Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nou stil de viata (306) - Sa redevenim silfide !


Recommended Posts

 

 

Miha, mie imi plac enchiladas numai la restaurant, acasa n-am facut niciodata.

Incearca sa faci o singura quesadilla, ca nu ai ce gresi. [:)] Parol !

 

La gelatina (cind am timp) o fac in straturi sau o acopar de ciocolata topica (o glazurez cind o torn in forme si pun putin sau intr-un vas foarte plat si nu castron).

Mexicanisme dintre cele pe care le mai fac des la ai mei : chayotes (o leguma verde faina care nu e deloc calorica) si tortillas cu umplutura cu carne/smintina/salata/ceapa/fasole batuta.

 

 

Meniul de azi :

- cafea neagra si cereale de griu (fulgi) cu lapte si fructe uscate

- tarta de rosii. friptura de porc slaba cu fasole verde si zacusca de dovlecei. un iaurt

- salata verde cu ceva fructe de mare. Charlotta cu brinza alba si visine [:I]

 

Am sa-mi ai fac ceai verde cit ma ocup de una-alta.

 

Va pup in grup.

 

mai apar eu.

 

 

Mik. id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 189
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hello,

 

Mik mersi de sugestii...da sunt tentante tortillas alea...ma tot uit la raftul cu ele...O sa-mi fac curaj...Am facut de curand si macaroni and cheese si au fost comestibile :)...Promit ca incerc si o quesadilla si un restaurant mexican...poate fac rost de un cupon ceva :)...Oricum mancarea frantuzeasca rules! Mi-am luat de curand Julie si Julia pe dvd...Ma tot gandesc sa cumpar macar varianta kindle a cartii :)

 

Meniul de azi:

 

MD: melci cu lapte, o felie pepene galben, cafea fara zahar;

10 grisine cu ulei de masline

Pranz: supa crema de ciuperci cu smantana si paine toast + o felie pepene galben si o portocala

16: 10 masline de Kalamata

Cina: o salata mare cu de toate!!!! [:)] (tofu+legume)

 

Premiul meu de revel` va fi o rochie...dar nu oricare...una Valentino! [pk] Asa ca sunt foarte motivata!

 

[pup]

 

Mihaela&Cristian 25.03.2006id="blue">&Maria Eliana 19.05.2008id="red">

Cu toata dragostea!id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, doamnelor!

 

Eu tot pe drumuri, ca de obicei. Azi dimineata m-am cantarit si aveam 59.6 kg. Vad ca usor-usor ma apropii de tinta.

 

Miha, eu am conformatie de tip para, ce se depune ajunge pe solduri si pe coapse. Zici ca dr. Oz recomanda fasolea pentru topirea grasimii din zona? Felicitari pentru mobilizare! Cand alegi rochia sa ne dai si noua un link sa o admiram.

 

Mik, cum e zacusca de dovlecei? Suna tare bine. Te mai doare spatele?

 

Fug, ca iar trebuie sa plec. Va pup pe toate,

 

Daniela

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

 

Azi plec in California la plaja :) (pana miercuri)

Daniela da asa zicea sa pui cateva boabe de fasole in tot ce mananci ca sa scapi de grasime pe coapse...Si eu am o conformatie nasoala si mor cand pun pe coapse...Sper sa ajung la 52 si sa primesc rochia...trebuie sa fie rosie!

 

Mik ce buna trebuie sa fie zacusca cu dovlecei...dulce la gust...yummi!

 

Va pup!

 

Mihaela&Cristian 25.03.2006id="blue">&Maria Eliana 19.05.2008id="red">

Cu toata dragostea!id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Daniela, bravo ! [flo][flo][flo]

 

Miha, vacanta frumoasa la mare !

 

 

Zacusca cu dovlecei : se pune ceapa taiata marunt si morcovul dat pe razatoare in uleiul cald sa devina sticlos, se pun ardeii rosii (copti sau taiati felii) in oala, apoi dupa jumatate de ora se pun dovlecii curatati fara coaja si fara miez, taiati feliute mici. Se pun foi de defin, sare, piper boabe si se lasa la foc mic in jur de 40 de minute, apoi se pune concentrat de rosii si sa lasa sa scada si sa se lege la foc domol.

Se consuma imediat.

Proportii : 2 cepe, 2 morcovi, 2kg de dolvecel curatat, 1kg de rosii, o cutie mica de pasta de rosii, sare, piper boabe, 2 foi de dafin.

 

Daniela, in vacanta nu prea nu m-a mai durut spatele, insa cum am reinceput jobul cu alergat de colo- dincolo, cu o infinitate de treaba acasa iar m-a luat. Astept luna septembrie sa ma duc sa mai fac citeva sedinte de terapie, desi cea mai buna solutie ar fi sa nu fac nimic-nimic (adica sa stau lenesa [:)])

 

Meniul de azi :

- cafea neagra si cereale de griu cu lapte

- salata de castraveti. griu fiert, cirnaciori la gratar. Charlotta de ieri (o portie minuscula)

- salata verde cu ceva proteine. salata de fructe.

 

La noi au fost niste calduri crunte si s-a calmat, au inceput furtunile. Sper sa nu avem grindina.

 

Stiri despre gainusele mele : [olala]

http://mihaelaquoideneuf.blogspot.fr/

 

Mai apar eu.

 

 

 

Mik. id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei si Mihaela 2 e la post...Fu` de vis in California...La iarna sper sa merg si in Mexico sau Hawai...

 

Miha ce super cu gainusa...intr-o vara bunica mea s-a trezit cu 12 puisori care picau din pod...O gaina a stat acolo fara sa stie nimeni si ne-am trezit cu puisorii...a fost super...Dumnezeu stie de unde a avut oua si cum a facut...

 

Suna asa bine zacusca...am papat in we de la magazinul romanesc din Portland :)

 

Va pup!

 

Mihaela&Cristian 25.03.2006id="blue">&Maria Eliana 19.05.2008id="red">

Cu toata dragostea!id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Buna ziua, doamnelor frumoase si slabute! N-am mai dat pe aici dintr-un sentiment de relativa jena, nu prea ma tin de treaba. M-am cantarit insa azi si am 59.8kg, relativ ok, dar as mai avea pana sa ajung la targetul propus. Insa ma omoara drumurile, nu stiu ce as putea sa mananc pe drum si in delegatii, asa ca m-am resemnat oarecum.

 

Mik, zacusca de dovlecei o fac sigur cand ajung acasa, suna tare bine.

 

Miha, sa-ti fie de bine concediul!

 

Ma duc la cumparaturi. Va pup.

 

Daniela

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, California, [olala] ce fain !

Noi am fost in Baja California in 2 rinduri si la copii le-a placut foarte mult. In State tot asa rece e apa ca in Mexic ?

 

Daniela, [:I] idem si eu, cu jena, ba chiar a mea e chiar rusine. M-am facut cit o batoza, am trecut de 54kg de parca ar fi cura de ingrasat.

 

Restul papuselelor pe unde sunt ?

[flo][flo][flo] hai veniti si scrieti ce si cum.

 

La noi copii au inceput scoala si eu am treaba tot mai multa la serviciu. In rest toate sunt OK. S-a facut din nou cald ca vara.

Numai bine or sa creasca si puisorii cei mici.

Miha, eu cred ca gaina din pod a clocit propriile oua, strinse vreme de o luna. [8D]

 

Meniul de azi :

- un ou moale cu putine piine cu unt si o cafea neagra

- salata verde. cartofi noi. ciuperci cu marar. tarta cu mere

- salata verde (alta varietate) si 2 felii de piine cu icre. un mar.

 

Am fugit sa ai fac una-alta.

 

Va pup in grup.

 

 

Mik. id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...