Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nou stil de viata (306) - Sa redevenim silfide !


Recommended Posts

Buna dimineatza suratelor [:D] Mik marirea de salariu am primit-o automat la review (care se face o data pe an). La vremea aceea nu stiam ce m-asteapta si nici ca marirea abia o sa acopere inflatia care a aparut in urma economiei globale "infloritoare" . [bang] In orice caz se pare ca o sa am alte planuri pe viitor, asa ca, vorba ceea "mult a fost putin mai este", " multe-am tras si nu m-am ras, nici de asta nu m-oi tunde". [:D] Hai c-o iau pe urmele lui Creanga... Sa inteleg ca te-ai 'indragostit' de spaniola cand ai fost in Mexic sau sunt sanse sa mai ajungi pe-acolo? Viki incantata de cunostinta. [pup] Btw (aporpos), asa-s eu mai [pup] [:D] Imi plac meniurile tale si nu-ti doresc decat sa slabesti repejor asa cum iti doresti. Spune-ne mai multe despre tine. [flo] Caaamiiii, Caaammiiii, am tipurit pana la Breaza....M-auzi? Vroim sa-ti multumesc ca m-ai tras de maneca si-ai reusit s-aduci oaia ratacita pe subiect. [flo] [pup] Cris felicitari pentru Dani. N-ai numai baiat mare, ai baiet destept. [pk] Btw, se mai fac coronite la sfarsit de an pentru premianti? Ah, si ca sa nu uit m-am cantarit aseara (cu burta plina, binenteles) si-aveam 92.4 KG. [bang] Dar inca nu-s pregatita sa ma [haibat] cu kg. De moment sunt buna la [cit] si [majoreta] de pe margine. Carina te pupic si-ti astept meniurile...[pofta] Prietenii stiu de ce!!! [:D] Daniela la cat esti tu pe drumuri nici nu stiu cand mai ai timp sa mananci. Sanatate multa iti doresc si sper sa-ti faci timp si pentru tine [medic]. Nu ignora simtomele astea ca cine stie ce ascund. [pup] Sabina esti mai bine? A trecut infectia? [pup] Dragelor vreau de cateva zile sa fac asta asa ca o fac acum. Mephala [s] pentru Iustin sa-ti traiasca baiatul, cavaler de-acum si rogu-te mai vino "seara" pe la noi si spune-ne cum mai esti. Mi-e dor de tine. [pup] Gusta acum te-nteleg ca n-ai timp de aceea nu fac decat sa te [pup] si sa-ti ofer o [cafea]. Oare ce-o mai face Tzuni cu Mara ? Pe unde mai [bonjovi]? Surato te [pup] si pe tine si pe Mara si pe Lola pe mustati. [pk] Ah, si-mi este tare, tare dor si de Vikinga. Daca stau bine sa ma gandesc si de Delidana mi-e dor. De blog-urile ei si de catei. Si de Ruxi si de Roxa-Boxa si lectiile ei de echitatie. De Nastad si florile ei, de Violeta si surioara ei ... Hmm! Ce sentimentala sunt in seara asta...[alcool] Vazusi ca nimeni nu vrea sa se [blabla] de mine si starea mea de apatie... Asta este! O zi buna tuturor si-un weekend plin de aventuri. [pk]
[url="https://picasaweb.google.com/102462779602846416442/Me#5599903952094288802"]Zuzilici[/url] si [url="https://picasaweb.google.com/102462779602846416442/DropBox?authkey=Gv1sRgCO6UlqaN88y1rgE#5599905373165694834"]Isabella Maria (21.04.2006)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 189
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor ! Am o prietena care a inceput sa consume produse Herbalife. Imi tot povesteste cate beneficii vede in aceste produse,ca se simte mult mai bine acum si desi,nu si-a luat produse pentru slabire ci,doar pentru mentinere-a dat jos 3 centimentri din talie si 2 din circumferinta coapselor si -400gr in doar 2 saptamani. Voi ce parere aveti despre aceste produse ? Cea mai fericita mamica de [copil] Stefan Iulian (27.06.2010) cu bucati albastre de cer furate de acolo de sus si puse in loc de ochisori sa ii insenineze privirea si viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, doamnelor! Zuzi, uite ma iau eu de apatia ta! [pup] Tu stii ca trebuie sa slabim intai si-ntai pentru sanatate, apoi pentru partea estetica. Gandeste-te ca pasii pe care ii faci in directia asta sunt pentru tine, pentru Bella si pentru F. Sotul tau si copilul tau te merita sanatoasa, in forma (si tu te meriti tot asa). Daca tu iti iei de lucru intr-un weekend cand si cand, e ok. Dar daca ajungi sa muncesti in fiecare weekend, nu e ok. Ar trebui sa ai o discutie cu sefii sa le explici ce se intampla. Altfel, pe termen lung, iti este afectata eficienta. Nu ai cum sa lucrezi bine, daca nu ai timp sa iti reincarci bateriile. Been there, done that! Si cand n-am mai putut am zis mai sus. Cand nici de mai sus n-au venit solutii (doar ridicari din umeri: "asta este") mi-am luat bagajelu' si-am plecat. Hai ca noi iti suntem alaturi! Mik, la concert a fost tare-tare fain. In prima parte a concertului a cantat Alexandru Tomescu (e un tanar violonist care canta pe un Stradivarius). Iar a doua parte am crezut ca o sa fie ceva complicat rau (era vorba de un compozitor rus), da' a fost surprinzator de frumos. Ce fac cei mici? Se simt mai bine? Sanatate multa va doresc! Viki, cu produsele Herbalife e o controversa destul de mare. Sunt persoane care le lauda si persoane care le contesta. Eu, personal, n-as da banii pe ele, pentru ca nu e o chestie pe care sa o poti tine pe termen lung. Mai bine as lucra in directia schimbarii stilului de viata, dar cu meniuri normale. Nu as putea trai toata viata cu un shake in loc de o masa. Dar asta e alegerea mea, nu stiu altii cum fac / cum au facut. Saptamana care a trecut am mancat mai putin de regim. Trebuie sa ajung acasa sa mai fac teste cu legumele crude sa vad daca tot persista disconfortul gastric, si daca da ma prezint la doctor. Ma duc la cumparaturi si mai trec pe aici mai tarziu. Va pup pe toate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pup fetele-silfide ! Daniela, copilasii continua sa ia tratament, cea mic mi-a vomat azi-noapte la ea in camera pe mocheta si nu m-a sculat, a "sters" in legea ei [:D] si cum nu mai am amoniac in casa sa curat bine, o sa stea pina miine asa. La Bucuresti esti, nu ? (uite de aia imi plac mie capitalele ca poti vedea/auzi o multime de chestii interesante). Zuzi, spaniola am invatat-o destul de ciudat : intii cu o profeoara particulara, cit sa ne putem intelege in viata de toate zilele, apoi am stat in imersiune (mai mare sau mai mica). Cum pastrez foarte multe contacte cu Mexicul, e bine sa ma ameliorez. In plus, multe opere recente (film si leteratura) insa nu sunt traduse. Viki, eu n-as da banii pe asa ceva, insa as incerca sa beau ceaiuri facut din plantele continute in produsele lor, gen frunze de coacaze, frunze de mesteacan si ce mai este. La noi a plouat de ne-a zapacit, am profitat ca a stat ploaia azi dimineata si m-am dus sa votez (deputati), apoi am gatit foarte cuminte. Meniul de azi : [8D] - cafea neagra si 2 biscottes cu unt si gem de gutui (stiu, untul e in plus) - gratar de vita, ciuperci umplute, rosiii la cuptor. salata de piersici - salata verde cu ceapa si brinza. prajitura desteapta. Am facut prima dulceata pe anul asta : a fost numai o incercare, de rhubarbe (nu stiu cum se zice in romaneste) : http://fr.wikipedia.org/wiki/Rhubarbe Am facut putina si cel mare a gustat si a declarat ca e buna tare. Initial junele a fost uimit ca-l pun sa-mi aleaga 5 bucati la pravalie si nu se astepta sa o transform in dulceata.[:D] O saptamina exelenta ! Mik.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, frumoaselor! Mik, sunt in Cluj de cateva saptamani (cu delegatii adiacente la Targu Mures si Sighet). Azi plec la Brasov si de acolo acasa, la Bucuresti. [url="http://dexonline.ro/definitie/rubarb%C4%83"]Rubarba[/url] am mancat prima oara in Medias, acum multi ani, intr-o prajitura gen clafoutis. Dar pana atunci nu auzisem deloc de planta asta, la noi nu se foloseste. Fug ca nu mi-am facut bagajul. Va pup pe toate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello. nu stiu pe unde mai e cantarul :D dupa ce am scapat de infectioa iurinara (aproape complet) am facut viroza de la copii. asa ca nu am mare scofala de raportat. va pup ca sunt prinsa cu niste documente. Mik, sanatate celor mici! Daniela, ce a cantat Alex? Viki, lasa mama prostiile alea. Zuzi [pup][pup]. Te inteleg cu mobilizarea. Anda arati f bine [:D] Cami pe unde mai umbli?? Marilena, CRios, un [pup] pentru voi. ____________ Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil! [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146029"]Cum mi-am alaptat copiii[/url] ______________ [url="http://armonii.blogspot.com/"]Sabina's blog[/url], [hippi] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1"]Sofia Galagia[/url] si [yum] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=107208&whichpage=1"]bb Gheo[/url]
Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Repede pauza de cafea sa zic 2 cubinte. Zuzi ti-am raspuns sau nu ca numai stiu [alcool] nu am nici o afacere a mea ce ai vazut la poze este munca unor copii cu probloeme pe care i-am ajutat aici cu o campanie in iarna, iar munca e aceeasi pe care o stii numai ca mai multe ore plus 100 de treburi acasa ca olandezu e ocupat cu lumea lui in care noi nu intram decat foarte putin,asta e dar e alta problema acolo si e bine asa[:D]. Viki eu am incercat shakuri si iti zic sincer ca mananc mai mult decat de obicei. Sabina si de la mine un pup mare. Cuscra cum te prind cum ne auzim ca nu concep altfel. Cea mai mare bucuire facuta copilei este vizita la disney la inceputul lui mai si singura vacanta pe anul asta om vedea ce o mai fi. Mik si hai sa zic meniu ca sa dai cu biciul cafea si vreo 2 prajiturici stiu nu trebuia[bang] cereale cu lapte (dar nu au zahar nimic e o conbinatie de 7 cereale) iar ceva dulce si o tampenie de snitel de pui numai o jumatate ca a trebuit sa gust mancarica de pui as vrea sa mai beau lichide 2 l da nu se poate ca uit. am o pofta nebuna de dulce si debea ma abtin si sunt super obosita[:D],gata am zis tot ma duc la treaca ca acusi aduc pruncul acasa si nu am facut nica. http://www.flickr.com/photos/21299120@N04/?saved=1 Marilena si Mara Augusta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Prima la raport[:D]...93 kg. Sincer, ma asteptam la mai mult, dar e bine si asa. N-am mai apucat sa intru, sunt busy rau..ca si o parte din fetele de aici, mi-am realizat un vis si am afacerea mea. De aceea si sunt mai hotarata ca niciodata sa devin silfida[:D] Trebuie sa arat bine ca sefa, nu? Am 21 de oameni pentru care trebuie sa fiu exemplu. Nu am apucat sa va scriu meniul meu.. in mare este cam asa: Dimineata - cafea si un iaurt activia (m-am obisnuit cu el) Pranz - o supa sau ciorba Cina - pui sau peste cu diverse salate.Aici am mai mancat salata de ton, de vinete cu paine de secara. Intre mese mai bag fructe...caise, piersici, mere, cirese. Beau zilnic 2 ceaiuri de soc cu lamaie si ma chinui sa beau multa apa. Cam de 3-4 ori pe saptamana fac bicicleta si cateva exercitii. Zuzi, aseara am avut sedinta cu parintii. Coronite nu se mai fac, de cand cu acordarea calificativelor in loc de note...vb. de clasele 1-4. Le da la toti diplome de bobocei.In total are 8 diplome, adunate de la diverse concursuri la care a participat si la toate a luat locul I. Sunt tare mandra de el...a zis doamna ieri ca este cel mai bun baiat din clasa. Nu-ti zic ce infoiata eram[:D] Si chiar a muncit anul acesta..doamna lui este cea mai buna invatatoare din scoala si cea mai exigenta. Sambata pleaca in excursie si pe 23 avem serbare si petrecere la un loc de joaca. Nu mi-ai scris ce face printesa? Va pupik pe toate[pup] O zi excelenta sa aveti. [url="http://family.webshots.com/album/562326923azFQOA"]Crys si Dany[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ola, Va scriu rapid cat mai are Toma rabdare [:D] Meniu azi: omleta, telemea de bivolita, 3 felii de sunca de mangalita, rosii, o felie de paine cu unt si miere si un iaurtel mic. La pranz iar supa rece de mazare cu creveti. Diseara nu stiu. Meniurile mele sunt mai mari, dar eu alaptez exclusiv si deci consum mai mult [:D] Raport: 75 kg (74.8 de-a dreptul) Multumesc de complimente [flo] Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil! Anda, Carina (deja domnisoara) si bebe Toma http://andaoana.com/ http://www.flickr.com/photos/andaoana/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zi de cantar nu ? [:D] Deeeci .. stam cam asa: 72,618 kg ! Nu prea intru ca am baietelul bolnavior(amigdalita) si plus ca sunt ocupata cu pregatirile ca duminica viitoare plecam inapoi la tati![olala] Va [pup] si surprize la cantar va doresc !! O zi minunanta! Cea mai fericita mamica de [copil] Stefan Iulian (27.06.2010) cu bucati albastre de cer furate de acolo de sus si puse in loc de ochisori sa ii insenineze privirea si viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...