Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nou stil de viata (306) - Sa redevenim silfide !


Recommended Posts

Unde sunteti, doamnelor? V-am gasit pe pagina a doua. Ieri am umblat mult prin oras si am avut meniu cam haotic: - MD: cafea + lapte, legume + ciuperci in tigaie (fara ulei) - G1: un mar - G2: un mar - C: ficatei de pui + salata de castraveti (cina a fost pe la ora 17, mai pe seara nu mi-a fost foame deloc, deci n-am mai mancat nimic) Apa cam putina: cam 1.5l. Azi m-am cantarit si aveam 62 kg si un pic, sunt pe drumul cel bun. Lavinia, cam asa am mancat si eu la "mentinere", da' am ajuns sa pun 5 kg in iarna asta (am pus mentinerea in ghilimele, ca dupa cum se vede eu nu m-am mentinut). Poate tu ai arderile mai bune sau faci mai mult sport / efort fizic. Mik, cum a fost meciul de baschet? Sper ca nu te-ai atins de prajiturile cu cioco [:)]. O zi de duminica frumoasa va doresc, Daniela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 189
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata, Azi dimineata mi-a facut o surpriza foarte placuta cantarul, am 73,7 kg, adica - 2,1 kg intr-o saptamana, ceea ce ma motiveaza in continuare. Stiu ca la inceput slabesc mult mai usor, ca dovada ca nu am facut un efort deosebit, am mai avut si abateri in alimentatie, gen snitel, cartofi prajiti, rulada cu ciocolata ( insa doar la modul cateva inghitituri, cat sa-mi fac pofta ); facut cate 10 minute de bicicleta eliptica de 3 ori saptamana trecuta, baut 2 l de apa zilnic si eliminat masa de seara. Danielag si eu am kg concentrate pe burta, fund, pulpe si brate. Cu bratele nu stiu cum rezolv; chiar si acum 6 ani cand am slabit 20 kg am dat de peste tot, la brate insa destul de putin. In ritmul asta, tu dai repede de tot kg in plus. Eu in iarna aveam 70 kg; desi eram hotarata sa dau 10 kg jos, am sfarsit prin a pune inca 5 kg. Si asta pt. ca am vrut porc bio si nu m-am putut abtine sa mananc cu pofta "pomana porcului, carnati, caltabosi, pateu, sorici" [bang] ... Mik te-ai atins cumva de prajitura cu ciocolata [neand]? Si eu am role, dar nu ma pot tine pe picioare pe ele, desi cu schiurile nu am probleme ... cred ca astept sa creasca piticul sa-i vina lui bine![:D] bb_yasmi si eu am luat 21 kg in sarcina si cred ca luam si mai mult, daca nu faceam cura in ultimele 2 luni ... am mancat orice ( desi nu am avut pofte ), nu m-am abtinut de la nimic, pentru ca a fost singura perioada din viata mea cand sotul meu nu s-a uitat urat la ce bag in gura! [alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete bb_yasmi
cami, vai ce urat!! cum sa se uite al tau sot la tot ce mananci?? [alcool] eu ieri am tinut-o numai in gratare [alcool] pe unde ma fost in vizite tot la gratare am fost poftiti [:D] dar fiind fatuca desteapta [:I] nu am combinat cu nimic carnea ci doar gratar simplu (pui, ceafa) si am papat cantitativ cam mult [:I] si drept surpriza azi dimi nu am avut nici macar 100 gr in plus [pk] am mai papat ieri si bagli cu nuca facut de nasa puiutului atat de bun...[pofta] azi dimi am mancat asa: o cana de lapte cu cacao si 2 felii de bagli pt pranz acum e pe foc: supica de pui cu paste alfabet [:D] (comanda de la fii'mea) si paste cu branza,cascaval, ou si smantana la cutor pt seara..inca nu stiu... intre mese pt astazi mi-am propus sa pap doar mere si o banana si maxim 1 dulce cumparat.incerc sa le raresc. apa 2l/zi __________________________________________________ mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pofta] mda. Pomana porcului, lucru bun rau ! Idem prajituri cu nuca. Cami, eu stiu ca la tine e din cauza tratamentelor de tot felul si stiu ca ai reusit la un moment dat sa dai jos tot si sa arati manechin. Daniela, [:)] nu, nu m-am atins ! Am facut-o (2 tavi), am taiat-o si am lasat piticii sa o manince. Fiica-mea juca acasa (si de asta trebuiau prajituri) si au cistigat cu 42-14. [8D] Din fericire echipa era mixta si baietelul care juca era execelent. Cel mare a avut si el meci, in deplasare si au pierdut la un cos de 2 puncte diferenta. Listez numai excesele din week-end : - 1 pahar de vin alb sec simbata seara - citeva lingurite de dulceata proaspat facut din pepene de dulceata (chitra ii spunem in Moldova). Pepenii era in casa de asta toamna si abia acum ne-am facut timp de facut dulceata. - o creme brulee, facuta de sot, ca nu puteam sa refuz Cintarul nu arata saracul decit 500g in minus fata de martea trecuta. Meniul de azi : - cafea neagra si biscottes cu putin unt - salata verde cu porumb, o varietate de parizer si masline negre. o sa o stropesc numai cu lamiie caci la job nu am ulei. o mandarina - pui ma cuptor si mazare. salata de fructe Propun sa ne cintarim miine si sa dam raportul oficial. Va convine propunerea ? [flo] O zi cu soare la toate ! [flo][flo][flo] Mik.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, doamnelor! Lavinia, nu poti renunta la dulciurile cumparate? Mai bine mananci o banana in loc, e mai sanatoasa. Cami, eu am niste brate subtiri de zici ca sunt un pui de gostat. Noroc ca ma echilibrez de la talie in jos, ca ma lua vantul altfel [:D]. N-am pus niciodata pe brate, asa ca nu stiu ce merge vizavi de zona asta. Ai slabit ff bine in prima saptamana, tine-o tot asa! Bravo! Mik, felicitari pentru cele 500 de grame! Tu ai putin de dat jos si esti si slabuta, asa ca e foarte bine. Creme brulee nu prea avea ce sa caute in program, dar te inteleg daca a facut-o sotul. Meniul meu de ieri: - D: cafea + lapte, 50g telemea mai nesarata + ardei + castraveti - P: peste la gratar, ciuperci si dovlecel (si ele la gratar) - C: o salata cu de toate + mai tarziu cam 15 migdale crude Azi: - D: cafea + lapte, 100g telemea mai nesarata + rosii cherry - P: ficatei + piure de telina - C: cred ca idem pranz, ca mai am Piureul de telina a iesit dulce rau, nu mai fac. Ma gandeam ca e mai bun decat cel de cartofi, da' e chiar dulce telina asta a mea fiarta. In legatura cu cantaritul, ma pot cantari maine, dar apoi plec in delegatie si schimb cantarul. O sa ma cantaresc si acolo (cat se poate, ca mai plec si prin alte parti), ideea e sa scad chiar si pe cantarul nou. Va pup pe toate, Daniela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete bb_yasmi
buna dimi cami, mik felicitari pt kg/gr cu "-" daniela pot renunta la orice fel de mancare dar la dulciuri imi este cel mai greu....[bang] dar am reinceput sa le inlocuiesc cu batoane ideal bar! meniu de azi: dimi: 1 felie paine cu smantana de casa, 1 pulpita mica de pui grill si 1 eugenia. + 1,5 l apa bauta de dimi pana la ora asta (11) + 1 baton ideal bar azi dimineata (deh doar sunt treaza de la 7 [:-@]) pranz: mai am supica de pui de ieri iar apoi voi face o salata de rosii+ceapa verde+salata verde+ton+telemea + un mic desert [:D] la cina mi-am propus sa fac mamaliguta cu branzica+smantana si cu ou fiert si "un mic desert vinovat" [:I] intre mese azi: mere si apa la cantareala azi dimi: 55,6 kg __________________________________________________ mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, fete dragute ! bb_yasmi, daca faci mamaliguta o nu maninci prea multa smintina si nici sa nu maminci prea tirziu, in rest mi se pare OK. Iti mai scriu o data [8D] explicit : spune repede cind e nascut ultimul copilas si cum il cheama ca sa completez lista de pe prima pagina. [pup] Cami te mai cinteresti azi ? Azi m-am cintarit : 53,8kg bina macar ca am o cifra inainte de virgula schimbata. Nu vreau sa o iau din nou la deal caci la noi joi, vineri sunt zile liber, pe motiv de Inaltare. SI miercurea eu nu lucrez. Meniul de azi : - cafea neagra si 2 biscottes cu miere - o portie mica de pastrav facut la cuptor si niste legume verzi (nu stiu exact ce e caci cutia cu o singura portie e scoasa din congelator). un iaurt si o mandarina - salata verde cu ceva (peste, ou sau brinza). un alt iaurt Va pup [pup] in grup pe toate si tau cu ochii pe voi.[:D] Mik.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uitam sa-i scriu Danielei : in general, cintarele care nu sunt in casa sunt infinit mai gentile [:D] decit cele locale. Am fost acum 2 saptamini la ginecoloaga mea pe care o vad o data pe an si cintarul ei arata 1kg in minus fata de cel de acasa. Un adorabil ! Mik.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, doamnelor! M-am cantarit de dimineata, dar n-am mai apucat sa intru sa va scriu: 51.8 kg. Deci am slabit intr-o saptamana 1.2 kg. Sunt sigura ca o sa mearga ceva mai greu mai incolo. Meniul meu de azi: - D: cafea + lapte, cca 75g de branza telemea mai nesarata + rosii cherry - P: muschi de porc la tava + muraturi + 2 linguri de piure de cartofi - G: 10 migdale - C: ciuperci la gratar + partea superioara de la o pulpa de pui + salata Cu apa stau prost, am umblat toata ziua si n-am avut cand sa beau. Mik, mie mi-ar placea sa fie mai putin gentil [:D] cantarul din delegatie, daca arata mai putin ma culc pe o ureche si nu e bine. Lavinia, eu ca scaiul de lume, nu pot sa nu comentez [:)] (sa nu te superi): poate iti propui un singur desert pe zi. Vad ca ai si dimineata, si la pranz, si seara + mere intre mese. Personal mi se pare mult, chiar si pentru mentinere (zic personal, adica daca le-as manca eu). Cami, Sabina, pe unde sunteti? Seara frumoasa, doamnelor. Daniela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...