eu tot din spital raportez..[:D]

 

Amalia - despre pasarici nu trebuie sa stiu nimic special?[:D]

 

si ca sa continui cu baietii, pe V l-a decalotat dr noastra sapt trecuta in sensul ca era lipit preputul de la jumatate in jos, dar nu in intregime ci avea un mic orificiu .In urma cu vreo 2 sapt A l-a lovit pe V din greseala si i s-a inrosit un pic si umflat chiar pe unde nu era dezlipit de tot.L-am tinut cu comprese de rivanol si dupa cateva zile i-a curs un lichid galben pe orificiul acela si nu l-a mai durut.Apoi i-am dus la control la Jianu si i-a dat preputul de tot jos , l-a durut un pic si apoi pana a doua zi la pipi un pic si gata, acum este decalotat complet.

 

Nici cu A nu am scapat definitiv pt ca el are testicule flotante si am fost la chirurg si a ramas sa mergem in vara la un nou control.Cu ocazia asta i-a dat si lui preputul in jos de tot deci declar incheiat capitolul decalotarilor!!IUHU!

 

Mi-a pove o colega de salon ca l-a operat de fimoza pe baietelul ei de 5 ani la o clinica particulara si mi s-a parut horor : anestezie totala, taiat, cusut, tras, urlete copil 2 sapt dupa, etc. Asta pt ca a omis treaba asta si a ajuns baiatul sa nu mai poata face pipi si atunci nu a mai putut rez. decat cu operatie.

 

Deci, mamici de fete, sfaturi, ceva??[:D]

 

REf la nume: ptr Irina un like slabutz[:D] ( Miha) si restul like-urilor pentru Sabina [olala]

 

 

 

 

 

Ile [gravi] [fetita] , mami de V[bicla] si A [cavaler] ,

id="green">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...