Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nou stil de viata (306) - Sa redevenim silfide !


Recommended Posts

  • Răspunsuri 189
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata!

Vin cu o intrebare la voi in grup,si anume ; as vrea sa stiu daca dieta care o tine-ti voi se poate tine dupa nastere,chiar daca alaptezi.Urmeaza sa nasc in maxim 4 sapt si doresc sa alaptez bebele,sper sa am lapte ca si cu primul copil.Dar cred ca voi ramane dupa nastere cu un 10 kg bune in plus ,i-mi doresc mult sa pot sa-mi revin in urmatoarele luni ,in sarcina aceata am luat 22-23 kg ,am si apa in corp dar sunt sigura ca si ceva kg ramin in plus.Sau poate stii-ti o dieta care ati tinut-o si voi pe parcursul alaptari la bebe,deci sa nu -mi afecteze scaderea laptelui.

Va doresc o saptamana frumoasa si spor la kg minus.[flo][pup]

 

Looana [9cer]36Sapt.[baietel]

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Daniela, [pup] mi-e mai bine. Am scapat si de asta. Am sa ma inscriu pentru vaccin de gripa, caci am toate sansele sa iau asa ceva de studenti in timpul laboratoarelor.

 

Looana, eu nu te-as sfatui sa tii regim, ci doar sa maminci normal, kilogramele vor pleca singure. (stiu, eu nu aveam decit 12-15kg in plus si-mi ramineau 2-3 de saminta).

Infuziile de plante (tei, menta, ...) ajuta si la productia de lapta si ca diuretic. Ai grija de tine, acum ma sfirsit si, mai ales, dormi cit poti tu de mult. [flo]

 

Silfide dragute [flo][flo][flo] o luam de miine de la capat cu raportul de kg si alea-alea ? [:)]

 

Va pup in grup pe toate.

 

 

Mik. id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

 

Ma bucur ca ati reactivat subiectul! [flo] Vad ca sunteti tare motivate! [olala][olala][olala] Reincepeti cu concursuri si raportari saptamanale? [:D].

 

Hai ca ma reinscriu si eu....la capitolul mentinere. Ca mai sar calul uneori (ca ieri, cand n-am avut traba si am facut papanasi [pofta]. Mi-am promis ca nu mai fac alta data [:D] )

 

Mik ma adaugi la lista cu 1,74 m si 63,5 kg ( STP [pup] )? Obiectiv pana la sf anului: 60 kg.

 

 

Va pup pe toate!

 

Mihaela

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oLo, nu ma lasa sistemu' sa modific lista de pe prima pagina (ca e subiectul mai vechi de 100 zile[8D], va dati seama ? )

 

Deci astept sa mai umplem azi o pagina si miine dechid subiect nou-noutz cu lista de silfide. Da ?

 

Meniul de azi :

- cereale de griu cu fructe uscate. o cafea neagra

- fasole batuta si varza murata in otet. un mar si o mandarina

- salata verde cu ceapa, orez, masline si ceva proteine (peste sau ou). un iaurt

 

Si eu am facut de vineri incoace excese cu invitatii si baut alcool [alcool] (eu ma ingras si de la o cupa de sampanie, [bang], nici nu pot sa scriu cit am pus pe mine in 3 zile).

 

 

Mik. id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, doamnelor!

 

Eu m-am cantarit, am tot 61 de kg. Planul incepand de azi e sa beau mai multa apa si sa tai din carbohidrati. Am inceput ziua cu o cafea cu putin lapte, un ou fiert moale si o rosie. Am baut deja 0.5l de apa. Mai am in plan supa de legume, mancare de varza si ceai.

 

Looana, eu zic ca si Mik. Portii decente, diversificat, fara excese.

 

Mik, imi place meniul tau. N-am vazut excesele.

 

oLo, bine ai revenit!

 

Va pup pe toate, fug pe campul muncii.

 

Daniela

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raport: 63.7 (ah papanasii [:D] )

 

Meniul de ieri:

 

MD: cafea + ceai (sunt o mare bautoare dimineatza)

la serviciu a fost ziua unei colege => o bucatica de prajitura cu nuca de cocos (nu m-am atins de croissante, pain au chocolat, prajitura cu mere si prajitura cu ciocolata!)

P : puré de cartifi cu bucatele de carne de vita, iaurt 0%

Cina : jumatate de ardei umplut (dar erau ardei mari si am mancat fiecare cate o jumatate. Am trisat la umplutura: am pus si telina+cartofi+morcovi rasi fin in umplutura).

 

danielag: buna ideea cu apa [olala] ar trebui s-o aplic si eu. Ma duc sa umplu sticluta de la birou [pk].

 

Mihaela

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Mey, am scris dimineata si a disparut !

 

Deci : raport de purcelus : 54,7kg obiectif 50 pina inainte de Craciun.

 

Meniul de azi :

- cereale cu lapte si 2 cafele

- un sandwich (am fost in oras si am mincat din mers). o limonada cu apa plata si fara zahar. cafea

- salata verde cu ceapa, fasole boabe si ceva proteine. brinza alba.

 

oLo si eu m-am inspirat de la Daniela, am pus sticla cu apa pe birou si beau cind o vad.

 

Spre seara deschis subiect nou.

 

Va pup in grup, slifidute !

 

 

Mik. id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...