Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Citat:
My_Lady0091 Posted - 07/05/2012 : 16:29:56 buna-ziua si scuze pentru postarea mesajului la "panica" insa chiar sunt in panica! s-o iau cu inceputul ca sa pot primi si niste pareri in cunostinta de cauza a problemei. am nascut pe 26.01.2012 prin cezariana.lohiile de dupa cezariana nu au fost abundente.si nici nu au tinut mult.vreo trei sapt.in ultimele zile..o zi curgea, alte doua nu, apoi iar sangeram. in a 34 zi de lehuzie am avut o sangerare.m-am speriat rau si am fost la ginecolog.nu a stiut sa-mi precizeze daca sangerearea era menstra sau tot lohii de dupa nastere.asta se intampla pe 29.02.2012. pe 01.04. am avut niste crampe exact ca la menstra.apoi s-au linistit. ieri am depistat pe chilot o pata maronie si cand m-am sters am observat un lichid maroniu 98% si rosu inchis 2%. de ieri ma tot doare in zona ovarelor.sangerare au alte scurgeri nu au mai fost.atat.lichidul acela. in perioada asta beau ceai de chimen+fenicul+anason, pentru stimularea lactatiei.caci de joia trecuta am eliminat completarea cu lp si acum ii dau fetitei doar lapte matern. precizez ca de cand am scos completarea(caci o vomita jet in ultimul timp) am pus-o mai des la san, cam din ora in ora.si o alaptam si cate o ora, iar noaptea de doua ori! nu as vrea sa ma duc iar la ginecolog degeaba...si sa creada ca am paranoia si nici nu as da iar 150 lei pe apa sambetei, caci in vremurile astea...chiar sunt stransa rau la curea, fara nicio gluma.
Buna ziua, Recomandarea noastra este sa mergeti la un consult si sa faceti o ecografie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

MyLady, in primul rand felicitari mult epentru trecerea la alaptarea exclusiva!!! Sangele maroniu inseamna ca a stat mai mult in uter, neeliminat. E un sange mai vechi. Alaptarea frecventa determina contractiile uterului care duc la eliminarea sangelui care a stagnat in el. E posibil sa fie ramasite de lohii sau ciclu sau alta sangerare. Cel mai sigur e sa mergi la doctor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

un doc.generalist, medic de familie si prieten mi-a spus ca am ovulat si cam in 2 sapt. imi va veni si menstra![:-/] la doc merg luna viitoare pt.control 6 luni si Papa Nicolau!
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...