Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (36)


Recommended Posts

Caldura mare mon cher!

Pe langa toate cele a venit si caldura.

Gashca este la terasa, mi se transmite telefonic. Mi se trimit poze.

Papa: Andrei, da-mi si mie putina lamaie de la tine

A: Nu

P: De ce?

V: pt ca ai gura mare...

 

 

Ile [gravi] [fetita] , mami de V[bicla] si A [cavaler] ,

id="green">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Dragelor, scuze ca nu mai scriu asa des, mai citesc cand o alaptez sau leagan pe Ami, dar atunci nu pot scrie, iar cand am mainile libere am alte chestii mai urgente de facut.

 

A primit Virgil un IPad de la servici si citesc si scriu de el, desktop-ul nu-l mai deschid ca e ca o rasnita, face zgomot si merge incet, laptopul lui Virgil e si ala greoi, trebuie sa stai in fata lui, iar pe minunea asta de IPad e greu sa scrii, mai ales sa editezi ce ai scris. [bang] si sa pui emoticoane.

 

Sunt ocupata in noua mea viata de mami x 3 dar sunt f fericita, fericirea depaseste cu mult efortul [9cer]. Ma bucur tare mult ca am luat decizia sa o avem si pe Amisor, ma intreb cateodata cum am putut trai fara ea [:-@] pana acum. E parte din familie, e a noastra.

 

--------

La mare am foat cu prietenii nostri de la Arad cu doua masini iar Silvia a mers cu ei in masina, asa ca la dus au stat Nati si Ami in spate, Ami a dormit tot drumul. La intors AMi era maraita la plecare asa ca eu am stat in spate, intre ele, dar s-a linistit (am linistit-o punandu-i sa cante diverse tonuri de la telefon) si a adormit repede si a dormit pana acasa.

 

In rest, prin oras, eu stau in fata si fetele toate 3 in spate. Mai plange si prin oras si tot cu tonuri de tel o linistes. CD-urile si radio nu au efect. Dupa 23 luni intra in scena si jucarille, hehe!

 

roxi sanatate Alexiei, sa fi scapat de streptococ si sa mai iei si tu o pauza mai lunga de boli ca ti-or fi ajuns. [pup]

 

Miha s-a externat, se lupta cu ragade, asteapta sa i se vindece epiziotomia si incearca sa se adapteze in noua formula de familie. Eu o astept sa se mai elibereze si sa iasa la iveala cu povestea nasterii si cu vesti. [majoreta]

 

Ilenutza tare draguti ai tai. Pe cand te "liberezi" si tu? Pana la cate saptamani te tine?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crissy, noi am primit evaluarile astea la sfarsitul fiecarui trimestru, dar nu uita ca Rianna a facut clasa 0 in cadrul scolii. De la gradi nici noi nu am primit mare lucru.

[pup] pt aprecieri, eu am trimis pozele mai mult pentru lista cerintelor/asteptarilor, desi sunt bucuroasa si de "notele" Riannei [:I]

 

Lavi, emani atata bucurie!! [flo]

Eu am stat langa Rianna in masina in spate o singura data, la 2 zile, cand am iesit din spital si am mers acasa. Dupa aceea, cam 90% din drumuri am fost la volan si ea singura in spate [:)] Mi se pare complet straina ideea de a sta in spate in masina langa un copil mic. La fel cum nu cunosc nici ce inseamna sa doarma un copil mic cu mine in pat sau in camera. Traiasca independenta [pk]

 

Meems & Rianna (16 dec. 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor, [pup]

 

Bine ai venit pe lume Emi, sa fii sanatoasa si vesela, fericita si norocoasa! [pk]

Mihaela, sa-ti traiasca noua aditie a familiei si sa aveti o viata implinita! [pup][flo]

 

Foarte frumos, Emi si Ami [:)]

 

Am venit sa-mi cer "drepturile de autor" : vad ca v-a placut diminutivul pe care i l-am pus Amaliei de Lavi; pur si simplu nu am putut sari de la Zu la Amalia, Ami mi s-a parut mai potrivit, vroiam s-o intreb pe Lavi daca imi permite sa-i spun asa dar vad ca pina la urma toate l-ati abordat deci nimeni nu s-a suparat.

Asa ca daca la Nichita - poetul, Anaiasa - caisa si ( cred, aici chiar nu stiu sigur daca eu am fost autoarea -::) Matei- patei nu am cerut nici un credit, era prea mare "aglomeratie " si nimeni nu mai stie ce-a fost cu ani in urma ( da' eu imi aduc aminte ) la Amisor am pus piciorul in prag ! [:D]

 

Si ca sa revin cu picioarele pe pamint ( ametita fiind de mirosul laurilor ce mi-i ridic singura [alcool] ) va informez ca renovarea la noua casa continua, am reusit sa plantam multi braduleti in gradina , sa puneam parchetul, sa vopsim dormitoarele, mai avem de vopsit partea de jos ( cind va putea zugravul sa vina ) si de pus covoarele in dormitoare ( cind vom reusi sa-l prindem pe cel care ni le pune , ca si el este ocupat - aici covoarele se lipesc cumva de podea, nu sunt mobile ca cele din tara, care sint mult mai eficiente fiindca le poti scoate la spalat/uscat ) . La sf. lunii soseste bucataria, speram ca in luna iulie sa puteam muta mobila si pina la sf. lunii sa locuim deja acolo, ca-i musai, ne-am vandut casa si trebuie s-o eliberam.

V-am spus, oare, ca avem doua scoli vizavi de noua casa, insa d-ra mea nu vrea sa renunte la scoala unde se duce, asa ca va trebui sa conduc de cel putin 4/zi? ( dus-intors dimineata si cind o iau). Sper ca pina anul viitor sa cedeze si sa-si schimbe parerea, cind o vedea cit timp se va pierde pe drum ( nu-i mult de mers, insa vom fi in ora de plin trafic, cind va fi o nebunie pe sosele) .

 

Cam atit despre noi, pe scurt, o sa fie o vara tumultoasa, cu munca, insa ma bucur ca am luat decizia aceasta, probabil ca daca am fi renovat casa unde stam acum am fi terminat in vara urmatoare, meseriasii sunt foarte ocupati pe perioada de vara si este foarte greu sa-i coordonezi/organizezi ( de obicei cind poate unul, nu poate celalalt, si uite asa se asteapta si se pierd zile in sir fara progrese de nici un fel) .

 

Lavi,id="red"> ma bucur ca Ami este OK si nu sunt probleme majore de sanatate! scumpa foc perluta-Nataluta!

 

Meemsyid="red">, trebuie sa fii tare mandra de Rianna cu report card-ul ei!

 

Va doresc o vara frumoasa, cu vacante placute, poze multe si pentru ochii celor care vor sta la umbra casei [:)]

 

Ileid="red"> nastere usoara, hai ca mai ai putin pina iti vei tine d-ra in brate!

 

[pup]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...