Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nou stil de viata (306) - Sa redevenim silfide !


Recommended Posts

Buna ziua, doamne dragute!! N-am mai intrat pe forum de o suta de ani! Si uite, am intrat azi si am gasit, cu mare bucurie, subiectul nostru. Bravo pentru cine l-a "resuscitat"! Ma bucur sa va gasesc active si hotarate pe slabit. Eu cu greutatea sunt tot pe acolo, 64-65; nici nu ma ingras, dar nici nu ma mobilizez sa slabesc. Acum sunt intr-o perioada nu prea buna, caci sunt in plina criza de hernie de disc si ma doare de mor. Azi dupa-amiaza am programare la neurochirurgie, trebuie sa mai fac un RMN sa vad ce se mai intampla in spatele meu. De felul meu nu ma duc la doctor, nu inghit pastile, dar dupa ce mi-a luat 15 minute sa ma dau jos din pat si nu am putut sa ma spal de durere, am decis ca trebuie sa fac ceva serios. Am doi copii de crescut, trebuie sa fiu intraga! Altfel, copiii cresc, Mara are 8 ani si maine are serbarea de sfarsit de clasa a 2-a, Filip a implinit 2 ani si face tot felul de traznai si e lipit de mine ce nu s-a vazut. In restul timpului cu treaba, ca toata lumea. Va pup, ma bucur ca v-am revazut (cu unele dintre noi ma vad mai des pe Facebook, ce e drept) si va tin pumnii la slabit si la sanatate! Gabi There is no way to happiness. Happines is the way.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 189
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Oaspete bb_yasmi

heello

 

va pupic pe toate!!

imi cer scuze nu am mai reusit sa intru....copilasii si casa imi ocupa tot timpul....[:-@][:-@] plus acum de cand este caldura toata ziulica pe afara, apoi papa si somnic (cand pic si eu rupta [:I]) iar la trezire o luam de la capat dar cu 2 bucati copii [:D] (vine si junioara de la gradi)

ne pregatim bagaje;e de concediu....[pk][pk] peste o saptamana mergem pe litoral, de abia astept sa ma relaxez (atat cat se poate cu 2 copii [:D]) dar macar nu am de facut mancare, curatenie, dus/adus copil de la gradi, etc ....

 

ca si raport am 55,1 kg....[pk][pk] si ma bucur multttttca sunt in perioada in care doar apa as bea (de la caldura!)....oricum sub 55 kg nu mai vreau sa scad (am facut loc pt 1 kg de pus la mare [:D][:D])

 

va pupic inca o data!

 

__________________________________________________

mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior id="Book Antiqua">!id="red">! id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamnelor, unde ati disparut?

 

Pe mine ma termina caldura, si se anunta canicula in continuare.

 

Meniul de azi a inclus si niste inghetata + biscuiti de ovaz [:I]. Cam asa:

- D: cafea neagra, ardei + branza nesarata + 2 felii de rosie.

- P: supa crema de dovlecei, piept de pui la gratar, legume la gratar.

- G: o inghetata

- C: rosii cu branza, biscuiti de ovaz.

 

Mik, deci si tu esti de a mea [8D].

 

Gabriela, ma bucur sa te revad! Ce ti-a iesit la RMN? Daca e hernie de disc sunt sanse mari sa ai nevoie de operatie. Sora mea a facut anul asta a doua operatie de hernie de disc (vertebre diferite, nu se opereaza doua vertebre in acelasi timp). Acum e bine, poate umbla (a avut o perioada crunta, nu se putea da jos din pat singura, exact cum spui tu).

 

Lavinia, distractie in concediu! Bravo ca te mentii!

 

Zuzi, Sabina, Cami, Marilena pe unde umblati?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Gabi, imi pare bine sa am vesti de la tine.

 

Zuzi, pui, ti-a trecut ciuda pe colega ignobila si profitoare ? tu cum mai esti ?

 

Lavinia, tu esti fata inalta, 55kg e perfect.

 

Cami, draga de tine, tu esti bine ?

 

pardon [asia] ca abia in seara asta am pus datele noi in prima pagina. Am fost oarecum ocupata, ieri a fost mai nasol cu toata treaba de acasa pe cap (miercurea nu lucrez [:D] la job, lucrez de 5 ori mai mult acasa).

 

Azi am fost rezonabila, insa mi se face cite o sete si sunt capabila sa beau litri de apa, apoi sunt cit o vaca.

Bine macar ca e soare si cald si nu ma mai dor oasele.

Miine am o zi complicata cu 2 din 3 copii care pleaca in excursii diferite la ore foarte diferite si cel mare care vrea si el la film la complet alte ore. [alcool] Miine sunt [auto] taxi.

 

Mai trec eu.

 

[pup] la toate.

 

Mik. id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, doamnelor! Pe unde umblati?

 

Azi m-am cantarit si am 60.8kg, cred ca e de la canicula asta infernala, nu prea am avut chef de mancare.

 

Meniul de ieri:

- D: cafea neagra, o mana de cirese

- G: o mana de zmeura

- P: 2 bucatele de pui la tava + salata de rosii cu ceapa

- G: o mana de cirese

- C: tot cirese

Ciresele din meniu au fost sub 1kg (cam 750g estimez eu).

 

Mai treceti pe aici la povesti.

 

Daniela

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Daniela, ai grija ca ciresele sunt fructe foarte dulci. Prefera zarzarele si visinele.

 

Eu am fost plecata in week-end, am mincat invitati la masa, la restaurant si iar invitati.

Miine sper ca sa nu am o surpriza prea nasoala.

 

In rest, totul e destul de OK, ma tot doare spatele, dar nu am ce face.

 

Va astept miine, fete dragute !

[flo][flo][flo]

 

 

Mik. id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mik, saru-mana, stiu ca-s dulci. Da' m-a apucat asa o lehamite de mancat mancare (din cauza caldurii), ca numai ciresele alea reci de la frigider au intrat. M-am gandit ca nu poate sa fie prea rau: 1 kg de cirese are cam 700 kcal, eu am mancat mai putin de atat. Adunat cu pranzul e relativ ok.

 

In rest sunt obosita rau, rau si vreau vacanta. Numa' ca inca nu mi se arata.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

V-am prins, stati ascunse si nu ziceti nimic.

 

Ia veniti incoace si spuneti babei [:D] cit mai cintariti i

 

Raport : 54,2 kg [porc], [:I] se intelege deci ca eu sunt la cura de ingrasare si nu de slabire. sa-mi fie rusine.

 

Am facut in wek-end o cursa de orientare in padure, traseu de munte, fain, numai ca unii trisau. Asta este !

 

In rest, e foarte cald si asta ma face sa beau ceai si apa, ieri am baut 2,5l intr-o dupa-amiaza.

 

Va astept dragutelor !

 

 

Mik. id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mik, nu m-am cantarit azi ca-s iarasi intr-o delegatie de 2 saptamani. La mine poti trece greutatea de duminica: 60.8kg.

Te mai doare spatele?

 

Meniul de ieri:

- D: cafea neagra + 4 biscuiti (n-aveam altceva ce sa mananc)

- P: ciorba de legume + piept de pui cu sos de tarhon si legume

- C: iaurt + zmeura de gradina, 2 felii de wassa cu gem de zmeura (fara zahar, zmeura ca atare pusa putin la fiert ca era prea coapta si s-a sfaramat de tot).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...