Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nou stil de viata (306) - Sa redevenim silfide !


Recommended Posts

Sabina, sanatate si bea lichide. Daca poti, cauta suc natural de cranberries, caci se pare ca ajuta. [alcool] Sa va spun ca am facut-o lata. Semnez si nu-mi dau seama ce. [8D] Am primit in week-end hirtie cu o plimbare a clasei celui mijlociu la un Memorial. Pina aici, toate bune, pe foaie erau si doua casute cu "puteti acompania" si "nu puteti acompania" clasa de copii. Deci eu miine imi iau o jumatate de zi de concediu si anulez un curs sa ma pot duce cu clasa lui fiu-miu la muzeu. [8D] Cel mare imi spune rizind ca "Mama, si in SImpsoni te invata sa te uiti la ce semnezi"[:D] Mik.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 189
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[:-)))] Hai ca m-ai facut sa rad draga mea Mik. Acum ce mai conteaza...ai comis-o, macar distreaza-te. Nu uita sa faci si ceva [foto] si o zi frumoasa iti doresc. Am citit in cap. trecut deschis de mine acum un an [bang] c-avem un bebe in grupul nostru. Anda felicitarile mele. Sper sa ne citesti inca si sa vii sa ne povestesti cum e viata cu 2 copilasi. [pup] Cami felicitari de mobilizare. [flo] Sper sa ne surprinzi placut la raport ca si pana acum. Nu te uita stanga, nu te uita dreapta, gandestete doar la ce te-asteapta cand ai sa slabesti cele 13 kg ramase. [bis] Daniela tot asa ocupata cu proiecte si pe drumuri in deplasari cum te stiu? Nu-ti urez decat sanatate multa. [pup] Sabina e-adevarata povestea cu cranberry juice. Am patit-o si eu si-ajuta chiar foarte bine. Multa sanatate si iti doresc. [pup] Cris cred ca suntem pe picior de egalitate. [bang] Nu m-am cantarit dar cam asa estimez. Asa ca daca revin te iau cu mine in echipa ca sa stii ca nu esti singura. [pup] Marilena te [pup] si sper sa vii si tu la povesti. E-devarat ca de cele mai multe ori suntem off topic dar ne cunoastem virtual de prea mult timp ca sa ne mai impiedicam de-acest mic detaliu. [:D] Te invit la o [cafea]. Lavinia te-ai apucat de gym pentru tonifiere? Le [hia] si [pup] pe Carmen, Delidana, Gabi, Claudia, Ruxy, Vikinga, Violeta, Diana si toate celelalte fete de care nu-mi amintesc acum.
[url="https://picasaweb.google.com/102462779602846416442/Me#5599903952094288802"]Zuzilici[/url] si [url="https://picasaweb.google.com/102462779602846416442/DropBox?authkey=Gv1sRgCO6UlqaN88y1rgE#5599905373165694834"]Isabella Maria (21.04.2006)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai mai mai [:D] Telepatia asta functioneste .... Dupa ce am reusit sa ma strecor din pat de langa prunc, am mers la dus si ma gandeam ca trebuie sa merg sa caut subiectul pe forum sa il reincalzesc ca nu imi place de mine [:D]. Si cel mai tare si mai tare ma gandeam la Zuzilicea [pup]. Si cand am vazut subiectul pe prima pagina, nu mi-a venit sa cred. Zuzi e minunata viata cu 2 copii [:D]. Inca suntem in adaptare chiar daca Toma are deja 4 luni. Pe FB am pozici cu pruncutul cel grasan: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.269485246449183.68029.100001631303691&type=3 Sabinut [pup] despre tine stiu mai multe ca te-am urmarit pe FB si m-am rugat de fiecare data sa fie bine. Mik saru-mana ca ai redeschis calea spre slabire [pup] Si vremea marturisirii: Tot 1.70 m am [:D] si 76.0 kg [q]. Am avut mult de stat in pat in sarcina si s-a vazut. Primul target ar fi 60 kg, dar incetut ca alaptez juniorul. Duminica m-am "reapucat de sport" si inca plang de febra musculara. Daaaar, perseveram. Va pupacesc pe toate, Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil! Anda, Carina (deja domnisoara) si bebe Toma http://andaoana.com/ http://www.flickr.com/photos/andaoana/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O fi tarziu sa ma alatur si eu voua? :D Eu probleme cu greutatea am avut cam de cand ma stiu. Tocmai cand incepusem sa ma stabilizez la 55-57-59 kg am ramas insarcinata.In timpul sarcinii am ajuns la 84 kg. :( Niciodata nu m-am sinchisit prea tare de aceste kg in plus. Dar de la un timp incoace vreau sa ma simt iar ok,frumoasa,admirata si ... Sanatoasa! Am inceput imediat dupa Pasti sa am mai mare grija la ce mananc,sa fac mai multa miscare si se vede,se simte o schimbare. Acum am 73kg,155cm si mi-as dori sa scap macar de 10 kg :) Va pup! O zi frumoasa! Cea mai fericita mamica de [copil] Stefan Iulian (27.06.2010) cu bucati albastre de cer furate de acolo de sus si puse in loc de ochisori sa ii insenineze privirea si viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zuzi cum sa te refuz eu la cafea 2 daca vrei beau cu tine[:D].Raport stau frumos 61,5 dar incepusem anul cu 75 ca de am ingrasat porcul as mai vrea ceva jos dar nu prea merge si uneori imi spun ca nu ar fi rau sa imi bag mintile in cap ca numai am 18 ani dar eu tot sper cu 59,9 [:D]. Pe sabina si eu am citit-o pe FB.Iar Anda unde ai tu 76 de kg ca eu am vazut poze cu tine si nu am vazut kg alea ? Eu citesc subiectul din umbra dar nu pot scrie meniuri ca eu sunt uneori varza totala ,mananc ce apuc cand este dupa ma apuc de plans ca ce fac din mine ,iar eu inca am probleme mari dupa tata [q] am mers si la medic si se pare ca nu prea e nimic de facut am un pic de blocaj emotinal si nu e de bine. http://www.flickr.com/photos/21299120@N04/?saved=1 Marilena si Mara Augusta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo][flo][flo] Ce de lume ! [olala] Anda, sa-ti traiasca puiul si sa te bucuri tot timpul de el ! Bine ai revenit, acum pun mina sa trec in tabel. Mami-stefi, bine ai venit printre noi ! Zuzi, am fost la muzeu si, cum ma asteptam m-a lovit plinsul in 2 rinduri. Era un Memorial al Rezistentei si le-a vorbit copiilor despre cartele, ocupatie, bombardament, deportari. Pina la ultimul subiect era cum mai era, dar la deportare ma lovea plinsul. Sabina, cum mai esti ? Daniela, Lavinia, Cami, pe unde stati ascunse ? [:D] Ia veniti la baba la raport. Raportul meu "teribil" : 53,7kg. [:I] Adica tot cit o [porc]. Mai apar spre seara. [pup] la [grup] Editez : am scris in acelasi timp cu Marilena. [pup] Mik.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot eu. Marilena, te trec pe liste ? Lasa "textele" cu mincatul aiurea.[pup] Tot e bine ca ne dam seama sau ca cineva (o fata din grup) ne trage de mineca. Stiu ca e enorm de greu in cazul tau dupa pierderea suferita. [flo] Zuzi, tu chiar nu vrei in rind cu lumea ? Ma pot deghiza virtual in Delidana (mi-e dor de ea) si sa-ti dau bice saptaminal ![:D] Vrrrrei ? [8D] Mik.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sigur ca vreau Mik, ca la cat esti tu de firava...nici nu cred ca am sa le simt. Stau si ma intreb in ce oglinda te vezi tu [porc] la 53 kg? [alcool] .... Dar sunt constienta ca spui asta dupa felul cum te simti nu cum te vezi si te-nteleg perfect. [pup] Anda am incercat sa-l vad pe Toma eu n-am cont la FB si n-am reusit [:I]. Poti sa m-ajuti altfel? [flo] Cred ca esti o fericita si Carina e o surioara tare grijulie. Ce mai face Edi? Cat ai sa stai acasa in mat. leave un an sau doi? Mami-Stefi bine-ai venit in grupul nostru si spor la slabit. [flo] Marilena multumesc ca mi-ai acceptat invitatia [pup] si felicitarile mele. Stai foarte bine la KG. [pk] Ce mai face Mara? Cami treci la raport ca ne suparam si scoatem [sm]. [:)] Sabinel cum te mai simti? Ti-e mai bine? Sanatate multa. [pup] Daniela pana la urma ai aflat exact cauza disconfortului dupa legumele proaspete? Eu dragelor sunt tare [:(]. Ieri noapte catelusa noastra Dolly a plecat in lumea cainilor cu aripioare. [q]
[url="https://picasaweb.google.com/102462779602846416442/Me#5599903952094288802"]Zuzilici[/url] si [url="https://picasaweb.google.com/102462779602846416442/DropBox?authkey=Gv1sRgCO6UlqaN88y1rgE#5599905373165694834"]Isabella Maria (21.04.2006)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zuzilici, multumesc ! [flo] Si noi am pierdut-o anul treut pe Zinny [q]. Nu a murit dar a fugit de la adapostul unde o dusesem de cand s-a nascut Stefan. Si acum ii simtim lipsa. Cea mai fericita mamica de [copil] Stefan Iulian (27.06.2010) cu bucati albastre de cer furate de acolo de sus si puse in loc de ochisori sa ii insenineze privirea si viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello! Scuze de absenta, dar am fost plecata di Bucuresti. Mik, pentru lista trece-ma cu 1,62- 94 kg si target 70 kg. Daniela[pup] Dani este bine, terminam clasa I cu coronita. S-a facut baiat mare, cand o sa am timp o sa actualizez albumul de la semnatura. Face baschet si s-a mai dezvoltat. Zuzi, ce bine imi pare sa te vad..imi era dor de tine, de voi toate. Ne bagam in echipa daca suntem pe acelasi calibru[:D] Ce face papusa ta? Anda, ti-am vazut albumul de pe facebook ( ti-am trimis si cerere de prietenie)..ce copii frumosi ai[olala] sa fie sanatosi si cu mult noroc in viata. Cuscramea draga...imi era tare dor de tine. Ce mai face nora mea? Poate vb mai mult pe mess. Pupici[pup] Mami_Stefi, bun venit si succes in lupta contra kg[flo] Eu ma tin treaba..chiar daca am fost plecata nu m-am abatut de la dieta si am mancat mai multe salate, gratar, fructe si lactate. Cand este zi de cantar? Va pupik[pup] [url="http://family.webshots.com/album/562326923azFQOA"]Crys si Dany[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...