Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nou stil de viata (306) - Sa redevenim silfide !


Recommended Posts

Buna seara, doamnelor! Am ajuns si eu in sfarsit acasa, m-am cantarit, am 62 kg. N-am reusit sa dau jos in delegatii, dar trag aer in piept si merg mai departe. Sabina, Alex a cantat unul din concertele de vioara ale lui Mozart. Te-ai refacut dupa viroza? Io am reusit sa racesc cu nas curgator, desi toata iarna n-am racit. Meniul meu de azi: - D: cafea, o felie de pandispan - P + C: piept de pui la gratar + legume la gratar - G: inca o felie de pandispan Mik, nu da, stiu ca pandispanul e in plus. Cris, felicitari pentru afacerea proprie! Gusta, te pregatesti de petrecere? Ma duc la somn, ca e tarziu. Va pup pe toate. Daniela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 189
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dragelor, Nu ma dati la disparuti; raportez si eu 71,5 kg. Nu am mai avut timp sa intru pe net, sunt singura cu Radu, tati e plecat cu treburi, iar mamaie e in spital suspecta de Alzheimer! Ca sa fie "tacamul complet" mie mi-a revenit endometrioza dupa 8 ani de la cea de-a doua operatie, iar acum, ca sa nu ajung si la a treia ( numai pt. endometrioza, ca altfel am la activ mai multe interventii chirurgicale![bang] ) Fac un tratament cu Diphereline, care imi induce menopauza pt. o perioada de cateva luni. Mai grav e ca unul din efectele adverse e luarea in greutate! [q] Si culmea, la jumatatea lui martie am facut o a treia laparoscopie, de data asta pt. hidrosalpinx si atunci nu aveam nici o endometrioza! Sau nu s-a vazut din cauza aderentelor de la interventiile anterioare![alcool] Altfel, sunt tot timpul cu bagajele facute, aproape in fiecare week-end sunt la Breaza, asteptam sa intram in vacanta la gradi si sa plecam la mare. Saptamana viitoare avem serbare la gradi! [pk] Sper sa reusesc sa pun poze! Zuzilici, Mik, Carina, Sabina, Danielag, Gusta, etc. [flo] [pup] ( voiam sa va scriu fiecareia, dar nu mai am timp acum! )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari, silfide dragute ! Cami, sanatate ! Imi pare rau sa aud ca ai necazuri cu sanatatea si cu socrela. Alzeimer e mare timpenie de boala. Sabinel, sper sa-ti treaca repede viroza.
Cel mai important : [sm][sm][sm] dau la curuletz [8D] la cele care au mincat (prea multe) prajituri. Am zis ![8D][:D]
Pacat ca nu am emoticoane cu autoflagelarea. Am fost ocupata pina la cer si inapoi zilele astea + o excursie din de dimineata la copilul cel mare care trebuia dus la autocar, mese si sindrofii de sfirsit an (scolar si de antrenamente), acusica o sa-i fac celui mijlociu ziua de nastere. Chin curat. [:)] Raport : io stagnez, sa-mi fie rusine. Afara de mesele in afara casei maninc foarte rezonabil. Meniul de azi : - cafea neagra si o felie de chec cu stafide - 2 ciuperci mari umplute cu picioare (de ciuperci) si o felie de friptura de vitel. Un mar. - salata verde cu putin peste din conserva. Un iaurt. Pun mina sa pun tabelul la zi. Va pup pe toate. Mik.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui zisaCami
Mik nu cu socrela, cu mama [q] ... eu sper totusi sa nu fie adevarat; ea a avut un accident de masina in 2005 si cred ca de la lovitura la cap i se trage!
Imi pare foarte rau, Cami, de mamica ta. Ai grija de ea. Intr-adevar am gasit linkuri cu o relatie de cauza-efect la boala lui Alzheimer si socurile craniene. Mik.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cami, sanatate multa tie si mamei tale! Io am o perioada turbata rau la birou, zici ca au capiat toti. De-aia am mancat azi doua clatite, de nervi (pe naiba, le-am mancat de neserioasa ce sunt, degeaba o dau cotita dupa visin...). Marilena, eu iti zic de acum La multi ani, sa fii sanatoasa si iubita si vesela! [s] Maine nu stiu daca intru, am program de instructie (instruiesc pe altii, nu m-am dus la armata). Meniul de azi ar fi fost bun fara clatitele de mai sus si cu cantitati mai mici: - D: cafea + lapte, doua bucatele de cascaval - P: supa crema de dovlecei + un snitel din piept de pui - G: doua clatite - C: salata de rosii + castraveti + branza Va pup pe toate, Daniela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marilena [s] sa fii iubita si respectata toata viata ta. [pup] [cheers] Cami sanatate multa . Tare nemernica boala asta a ta. De-a mamei nici nu vreau sa ma mai pronunt. [V] Sa speram ca nu-i ceea ce suspectezi. Sanatate! [pup] lui Raducu si felicitari pentru kg. pierdute. [pup] Mik ce experta ai devenit la [sm]. [:D] Felicitari.[flo] Ce-ti fac puii? S-au facut bine? Daniela dar tu ca-i instruiesti pe altii, despre ce domeniu este vorba? Btw. cred ca toate birourile sunt CRAZY! Viki multa sanatate lui Stefan. Nasol sa ai amigdalele inflamate vara... Nu rece, nu inghetata... drum bun la tati vostru! Anda acum poti face comparatie intre puii tai, Care a fost mai cuminte Carina sau Toma? [:D] Crys felicitari pentru afacere. [pk] Tu parca tot cu "cifrele te jucai" (asa ca mine), firma in ce domeniu e? Sabina sanatate! [pup] Lavinia n-ai mai trecut de mult pe-aici. Toate bune cu tine? [flo] Eu asa cum ma stiti, ocupata pana peste cap si mai departe. Hai sa va povestesc o faza de la biroul meu. Receptionista noastra care-i [gravi] a racit si si-a pierdut vocea asa ca a plecat joi acasa pe la 2. Telefoanele le-am transferat unei colege care nu prea face mai nimic cat priveste adminul. Bineneteles ca s-a dus la sefa si i-a spus ceva de genul: " Oh daca vreti sa v-ajut puneti telefoanele la mine!" Dar isi dadea atat importanta si tipa in gura mare s-o auda si patronii de parca cine stie ce facea ea. Sefa insa dupa ce-a verificat, i-a zis doar: Pai telefoanele sunt cu tine! Vineri [gravi] n-a venit deloc. Telefoanele tot cu tipa asta. La masa de pranz numai despre asta s-a vorbit de parca cine stie ce slujba importanta facea ea. Mi s-a facut asa o sila, in conditiile in care eu in fiecare zi raspund la telefon cand receptionista pleaca la banca si nu mai fac atat caz despre asta. Dar asa e omul cand nu-i invatat cu munca, pentru orice fleac care i se cere sa faca, i se pare ca muta muntii din loc... A doua faza e referitor la cealalta colega a mea care Vineri s-a oferit sa mearga la Banca in locul [gravi]. Mi-a zis pe la 11: Sa-ti faci depozitele si sa mi le dai ca plec pe la 4 deoarece nu vreau sa fiu blocata in banca toata dupa-amiaza de vineri. Asta in conditiile in care programul ei se termina la 5. Ii trebuia o ora pentru banca![alcool] Oricum i-am zis: Stai linistita ca la banca trebuie sa mergi pana-n ora 3 deoarece trebuiesc platite taxele pe salarii. [8D] Daca vrei merg eu! Eh, ce mai conteaza cine merge daca terbuie sa ne intoarcem inapoi? raspunde ea. [xx(] Ok! toate bune si frumoase pana la 2 cand eram cu sefa in boardroom si apare ea si ne spune: Vai ce-am vomitat! Cred c-am luat virusul de la [gravi]! Sefa de buna credinta: Pai du-te acasa! Ah! nu ca mi-e teama daca vomit dinou! Ma rog a mai stat ce-a mai stat si deodata aleraga inspre baie. Noi insa din camera respectiva auzeam ce se intampla in baie deoarece au un perete comun si binenteles ca amandoua abia a doua oara am auzit-o cum se scremea ca sa scuipe. [:-/] Stiti voi ce vreau sa zic, nu? Nici vorba de vomitat! [V] Asa ca pe la 2:45 s-a hotarat sa plece... Sa inteleg ca, daca la 4 n-a putut sa plece la banca si-apoi acasa, a plecat direct acasa de la 3 ... [bang] Atata nerusinare...chiar ma face sa [vom] Si una peste alta sefa tot a uitat cateva cecuri pentru banca si-mi spune: Azi pleci si tu mai devreme si duci cecurile astea la banca! Sigur! i-am raspuns. Si ne-am luat cu treaba si-a venit la mine in birou de nu stiu cat e ori cu una, alta de facut. Si-am stat si le-am facut pana cand apare in biroul meu cu geanta pe umar, gata de plecare si-mi spune: Parca era vorba ca pleci mai repede azi! In gandul meu: Hmm' de cate ori ai venit la mine cu chestii care trebuiau facute de ce n-ai zis sa plec? [bang] Cu glas tare insa i-am raspuns: Nu-i nimic ajung eu si la banca stai linistita. Weekend placut! Si-am ajuns la banca chiar daca era ora 6 deja. Si-acasa am ajuns pe la 7. [alcool] No, am [barfa] carcotit cu voi ca deh! pe voi va am de suflet, dar vreau sa va intreb cinstit: De ce e lumea asta asa??? Oare sunt eu anormala si-ar trebui sa fac si eu caz de cata munca depun in co.? sau sa profit de buna credinta a sefilor ? sau sa-mi dau importanta pentru fie ce fleac care mi sa da de facut??? Cinstit va intreb: Unde-i adevarul? Sunt prea buna si luata de proasta sau prea proasta, punct!
[url="https://picasaweb.google.com/102462779602846416442/Me#5599903952094288802"]Zuzilici[/url] si [url="https://picasaweb.google.com/102462779602846416442/DropBox?authkey=Gv1sRgCO6UlqaN88y1rgE#5599905373165694834"]Isabella Maria (21.04.2006)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe unde umblati, doamnelor? Eu in weekend n-am avut acces la net, iar azi m-am trezit la 5.30, acum e aproape 12 si ma bag si eu in pat. Zuzi, draga mea, eu zic sa nu pui la suflet, oameni din astia sunt peste tot. Da' unde cred ca mai trebuie sa lucrezi e la "primitul" taskurilor. Daca sefa ti-a zis sa pleci mai devreme, si apoi tot ea a venit sa iti dea lucruri de facut in plus, eu i-as fi zis ca da, le fac, luni, ca azi plec cu cecurile la banca (nu ca plec mai devreme). Tu stii ca in romana e o vorba: copilul care nu plange nu primeste de mancare. Daca tu nu spui ce te doare, nu o sa o faca nimeni in locul tau [pup]. Azi am mancat cam mult si ceva prostii, adica asa: - D: cafea + zahar brun, telemea + 2 rosii - P: supa crema de dovlecei + mancare de varza cu carne de porc - C: branza + smantana + mamaliga + ciulama de ciuperci Mult rau. Si aiurea. Va pup pe toate, Daniela P.S. Uitam sa ii spun lui Zuzi ca lucrez in software (dezvoltam softuri la comanda si produse de enterprise management).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am cantarit, n-am mai slabit de la 71.1 de atunci. acum ma duc sa citesc din urma ____________ Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil! [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146029"]Cum mi-am alaptat copiii[/url] ______________ [url="http://armonii.blogspot.com/"]Sabina's blog[/url], [hippi] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1"]Sofia Galagia[/url] si [yum] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=107208&whichpage=1"]bb Gheo[/url]
Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Marilena ! [bum][bum] Zuzi, eu nu as pune la suflet asa ceva, insa nici nu as intreba "daca te descurci sau nu". I-as spune sec care sunt oarele de banca, cit dureaza si m-as da ocupata, chiar daca nu sunt. [:D] (colega ta e o magarita, am zis) Merci ca intrebi : copilasii sunt bine, cea mica continua sa ia vitamine si cel mijlociu Aerius pentru alergiile de afara. Nu le mai dau antibiotic. Daniela, [8D] esti deci de-a mea. Eu sunt prof de info. Am lucrat ca inginer de soft 3 ani buni. Sabinel, ai scpat complet de virusi si microbi ? Am avut o saptamina incarcata, simbata am facut aniversarea celui mijlociu si am fost si singura acasa. Venit seara tirziu acasa soata a inceput cu : de ce e zahar pe fata de masa, de ce nu e strins cutare lucru, de ce cablul lui pentru telefon nu mai merge, de ce e patat in cutare loc ... [bang][bang][bang] Drept care de simbata seara tirziu pina acum sunt cu coada in sus. [:D] Am fost o rezonabila cu tot tortul mincat simbata si duminica. [:I] Nu pot face sport caci ma doare spatele sistematic. Iar mi s-au pus "oasele drepte" la osteopat. Stiu ca n-ar trebui sa fac nimic, decit sa stau in fotoliu daca vreau sa-mi treaca, insa nu poci. Raport : 53,2kg. Meniul de azi : - cafea neagra, tartine cu unt si miere - salata verde cu rosie, o brinza de tip cascaval. un iaurt. o piersica - salata de cartofi cu oua tari sau omleta cu salata verde. pepene galben. Mik.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...