Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nou stil de viata (306) - Sa redevenim silfide !


Recommended Posts

Oaspete bb_yasmi
heelloo nah ca m am abatut rau de tot de la ce mi-am propus....[bang][bang] cina: iahnie de fasole cu carnati afumati si chec cu migdale facut de mine....[:I][:I] daniela, pai asta este varianta cea mai "light" pe care o pot tine cu dulciurile...de obicei sunt mult mai multe/zi [q][bang] mik, as avea o rugaminte la mine sa treci doar mami cu 2 copilasi fara nume si data nasterii, se poate?? [flo] ,multumesc. si partea buna: astazi am baut vreo 2,5l de apa [pk][pk] __________________________________________________ mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 189
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Oaspete bb_yasmi
mik , foarte prompta! multumesc![flo][asia][pup] __________________________________________________ mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am disparut "motivat", caci Raducu are otita si sunt zombi de 2 nopti ... Mik Manechin e mult spus, dar mersi, imi face bine la psihic![:D] Dimineata aveam 72,9 kg. De regula ma canteresc lunea, dar acum, daca cel mic e bolnavior si nu va merge la gradi, vom pleca la Breaza si acolo nu mi-am luat cantar (inca). Daniela si eu eram la fel cu ani in urma, dar nu numai la brate, ci peste tot ... nu stiu cum am ajuns in halul asta![bang] bb_yasmi mersi, dar mie nu-mi fac bine felicitarile la inceput, ca devin iar delasatoare! La mine functioneaza critica si lauda la sfarsit! [:D] Va doresc tuturor un week-end fara mari abateri! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, eu am fost plecata la Bruxelles cateva zile:) printre altele, in loc sa fac eu sport (abia astept!! dar nu prea pot mult inca) am vazut campionatele europene de gimnastica si am facut o droaie de poze si am vorbit cu fetele,...ce sa mai, a fost super :) de maine incep cu rapoartele! Looana, nu manca sare la cortizon. Pt ce ai luat? ____________ Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil! [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146029"]Cum mi-am alaptat copiii[/url] ______________ [url="http://armonii.blogspot.com/"]Sabina's blog[/url], [hippi] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1"]Sofia Galagia[/url] si [yum] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=107208&whichpage=1"]bb Gheo[/url]
Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! Sabina mie mi-a recomandat Dr.pt a-mi scate sistemul iminitar si pt ca celule kiler din uter sa nu-mi respinda embrionul...eu am obtinut sarcina prin fiv. Un weekend minunat fetelor[flo][pup] Looana [9cer] [gravi]+16[am] Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK) 4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata cu vacanta, de ieri sunt la job. [8D] Cami, puiuil tau e vindecat acum ? [pup] ai mare grija cu otitele la virsta asta, noi am avut necazuri cu cel mijlociu care avea otite fara nici un simptom aparent si auzea mai putin decit normal. L-am dus la ORL, i-am dat tratament de fond si dupa tratament la citeva luni tot cu otita era. Solutia a fost o operatie de paracenteza si gata. Sabinel, tu cum mai esti ? tit ai tratament ? Looana, cit esti insarcinata mare lucru nu poti face, doar sa-ti controlezi alimentatia. Ai mare grija de tine ! bb_yasmi, esti bine ? Daniela, din ce date mi-ai dat am trecut in tabel fix ce mi-ai spus, dar ced ca undeva e o eroare. [flo] Deci saptamina trecuta de miercuri pina ieri am stat acasa, am gatit bun si am lucrat nitel in gradina, dar numai putin caci ploua la noi de citeva zile. Am facut o retinere de lichide joi spre vineri, citarul meu imi arata o difereta de 2kg. [alcool] dar mi-am revenit. Raport : 53,2kg. Meniul de azi : - cafea neagra si piine prajita cu un iaurt nature - mincarica de vitel cu ciuperci (veau Marengo) cu quinoa. un mar - salata verde cu ceapa verde si o portie de carne (pui sau porc, vad eu). un iaurt Va pup in grup pe toate si va astept la raport. Mik.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, doamnelor! N-am mai intrat ca am fost plecata. Regim nu prea am tinut, ca n-a fost loc. De azi m-am apucat din nou, asa, mai usurel (ca am primit o paine neagra ff buna, si nu ma lasa inima sa arunc paine). Mik, cred ca eu am gresit raportul, era vorba de 61.8kg (51 n-am mai avut din scoala generala). Multumesc pentru actualizare si scuze ca te-am incurcat. Meniul de azi: - D: 2 cafele + 2 felii de paine neagra (feliile sunt mici) + branza Gouda + sunca afumata - P: zeama de la o ciorba de legume + salata cu de toate si gratar de pui - C: 2 felii de paine neagra + rosii cherry + mozzarella + castravete Cantarul de aici e cum ziceai, Mik, [:D]. E mai gentil cu 2 kg, da' nu ma bazez pe ce imi arata, o sa urmaresc doar sa scad in greutate. Sabina, am citit postul de la tine de pe blog vizavi de gimnastica, ai scris cu multa pasiune. Va pup ca mai am ceva de lucru pe plantatie, joi am un deadline. Daniela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am o gama redusa de alimente, dar am eliminat dulciurile daunatoare si am redus portiile de la ultimul mesaj. Luni n-am prea avut deloc timp de mancare :) , a fost cam horror ziua, cu pregatiri expozitie, repetitie pt concert, ieri iarasi multe emotii,dar m-am hranit normal, asa ca azi am avut 71.2 kg. M-am mai tras la fata pt ca am baut mai mult, in special ceaiuri. azi am avut totusi o stare mai proasta de la oboseala, dar maine am program f lejer, asa ca va fi bine. am mancat azi: (tpate meniurile mele sunt fara sare) dimineata cafea cu un strop de lapte si atat, ca m-a apucat migrena si n-am mai fost in stare, am stat in pat. pranz: jumatate de rosie, o rondea :D de dovelecel si un ardei mic, umplute cu orez si morcov, peste ele o lingura de smanatana slaba, o 3 linguri de coliva (a fost parastas de 7 ani dupa socrul meu) ora 5 (imi trecuse migrena): 4 patretele de ciocolata neagra belgiana (cumparata la Bruxelles, cand am fost la gimanstica, Daniela [pup]) 0ra 19.45 : 3 cartofi f mici fierti (din cei noi) , trei rosiitot asa, mici , nu cherry, doar micute, o ceapa verde groasa, 2 linguri branza de vaci normala, marar , ulei de masline(nu am masurat) ____________ Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil! [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146029"]Cum mi-am alaptat copiii[/url] ______________ [url="http://armonii.blogspot.com/"]Sabina's blog[/url], [hippi] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1"]Sofia Galagia[/url] si [yum] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=107208&whichpage=1"]bb Gheo[/url]
Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Raportez si eu 72,3 kg. Nu am mai plecat pana la urma nicaieri, din cauza vremii, dar si pentru ca Radu nu s-a simtit bine deloc, l-a durut urechea si a facut febra, desi este pe antibiotic; abia azi a fost mai bine si l-am trimis la gradi, ca era isterizat si ne-a disperat si pe noi! Am avut o saptamana horror, in care nu am putut sa fac nimic, doar m-am luptat cu teroristul mic, care a fost un plangacios, nimic nu i-a convenit, nu vrea sa ia tratament, nu vrea sa manance nimic, nu vrea lichide, nimic nu vrea! [bang] Imi venea sa ma impusc![alcool] Sabina am citit pe blog, f. frumos ai scris! Ce expozitie pregatesti? Mult succes! [flo] Mik stiu ca sunt delicate otitele astea, sper sa rezolvam si sa nu mai avem probleme. Prin ce a mai trecut si puiul tau! [pup] Daniela_g ai slabit f. bine! [pup] Looana Felicitari si sarcina fara probleme in continuare! Si Raducu meu este tot un fiv-ulet! [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistita, [flo] Daniela, ca nu m-ai incurcat cu nimic, nu-i decit o mica eroare. Spor la lucru, azi e deadline ! Sabina, mie mi se pare ca maninci foarte putin, oua poti minca ? Pacat ca nu stai pe aproape ca ti-as trimite din cele facute de gainusele mele. [:)] Cami, pupam piticul si sper din suflet ca e complet vindecat. Daca, Doamne fereste, ai cea mai mica banuiala de otita (e palid, fara apetit, pare ca nu prea aude), il duci fuga la doctor. Porcaria asta de boala nu se vede din afara. Azi am zi de alergatura in sedinte si la un curs de spaniola. In rest, m-am ales cu o amenda pentru masina ca nu era la zi cu verifiacarea tehnica, am dus-o zi la un garaj specializat. Meniul de azi : - cafea neagra. un iaurt nature, 2 felii de piine prajita - un mar, o banana, piine cu nuci (asta o sa le maninc din mers pe strada intre doua cladiri) - salata verde cu pizza facuta in casa (am zis !). o crema minuscula de ciocolata la cuptor. Va rog sa remarcati ca nu am scris menul de ieri caci era cu abateri de gen : minancare creola de cirnaciori, tarta de zmeura si flan, crema de ciocolata. Rau ! [:I] Mai trec eu sa va vad. Mik.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...