Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

ce ati face?(2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 163
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui ch_dana
Citat:
eu nu mi-as incredinta nimanui copilul pentru ca stiu ca nu mi se va intampla nimic (si nici sotului) [...]Stiu ca Dumnezeu ma iubeste ... ma simt pur si simplu protejata[...]
align="right" id="quote2">Patou, ce bine ar fi sa fie asa simplu...sa deduc din afirmatia ta ca pe mine, un copil de 5 ani, nu m-a iubit Dumnezeu atunci cand mi-a luat tatal ? A murit la 38 de ani din prostia unor medici...daca Dumnezeu ar fi bun si drept 100%, nu cred ca ar permite sa se intample astfel de lucruri. De fapt asta e problema mea, [flo] de ce lasa sa se intample chestii d-astea, care sfideaza logica. Nu ma intreb "de ce eu", ma intreb pur si simplu "de ce". Am invatat ca nimic nu e garantat pe lumea asta in afara de moarte, iar ea vine cand nu te astepti.Dana & [copil] Amelia (21.06.2011)
align="right" id="quote2">ch_dana imi pare rau pentru experienta ta. cu toate astea stiu ca Dumnezeu ne iubeste pe fiecare in parte si ca astfel de intamplari nefericite nu sunt nicidecum voia Sa. Ne revine noua sarcina sa descoperim singuri cum sa intram in posesia proviziilor (binecuvantarilor) pe care Dumnezeu le are pentru noi. spun singuri pentru ca rare sunt bisericile care sa ne ajute in mod concret...[flo]pe cont propriu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...