Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

-eugenii [pk] -radacina de leustean -branza in coaja de brad -salam sasesc (copii mei s-au batut pe el si copii vecinilor erau la fel de disperati[:D]) In trecut mi-au adus o oala de tuci pt mamalia, mici (intre timp ii fac eu in casa) bors magic (am renuntat si il fac eu in casa sau cumpar de la Reformhaus), abecedar, carti cu povesti, produse Asla Vital, lapte doina cu castravete... Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cristina, daca vrei eugenii mai des, zi-mi si-tzio trimit eu de la noi de aici:-) Avem un magazin unde aduc printre altele, eugenii, mici, icre, brinza de vaci si oaie, malai, bors magic, salam de sibiu si cred ca si sasesc (mai uit cu prima ocazie), brinza topita la tub..si mai sunt diverse:-) Andreia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor cu tuciul, la ce gatiti voi mamaliga? Ca eu am numai plita electrica si nu am ce face cu tuciul [bang] (daca va referiti la tuci la ce stiu eu ca e tuci, adica oala aia de fonta cu fundul bombat [:D]). Eu imi doresc din tara carti, muzica si filme. Si glucoza in forma de ciocolata. Mi-as dorii eu si pufuleti dar maninca prea mult spatiu in bagaje [:D]. Si mai imi place serbetul romanesc (daca cineva stie vreo varianta sub nume german pe aici sa zica rapid !) ------------------ Still looking for pieces of heaven...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aschiutza eu fac mamaliga in oala electrica de facut orez; iasa f buna si e f convenabil de facut pui ingredientele apesi pe buton, mesteci 1 data si pleci, vii inapoi cind e gata[:D] oala de tuci sint si pe aici dar f scumpe, am luat o data una mai ieftina si dupa ce am folosit-o o bucata de vreme am aflat ca era la recall, era ceva neinregula cu ea...mi-au dat banii pe ea si alta nu am mai luat incearca varianta cu oala de orez eu sint f multumita cum iasa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Escu, da e rice cooker( e din ala ieftin de 2 bani din target nu stiu daca la alea scumpe cu tot felul de functii cum merge[:D]); pun o cana de faina si 3 cani de apa; pe la final pun o bucata de unt sarat cu ulei de masline in el, iasa f buna; la bucatarii de aici am vazut ca pun chicken broth in mamaliga adica supa de pui o fi buna si cu aia in loc de apa probabil iasa mai gustoasa. Editez: acum am vazut ca ai intrebat cit o las; pt ca e oala ieftina nu are nici un fel de setare pt timp, asa ca o las cit merge ea singura, nu stiu sa zic exact ca nu m-am uitat la ceas;sare butonul de pe cook pe warm singur cind considera ca e gata facuta; o fi vreo 20 de min ca atita in general ia la orez sa fie gata; daca cumva mai trebe mai apas butonul o data dar de obicei e de ajuns o data.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...