Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (36)


Recommended Posts

[bis]Gata! La 21:59 a venit emilia, 3650g, 52 cm, satena si fortoasa, a tras deja zdravan la san, mi-e ca pateste si Mihaela ca si mine cu sanii.

 

A fost Miha tare viteaza, a nascut natural fara epidurala si fara epiziotomie dar voinicuta a rupt-o ceva si tot s-a bucurat de o cusatura.

 

Sa va traiasca, sa creasca mare, sanatoasa,, sa fie fericita si sa aiba noroc in viata! [pup]

 

Ilenutza vezi ca noi amandoua am reusit sa nastem cum ne-am dorit, natural si la termen, asa va fi si la tine, [pup]

 

Eu am fost ocupata zilele astea cu musafirii, sora-mea si acum finii, maine pleaca, sofia e tare dulcet, zambitoare si mi se pare uriasa, obihsnuita fiind eu cu ami-zuzi-ventuzi, vorba sora-mii.

 

Ne-am plimbat zilele astea mult, duminicar am facut o excursie, am tras o fuga pana la mare [beach], super a fost, ami si sofi au intrat cu poicioarele in mare iar nati si silvia cam cu totul, nati si-a udat si parul. Apa era bineinteles rece, pe plaja cam racoare si vant dar vad ca n-a patit nimic [surf]. S-a ales doar cu bucuria. De nati zic pt ca ea a stat cel mai mult in apa. Eu imbracata cu rochita si puloverel peste [alcool]

 

Deci ne cam reluam viata, ami vad ca se adapteaza familei.

 

Noapte buna! Fug la [nani] ca apoi iar ma scoala odorul sugaci

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[bis]O primim cu bratele deschise pe Emilia, sa fie sanatoasa si norocoasa!

 

ilenutza, la prima sarcina nu am avut nicio pb, a doua am dus-o pana la 30 s. Motivul: infectie cu e-coli. Tu nu te mai gandi si nu mai citi pe forumuri, stai cumincioara la pat si fa ce zice dr.

 

Cristina cu [zana] Beatrice-Teodora (25 iun. 2010) si Elise-Stefania (3 dec. 2005)id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yuuuuhuuuu! [pk][pk][pk]

 

La multi ani, micuta Emilia! Sa cresti mare si frumoasa ca si sora ta! Sa ai parte de noroc in viata, de aprecierea celor din jur si sa ti se intample numai lucruri frumoase si dorite![flo][flo][flo][flo]

 

Lavi, m-ai uimit. Zau. [:)]Tare de tot faza cu marea. Bravos voua!!![pk][pk][pk]

 

 

Noi in mini-vacanta am fost in Bulgaria, la Rousse. Am beneficiat de cazare gratuita acolo, asa ca ne-am gandit s-o amortizam. [:D]Am executat plimbari prin oras, papat n inghetate de-ale vestite de-ale lor, vizitat manastiri in stanca (Basarabovo si Ivanovo), orasul medieval Cherven, gratar in padure si sa uitam mangaiatul viperei descoperite de Sarah.[:D]Una peste alta, succes total.[olala]

 

 

Evident ca am depistat cauza ASLO-ului urias: exsudat pozitiv la streptocop beta-hemolitic. Voi suna pediatra sa-i cer tratament.Din nou antibiotic.[bang][bang][bang][bang]

 

Si amu quizz: pe plozii vostri ii doare burtica? Des? Deloc? [:D] Ca mai nou Sarah se plange constant de dureri de burtica. Nu tin mult, nu face diaree, nu vomita, nu nimic. Doar dureri de burta. Zilnic, de cateva ori. Trec fara tratament, dar nu imi dau seama ce cauza ar putea avea. Idei???

 

 

Poze cu noi [colegi]1 si 2

 

There are no shortcuts to happiness!id="purple">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emilia, bine-ai venit! Multa sanatate, sa fii norocoasa si fericita alaturi de cei dragi tie! Miha, felicitari!!!!!!

 

Sa va fie de bine escapadele, noi stam loco mai mult. Iasi-ul a fost animat saptamana trecuta de inaugurarea unui mare complex comercial si au fost patru zile nebunesti, plus restul manifestarilor prilejuite de 1 iunie. A pulsat orasul ca niciodata! Mi-s mandra ca-s ieseanca[:D]

 

Noki, Maria se mai plange de dureri de burta plus greata, i-am facut analize acum vreo luna si ceva si nu a iesit nimic.

 

pup colectia draga!

 

Maria (29.11.2005), Stefan (31.10.2007) si Ioana

 

1 an

 

Iulie 2008

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit Emilia!!! [bis] Sa fii sanatoasa si sa ai parte numai de bucurii ! Miha, refacere rapida! [pup]

 

[mamica]Cami & Alexandra Daria [hop] (02.01.2006)id="Script MT Bold">id="size2">

id="black">

 

"There are no seven wonders of the world in the eyes of a child. There are seven million...” (Walt Streigtiff)
id="size2">id="black">

 

Pixy's Style - BIJUTERICILE MELE ...id="size3">id="Times New Roman">id="purple">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noki, Elise cand are crampe, de cele mai multe ori sunt insotite de diaree sau voma; toate astea se intampla rar (de cand a inceput anul scolar, de vreo 3 ori, intoxicatie alimentara). "O doare burta" fara alte simptome doar cand ii este lene sa manance[bang], iar asta se intampla mai des decat in cazul anterior[alcool]. Sau cand e balonata (rar).

- Colon iritabil?

- coproparazitologic?

- Un test de digestie i-ai facut? Intreb pt ca te plangeai de diverse lipsuri, nu mai stiu daca si altceva pe langa d3?

 

Cine ma ajuta si pe mine cu date exacte despre Ami si Emilia, ca sa le recunoastem oficial[olala]?

 

Stiu ca Lavi se temea sa nu nasca pe 1 mai si a nascut sambata, pe 5 mai? Si Emilia e nascuta ieri, pe 4 iunie?

 

Cristina cu [zana] Beatrice-Teodora (25 iun. 2010) si Elise-Stefania (3 dec. 2005)id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...