Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (36)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

bine ai venit Emilia

Felicitari Miha, refacere usoara, bb mancacios si nopti linistite!

 

Multumesc tuturor pentru incurajari.Aveti dreptate, fiecare cu ale ei.

 

Lavi - ai probat carutul?Esti multumita de el?Ms de up date-ul de la odisee, nu stiam de bb bolnav, dar tot rau mi-a parut.Plus ca a postat poze ce gemenele.Eu personal nu pot sa uit la poze cu bb m....

 

Noki, la mine e la ordinea zilei durerea de burta.A devenit laitmotivul zilei: ma doare burta![bang]i-am cautat si nu nimic, copro, eco.

 

Ioana, ce mall s-a deschis ca au innebunit cu totii?

 

pup y all

 

 

 

Ile [gravi] [fetita] , mami de V[bicla] si A [cavaler] ,

id="green">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emiliaid="red">, bine ai venit pe lume!!

Miha, [asia] pentru nastere naturala, fara epidurala. Abia asteptam detalii si poze [olala]

 

Lavi, sa va fie de bine iesirea! Ce-mi place ca o scoateti pe Ami in lume si deja se integreaza perfect in programul vostru/familia voastra de excursionisti! [flo]

 

Noki, Rianna a avut o perioada cand s-a plans de dureri de burta, era cam constipata atunci; pediatra mi-a confirmat ca e singurul motiv, si intr-adevar au trecut si durerile dupa ce am rezolvat problema.

In alta ordine de idei, imi place si de voi ca sunteti asa plimbareti!!! [pup]

 

Ioana, vazut pe fb niste poze postate de tine, arata superb Iasi-ul! Nu am fost niciodata [:I], dar taaaare imi doresc sa ajung...

 

Meems & Rianna (16 dec. 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crissy iti multumesc tare mult pentru intentie [flo] dar ma lasi pe mine sa modific lista la capitolul nou, please? [ruga] Am modificat lista pentru multe fete cand au avut bb2 si tare as vrea sa modific acum si pentru mine mai ales ca mi-am dorit asa de mult, si pentru Miha, mai ales ca am convins-o si eu un pic. [:I] Pe langa sot si Maya. [grup]

 

Ilenutza, n-am citit tot la voi, asa ca nu stiu detalii care era problema cu bebe dar stiu ca se asteptau sa nu traiasca. De multe ori natura aranjeaza lucrurile singura, poate bebele ala oricum nu mai putea trai si poate de-asta s-a declansat nasterea. Eu asa cred, ca un dezechilibru, un semnal a fost in corpul mamicii de la bb-ul bolnav ca ceva nu e in regula. Nu-ti face probleme pentru tine si nu te uita la poze. E foarte trist dar nu putem lua asupra noastra toate necazurile lumii, ne ajung ale noastre si ale celor apropiati. In ceea ce te priveste eu cred ca dr tau e mai precaut si prefera sa te aiba sub supraveghere, nu cred ca e asa grava situatia din moment ce te mai lasa si pe acasa si colul e inchis. Pai la bb3, la 30 si ceva de saptamani col inchis - e super oferta deja!

Despre carucior: da, clar l-am folosit la greu deja, suntem f multumiti de el. E usor (asta m-a interesat cel mai mult), se manevreaza usor. Capotina se desface de partea din spate printr-un fermoar si se poate misca in diverse pozitii ca sa tina umbra copilului. Partea din spate a capotinei se poate scoate astfel incat sa circule aerul. Mi se pare un carucior de vara excelent fata de un landou. Cu ocazia faptului ca fermoarul se desface poti sa il si vezi pe bebe ca lumea, ce face si daca are soarele pe el. Pentru iarna are o husa de iarna misto. Ar trebui sa pun poze cu Ami in el. Sta foarte bine pusa in centuri. Ce nu-mi place - "portbagajul" e cam mic si se acceseaza greu cand caruciorul e lasat pe spate. Noi l-am luat de la magazinul Chicco de undeva din Floreasca. Iti recomand sa nu cumperi un carut pana nu il vezi si nu pui mana pe el. Poate mai prinzi o "permisie" sa mergi sa vezi carucioare. Iti sugerez sa cauti pe net cateva variante, sa ochesti pe unde ar fi vizibile in magazine si intr-o sambata sa dai o fuga cu sotul si cu masina sa le vezi.

Pe mine ma tenta un carucior DHS dar cand le-am vazut mi-a pierit enuziasmul, noroc ca nu l-am comandat online. Dupa mine un carucior e prea important ca sa te bazezi doar pe online. Culoarea rosie si aia imi place, materialul e bun. A picurat Nati inghetata de ciocolata pe el, l-am spalat cu o carpita cu apa si sapun si s-a curatat foarte bine.

 

Cam asa cu excursionistii, incepem incet-incet sa ne reluam viata de dinainte, ceea ce e excelent. Destul am stat pe acasa in ultima parte a sarcinii si in primele zile de dupa nastere. Ami deja si-a luat masa prin mai multe restaurante, in masina in parcari, pe plaja... mi-am luat tricouri de alaptat sau mai port rochita sau bluza cu nasturi, ma mai ascund cu o panza si e excelent. Avem mobilitate. [biz] Pana acum n-am experimentat chestia asta, Nati a fost mica iarna cand n-am prea circulat, iar vara deja era diversificata si in public ii dadeam borcanele sau iaurt, iar Silvia vara avea deja si completare asa ca ii dadeam biberon. La Ami n-am incotro, daca vreau sa circul trebuie sa alaptez in diverse locuri si vad ca ma descurc, merge bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit Emiliei si toate cele bune mamicii ei, Miha, sa aveti parte de o suita de bucurii impreuna.

 

Noki numai tu puteai sa amintesti cu atata relaxare de patania cu vipera. Asteptam detalii [:)]

Ilinca se plangea ca o doare burta cand incepuse gradi si manca minunile servite acolo. Acum e ok, chiar daca mai scapa la prostioare.

 

punct si de la capat.id="size1">id="pink">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lavi, inteleg ca ai devenit fana carucioare chicco? fix asa a fost si al nostru nr 2 (cu primul am dat chix), buna descrierea cu aparatoarea de soare, intr-adevar e ff utila.

 

PS: nu m-a apucat nici o nostalgie cu carucioarele - al nostru a fost amortizat cu brio la 2 copii si un nepotel, acum ne bucuram de copii mari [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria, PS-ul l-ai scris special ca sa te fereasca de apropouri si aluzii? [:-@]

Nu stiu cat e de rezistent asta, dupa 3 saptamani de folosire inca nu ma pot pronunta. Altfel sunt f bucuroasa de alegerea facuta. Voi ce modele ati avut?

 

-----

Nati: - Mami, as vrea o icoana la noi in camera.

Eu: - Iti pot da una, sa o pui la voi in camera.

Nati: - Nu, as vrea una mai mare. Mai mare e mai eficienta.

[popa]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lavi, intocmai [:D]. parca chicco ct 0.4 a fost favoritul.

mortale perlutele lui Nati, sunt fana!

 

am amortizat si noi cu bine zilele de vacanta, am fost in Brasov la nasii nostri. bifat cu brio Aventura parc - anul asta si Ana a fost pe traseu, s-a descurcat excelent. Cristi deja le fluiera. Taticii s-au distrat si ei, mamicile pe sub copacii cu pici (= denumirea oficiala [:D]).

A doua zi nu mi-a mai fost asa moale, am urcat pana la cabana Ciucas cu un Cristi lesinat si Ana mai mult in spate. Greu de noi. Dar peisajul de pe platoul cabanei si privelistea varfurilor merita din plin.

Ieri i-am iertat de gradi, sa-si mai incarce bateriile. M-au asteptat in hol cu concert de tobe in castronelele de inox - am concluzionat ca s-au reincarcat cam tare. De azi sunt back in business - la gradi. [pk]

 

PS. cu pozele stam mai slabutz, ne-a lasat aparatul. prospectez urmatorul si spargerea vreunei banci [alcool].

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...