Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nou stil de viata (306) - Sa redevenim silfide !


Recommended Posts

Salut,

 

Vin si eu la raport...

 

Mik stiu ca asa e (m-a avertizat si cumnatul meu)...ei au tot felul de produse cu less sugar added...pana acum nu prea am cumparat dulciuri tocmai din cauza asta...Le fac eu in casa prajituri gen pandispan cu tot felul de fructe (ieri am facut cu zmeura :))

 

Partea funny e ca ciocolata nu are taxe aici...asa ne-am distrat...

 

Si eu mai fac clatite...am gem frantuzesc ptr ele, unt frantuzesc :)...Untul lor arata ciudat...nu prea am chef sa-l incerc...Am mai luat acum irish butter si e ok.

 

Maria am citit si eu de prietena ta si imi pare foarte rau, mai ales ca e asa tanara [q]. Dumnezeu sa le dea putere tuturor din familie! E crunt!

 

Meniul de azi: MD o cana lapte de migdale cu vanilie, 50 gr de afine, 1 banana si 1 ou in paine cu spanac, ptr prinz am o ciorba de perisoare si niste pulpa de pui cu orez, iar seara vreau sa mananc mai putin - o sa-mi fac o salata mare cu rosii, castraveti, salata si crutoane. Intre mese manac migdale sau seminte...am o obsesie cu semintele :)

Lichid am ceai verde neindulcit...O alta chstie ce-mi place e apa cu gust de lime :)

 

Aseara am fost in parc cu piticii si ne-am jucat un pic baschet, am alergat :)

 

E fain aici...ai parc de kinderi si langa teren de baschet/ tenis...mi se pare super...Si e totul gratuit!

 

 

[pup] si spor la treaba!

 

Mihaela&Cristian 25.03.2006id="blue">&Maria Eliana 19.05.2008id="red">

Cu toata dragostea!id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 189
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna buna!

 

La mine duminica seara la 9 se termina saptamana de lucru, dar nu-i bai...

Raportez:

 

Dimineata pe stomacul gol: un pahar mare de apa plata.

MD: doua felii de paine (din aia gen biscuite, subtire, cu multe seminte, luata de la Lidl) cu pasta de avocado, plus o cafea cu lapte, fara zahar.

Acum am ajuns la lucru si incep sa beau apa.

Pentru pranz inca nu am nicio idee, nu mi-am luat pachetel. Daca imi vine vreo pofta de ceva interzis, scriu repede pe forum, ca sa ma opriti!!!

 

O zi cat mai racoroasa va doresc, la noi la Arad e o zapuseala......

 

Mama Mareiid="red"> si a Doreiid="red">

 

 

Monica70 are nevoie de noi

 

TUTU-uri Handmade id="blue">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, doamnelor, n-am mai scris de ceva timp.

 

Mihaser, stabilire usoara acolo, sa fie ce va doriti!

 

Maria_rubi, bine ai venit si spor la treaba!

 

Mik, sa-ti fie de bine concediul!

 

Nu prea pot scrie ce mananc pentru ca e cam haotic programul meu. In ultimul timp am redus carnea ff mult (din cauza caldurii, vara nu o prea suport), ma axez pe ciorbe si fructe (mult pepene). Dar mai scap si la biscuiti si alte prostii, deci nu e prea bine pe total.

 

Va pup pe toate.

 

Daniela

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Maria, am citit de Monica si m-a impresionat foarte tare. Cind se intoarce mama in Ro o sa-i trimit ceva prin banca ei.

Nu, sa nu scapi la prostii inapuza de masa. Daca nu ti-ai luat nimic, cauta un iaurt si niste fructe. Daca ti-e foarte foame, cauta un sandvich facut in fata ta la brutarie (asta nu stiu daca se gaseste in Ro).

 

Daniela, am citit dimineata si am facut repede o supa cu dovlecei din gradina, am o multime pina va cadea bruma.

 

Meniul de azi :

- cafea neagra si o gauffre [:I] cu nimic

- supa de dolvecei, un cotlet mic de miel, dovlecei la cuptor (reteta Sandei Marin cu putin smintina). o piersica

- salata verde cu somon afumat. un iaurt

 

Si la noi sunt niste calduri ucigatoare, mai ales in oras, in afara orasului e nitel mai racoare si mai bate un fir de vint.

 

Mey, mi-am luat complicatii pe cap, una din gainuse a cazut closca (sttaea de 2 zile pe ouale de plastic care sunt in cuibar) si i-am pus 6 oua adevarate sa vedem ce face cu ele. [8D] Grija mea e ca cam intr-o luna la mine va incepe sa cada bruma si nu stiu cum ma voi descurca. Va tin la curent. E vorba de o gainusa maro, tare blinda.

 

Va pup, fetele !

 

 

Mik. id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Era sa scap iar, ca am poftit la o inghetata, dar mi-am sunat sotul si o prietena si le-am marturisit de ganduri dubioase imi vin. Ei m-au incurajat sa rezist. Asa ca acum, pentru masa de seara, mi-am luat doar 200g de urda dulce. :) Si apa, apaaaaa.

 

Mama Mareiid="red"> si a Doreiid="red">

 

 

Monica70 are nevoie de noi

 

TUTU-uri Handmade id="blue">

 

 

Edit, ca am scris fara sa gandesc. :D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Auzi, Maria, bine ai facut de inghetata ! Mai ales ca daca e din cea cumparata de la chiosc cu ciocolata pe ea si cu alune lipite. [ispita]

Inghetata maninci acasa, luata o portie mica din cutia de 1 litru si savurata cu incetinitorul. Da ? [:D]

 

 

Mik. id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu o intarziere de o zi: Draga Sabina, La multi ani id="red"> [s]! Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de ai tai!

 

Mik, supa de dovlecei e cea mai tare. Are putine calorii, e satioasa, mie imi place tare si la gust.

 

Maria_rubi, pe post de inghetata de casa poti pune la congelator iaurt in care pui tu afine sau zmeura sau alte fructe. Fara zahar. Scoti si amesteci din cand in cand in caserola cu o furculita pentru a nu face ace. Foarte bun!

 

Eu sunt intr-un mini concediu, de-aia nu scriu ce mananc.

 

Va pup pe toate,

 

Daniela

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Ieri m-am abtinut eroic de la o inghetata care imi tot facea cu ochiul si, ca sa nu cad prada ispitei, am inceput sa-mi sun sotul si o prietena sa ma infraneze.

 

Meniul de azi:

-dimineata un pahar de apa pe stomacul gol

MD: doi biscuti cu seminte si pasta de avocado si doua rosii

Gustare: doua piersici.

Pranz: salata de rosii cu urda dulce si felii de dovlecei si vinete la gratar.

Gustare: iaurt slab cu afine.

Cina: inca nu stiu.

Am o sticla de 2 litri de apa ce ma asteapta sa o termin azi.

 

 

 

Mama Mareiid="red"> si a Doreiid="red">

 

 

Monica70 are nevoie de noi

 

TUTU-uri Handmade id="blue">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

La multi ani, Sabina ! [flo][flo][flo]

Sa fii tot timpul vesela ,feicita si sanatoasa !

 

Daniela, vacanta placuta ! Poate apuci sa te odihnesti, chiar daca e mica.

Maria, tu maminci foarte rezonabil.

 

Meniul de azi :

- cafea neagra si o gauffre (de altaltaieri [:I])

- creveti fierti cu sos de usturoi. dovleci la cuptor, cotmet de miel. o inghetata mica de capsuni

- salate verde cu o tarta cu ton. iaurt

 

Sa fiti atente cu voi, dragutelor !

 

 

Mik. id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...