Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Va rog raspunsuri _ Colangiocarcinom tip4


Recommended Posts

Si sa nu mai spun de cat de greu se obtin anumite citostatice si ce spagi se dau...[q]

 

Ramonel,mami de [aerob] Beaid="red">(08.11.2007) si [bibe] Raul Gabriel(13.06.2011)


2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot

tratament aspenter 1/zi,femibion 1/zi,acifol 1/zi,magneB6 2/zi,utrogestan 400,clexane 0,4

id="size1">id="teal">id="Tahoma">

 

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pãmant!"id="red">

id="size1">id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Sunt multe de spus si toate stim ca fara interventii nu faci nimic in Romania la stat,de exemplu am incercat sa ajungem cu tata la radiologie la Coltea si ne programa peste 5 LUNI ,dupa ce am dat cateva telefoane am mers in 3 ZILE[bang][bang][bang][bang]

 

anca [mamica] de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)

poze si filmulete

povestea nasterii

eu sunt Maria

Montaje Mariuca

 

 

AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

din pacate asta e tara noastra...si multora "le pasa atat de mult" de bietii oameni...

 

Ramonel,mami de [aerob] Beaid="red">(08.11.2007) si [bibe] Raul Gabriel(13.06.2011)


2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot

tratament aspenter 1/zi,femibion 1/zi,acifol 1/zi,magneB6 2/zi,utrogestan 400,clexane 0,4

id="size1">id="teal">id="Tahoma">

 

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pãmant!"id="red">

id="size1">id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sunt tare suparata...mama a inceput sa tuseasca,azi merge sa-si mai fac aanalize de sange si o radiografie la plamani...nu stim daca e o reactie la medicament,sau altceva...[q][q][q]

 

Ramonel,mami de [aerob] Beaid="red">(08.11.2007) si [bibe] Raul Gabriel(13.06.2011)


2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot

tratament aspenter 1/zi,femibion 1/zi,acifol 1/zi,magneB6 2/zi,utrogestan 400,clexane 0,4

id="size1">id="teal">id="Tahoma">

 

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pãmant!"id="red">

id="size1">id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui RAMONELLA
sunt tare suparata...mama a inceput sa tuseasca,azi merge sa-si mai fac aanalize de sange si o radiografie la plamani...nu stim daca e o reactie la medicament,sau altceva...[q][q][q]Ramonel,mami de [aerob] Beaid="red">(08.11.2007) si [bibe] Raul Gabriel(13.06.2011)2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigottratament aspenter 1/zi,femibion 1/zi,acifol 1/zi,magneB6 2/zi,utrogestan 400,clexane 0,4id="size1">id="teal">id="Tahoma">In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pãmant!"id="red">id="size1">id="Script MT Bold">
align="right" id="quote2">Ramo, mergeti si vedeti dar nu va mai ganditi la ce e rau. Nu-i face bine. Uite si eu tusesc de o luna, fetele nu au nimic...deci numai mie mi se intampla. Si o tuse urata, de TBC-isti :). E vremea asta schimbatoare si la cei cu imunitatea scazuta isi spune cuvantul. Eu o alaptez pe Bianca si m-a terminat cu imunitatea.Deci ....Mami de fetite: Diana (15.dec.2007) si Bianca (15.iun.2010)Nasterea unui Miracol: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134518
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offf,sper sa fie doar un efect advers al citostaticelor,ma gandesc ca n-ar avea cum sa apara la plamani,ca am citit ca citostaticele pe care le ia sunt si pt plamani...dar nu se stie niciodata cu boala asta...

sper sa fie bine...

 

Ramonel,mami de [aerob] Beaid="red">(08.11.2007) si [bibe] Raul Gabriel(13.06.2011)


2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot

tratament aspenter 1/zi,femibion 1/zi,acifol 1/zi,magneB6 2/zi,utrogestan 400,clexane 0,4

id="size1">id="teal">id="Tahoma">

 

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pãmant!"id="red">

id="size1">id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui RAMONELLA
Offf,sper sa fie doar un efect advers al citostaticelor,ma gandesc ca n-ar avea cum sa apara la plamani,ca am citit ca citostaticele pe care le ia sunt si pt plamani...dar nu se stie niciodata cu boala asta...sper sa fie bine...
align="right" id="quote2">Ramona, cel mai probabil tusea este de la citostatice...si tata tuseste foarte mult de la ele (si are aceeasi substanta activa..)...Eu i-am spus medicului oncolog despre acesta tuse foarte urata (care se rupe si are multa secretie) si a zis ca daca secretia nu este verde nu sunt probleme...Sa ne tii la curent cu analizele mamei tale!Multa sanatate![pup]are mama 2 baieti : ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flavia mersi de intrebare,sunt ok acum.PET-CT s-a amanat pe lunea viitoare [bang],ca cica li s-a stricat aparatul.

Ramonela legat de tuse si eu cred ca e de la citostatice.

Pai sa va zic ce am depistat eu? Abia dupa 5 zile de antibiotic augumentin (pentru starea aia subfebrila) mi-a picat fisa sa caut pe net la efecte adverse si am nimerit un site american unde pacientii evalueaza medicamentele luate ... am citit trei pagini de comentarii la el si efectiv m-am ingrozit de ce-au insirat oamenii aia .Diaree,greata,varsaturi,dureri de stomac, de cap,de gat, musculare,articulare,oboseala extrema,slabiciune,depresie,iritabilitate,anxietate,atacuri de panica,insomnie,gust metalic in gura,lipsa totala de pofta de mancare si cate si mai cate ... ziceau unii ca mai bine mor decat sa mai ia odata asa ceva! Io macar am scapat fara diaree ,varsaturi si dureri de cap,dar in rest ... Si am inceput cu el fix de vineri seara,iar fix de vineri noaptea a inceput sa ma doara spatele si am avut insomnie si pe urma am inceput sa ma simt si precum un caine batut fara vlaga.Si dupa ce l-am oprit a aparut si un ganglion dureros umflat la gat si dureri de gat.In plus zilele alea am si tusit ,rar ,dar am tusit.Am si acum ramasite de la o reactie alergica pe gat de la el - a aparut in a cincea zi abia.Si eu credeam ca m-am simtit in halul ala de la vreme+CM+eventual boala [:-@] Acum banui ca si durerea post-extractie tot de la ala a fost,ca primele doua zile dupa extractie am fost ok,abia dupa ce luai antibioticul au inceput si durerile alea! Toate astea de la o porcarie de antibiotic ,va puteti imagina? [bang] Pai faza e ca nici de la interferon ,nici de la inhibitorul Braf,n-am avut nici 10% efecte adverse ca de la asta [bang] Acum mi-a revenit si pofta de mancare,mai am inca doar o ramasita de gust metalic in gura.Si nu ma mai doare nimic [:-@]

Mai naspa e ca fetita lua augumentin-sirop cand avea puroi in gat+ febra 39+ plus,sa mai mai mir ca nu manca nimic zile intregi? [bang] Macar acum stiu si daca o fi cazul,nu-i mai dau in veci asa porcarie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...