Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nou stil de viata (306) - Sa redevenim silfide !


Recommended Posts

Am pus tabelul la zi. [:)] Rog anticipat sa ma trageti de mineca sau de urechi daca scriu vreo nazbitie. Cer scuze anticipat, si orice greseala nu e cu intentie. [8D] (cum ar spune fosta mea invatatoare "nu e cu intentie, e cu brinza") [:D] Criscosty, ne cantarim martea dimineata (lunea e dupa duminica, zi de excese de tot felul). Zuzi, am pus grasimioara pe sani [:I], pe coapse, si un pic pe brate. Partea superioara imi place cum arata [:I] (m-a lovit modestia dis de dimineata), insa in jos nu. O sa ma pun in costum de baie intr-o luna si nu stiu pe unde o sa scot camasa. Eu am sarit calul aseara, am facut gaufres la copii si am mincat una (nu, nu am pus nici zahar, nici frisca, nici cajeta, nici miere, nu va imaginati altceva). Meniul de azi de frugal, caci la prinz am un curs, sunt eleva. Mai apar eu. Va pup, silfide in devenire ! Mik.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 189
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ola [:D] Noi am avut o noapte f proasta asa ca sunt chiauna. Am mancat cereale cu iaurt de dimineata si o piersica si 2 biscuiti. La pranz, salau in crusta de susan ramas de ieri si cartofi noi la cuptor. Diseara inca nu stiu, vad ce ma lasa "stapanul". Zuzi am pus poze de la botez pe flickr: http://www.flickr.com/photos/andaoana/sets/72157628132309982/ Cari e f fericita si grijulie. Edi a avut un accident anul trecut in martie - am uitat eu usa descuiata si Dino, cainele s-a speriat ca ploua afara si a intrat in casa. Noi banuim ca pisica a facut infarct, pentru ca nu avea nici o urma de agresiune. Cari a suferit enorm atunci - cateva nopti a dormit cu noi si plangea mult. Legat de maternity leave, eu hotarasc cat stau [:D]. Am reusit sa raman insarcinata la 2 luni dupa ce mi-am dat demisia si am hotarat sa ma dedic laboratorului de cofetarie [:D]. Deci, sunt propriul meu stapan. Imi pare rau pentru catelusa [flo] Criss Mersi de complimente [asia]. Si Dany e un scump si a crescut mare [pup] Marilena acolo sunt kilogramele [:D]. Uita-te mai atent [:D] Mik saru-mana ca m-ai trecut in lista. Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil! Anda, Carina (deja domnisoara) si bebe Toma http://andaoana.com/ http://www.flickr.com/photos/andaoana/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza la pranz.La mine nu s-a schimbat nimic am acelasi program nebun plus cateva in plus [:D] ca mie asa imi place. Mik eu am 1,65 cm si da mi-as dori enorm sa vad ca incepe cu 59,9.[:D] Cuscra discutam cum am timp,Mara creste si mai mult nu stiu ce sa zic. Anda eu ma uit da kg nu le vad sunt ele bine ascunde[:D]. Zuzi de asta nu iau eu animale ca sincer nu stiu ce as face in asa situatii. Si timpul meu a cam expirat dar promit eu ca incerc sa imi fac seara o pauza buna pentru voi. http://www.flickr.com/photos/21299120@N04/?saved=1 Marilena si Mara Augusta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineatza tuturor si poftiti la [cit] Anda am vazut pozicile. [flo] Pe Toma imi vine sa-l mananc tot si Carina e o domnisoara superba. [olala] Binenteles c-am trecut azi cu privirea peste toate pozicile tale. In cele cu burtica, sunteti minunati si executia pozelor exceptionala. Ati angajat pe cineva sa vi el faca? Nu pot crede c-am ramas atat de in urma cu stirile despre voi. Sunt inca in [soc] ca ti-a dat demisia. Si sa inteleg ca ti-ai deschis laborator de cofetarie? Felicitarile mele [asia] si mult succes in business. Vreau si eu sa comand niste " martisoare dulci". Am [pofta] la greu asupra pozelor din web-ul tau. Abia astept meniurile tale. Cum ai dormit azi-noapte? [:D] Marilena si tu ti-ai deschis propria afacere? [bis] Sunt tare delicate si meticuloase produsele tale. Tu le faci? Superbe! Nici nu stiti cat ma bucura faptul ca si tu si Sabina si Anda v-ati gasit adevarata chemare in viata. [pk] Ce sa va spun, va doresc tot succesul din lume, il meritati din plin la cat suflet, timp si rabdare puneti in toate creatiile voastre. [pup] Crys inca nu sunt hotarata sa intru in 'hora' dar si cand ma voi urnii sa vezi ce-am sa 'joc'. [:D] Mik ce cursuri iei? Si mai lasa 'specialitatile" ca te vad. [marinar] Mami-Stefi care mai sunt meniurile tale? Exista vreun nume pe care sa-l pot folosi pentru tine, sa nu te 'strig' mami? [:I] Sa va mai zic cate ceva despre mine acum. De prin Octombrie ne-a plecat supervisera si toata munca ei s-a distribuit intre noi care am ramas. Adica eu si cu fata care au angajat-o la vreo 2 ani dupa mine. Si sincera sa fiu incep sa ma resimt cu stilul acesta de munca continua. Pe langa orele de servici care sunt in jur de 10 zilnic imi iau si o porti zdravana de acte pentru weekend, pe care le lucrez de-acasa. [bang] Sunt din ce in ce mai stresata si parca nimic nu ma mai relaxeaza... Probabil ca de aceea nici nu slabesc si nici nu-mi arde sa-mi impun sa slabesc. [bang]. Mai rau e c-a venit vara (chiar si in Canada) si incep sa se vada tare urat kg in plus, prin hainele subtirele specifice anotimpului. Mi-am facut abonament la sala din Februarie sau Martie si n-am mers nici macar o data atat de inconstienta am devenit. [batcap] Am nevoie de ceva [help] care sa ma trezeasca din "amorteala si delasarea asta" referitor la propria-mi persoana... Daca aveti [:-@] ceva de spus sau [mai] in privinta asta va invit la o discutie in [grup].
[url="https://picasaweb.google.com/102462779602846416442/Me#5599903952094288802"]Zuzilici[/url] si [url="https://picasaweb.google.com/102462779602846416442/DropBox?authkey=Gv1sRgCO6UlqaN88y1rgE#5599905373165694834"]Isabella Maria (21.04.2006)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce-mi place ca s-a animat subiectul! Eu n-am apucat sa raspund ca am fost saptamana asta in doua delegatii, una dupa alta, cu munca pana seara tarziu. M-am intors ieri noapte, azi program full la birou si diseara ma duc la un concert. Zuzi, [pup] n-am apucat sa ajung la doctor, nu stiu cand o sa se intample, ca si saptamana viitoare am doua delegatii. Anda, ce buflei-rotofei e pruncul tau! [olala] Cris, felicitari pentru Dani! Fug la birou. Daniela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda, ce bine arati si ce frumosi copii ai ! Sa-ti traiasca ! Cit despre laborator, eu nu pot decit sa te felicit ! [flo] Zuzi, imi plece poza ta de avatar. Ieri luam un curs de spaniola. Era penultimul inainte de vacanta. Auzi, dar la jobul tau, macar ai cerut o marire de salariu ? Daniela, bine faci sa iesi la concerte. Sa ne spui cum a fost. Eu sunt frinta de oboseala si acum sunt acasa. Cei mici au cazut bolnaviori (angina si rinita-bronsita), ieri erau obositi tare, azi i-am luat de o aripa si i-am dus la doctor. O sa lucrez de acasa ca nu am alta solutie. Meniul de azi : - cafea neagra si paine prajita cu miere - cus-cus pregaitit umai in aburi, ardei copti, jambon. Piersici - salata de cartofi si salata verde cu peste marinat. un iaurt Mai apar eu. va pup pe toate. Mik.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da,exista un nume.. Victorit(z)a ma numesc. Accept orice diminutiv Viki,Victo,Tori :) Pai .. Ce mananc eu: Mic dejun: ciocolata calda sau ceai(rece pe caldurile astea),un ou fiert/salata/o lingura de branza/2-3 felii sunca presata sau parizer de pui/o lingura gem-cu o felie de paine prajita. Pranz: Supa de legume/salata bulgareasca/pui la gratar sau facut la aburi(cu o tigaie gen dry cooker)/cartofi fierti cu sare si salata. Cina: Legume fierte cu orez/cartofi fierti/salata Intre mese mananc fructe,recunosc,ma mai scap si la o felie de pizza,sau o prajiturica facuta in casa,dar na,asta doar la zile mari. A! Si beau muuulte lichide. 2-2,5 litri pe zi in medie. Cea mai fericita mamica de [copil] Stefan Iulian (27.06.2010) cu bucati albastre de cer furate de acolo de sus si puse in loc de ochisori sa ii insenineze privirea si viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viki, tu inca il mai alaptezi pe bebe mic ? Daca da, ceea ce maninci sau bei mi se pare OK. Daca nu, mie mi se pare ca bei prea mult, pe undeva 3 l pe zi (daca aduni lichidele de dimineata si supa). Vezi tu. Nu vreti un ceai verde ? (nu, nu va dau cu zahar, numai cu lamiie cine doreste). [8D] [cafea] Mik.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mik nu nu il alaptez pe bebe .. nu am avut laptic decat cateva zile si ala foarte foarte putin.[q] dar am nevoie mereu de lichide. asa-s de cand ma stiu.Nu am retentie de apa dar beau muulte lichide ! :D Cea mai fericita mamica de [copil] Stefan Iulian (27.06.2010) cu bucati albastre de cer furate de acolo de sus si puse in loc de ochisori sa ii insenineze privirea si viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...