Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

PRIETENE FARA TITLU (85)


Recommended Posts

si eu am dat cateva tel la farm din Arad si nu au...

am sa incerc mai tarziu sa sun pe cineva care lucreaza la Judetean dar nu prea cred ca au IPI ...id="navy">id="Comic Sans MS">

 

id="right">id="size1">

Claudia id="red">[vampa] si Raul-Andrei id="blue">[bonjovi]id="navy">id="Comic Sans MS">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Aici eu il pot comanda, presupun. Nici macar noi nu-l avem in depotitul nostru. Banuiesc ca trebuie o comada speciala. Un flacon 200mg/40ml costa 21.000CHF iar unu de 50/10ml 5500CHF. Eu platesc doar pretul fara adaus, dar numai sambata cand sunt de servici la farmacie pot sa vad in sistem cat exact.

Doza e de 3mg/kgcorp 1/ la 3 sapt timp de 3 luni adica 4 doze.

 

 

 

Mira mami de DAVIDid="blue">(15.08.2002), DARIAid="red">(20.11.2004), si SELINEid="purple">(07.02.2006)

 

Poze noi.....cu noi


Mit Kindern vergehen die Jahre wie im Flug. Doch Augenblicke werden zu Ewigkeiten.

id="brown">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Catalina [pup], tonul tau cel

SIGUR ma mai linisteste.

Ingrid, Moni poate fi sunata? Nu il poti suna pe Ghita, pe fix, cumva, macar sa-l pui in tema? Cand se intoarce Moni din Ungaria?

 

Cid="red">rid="green">iid="yellow">sid="purple">tid="green">iid="teal">nid="orange">aid="blue"> si [bonjovi] Rid="blue">aid="yellow">zid="red">vid="green">aid="teal">nid="yellow"> (31.01.2006)
id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ingridid="red"> le-am zis exact denumirea extinsa de la IPI si mi-au zis ca il au. Nu mai inteleg nimic. Probabil ca nu il au la vinzare, de aia ti-au zis!

Eu zic sa vina Moniid="red"> si sa ia legatura cu tipa de care i-am scris. Intre timp mai intreb si eu ce si cum!

 

www.dropshots.com/laribia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DEnumirea comerciala este YERVOY

 

 

Yervoy 200 mg/40 ml Konzentrat zur Herstellung einer Infusionslösung (5 mg/ml) iH (Swissmedic: 61798; A)

Zusammensetzung 50 mg/10 ml Konzentrat zur Herstellung einer Infusionslösung (5 mg/ml)

Ipilimumabum 50 mg

Trometamoli hydrochloridum (H)

Natrii chloridum (H)

Mannitolum (H)

Acidum penteticum (H)

Polysorbatum 80 (H)

Natrii hydroxidum (H)

Acidum hydrochloricum (H)

Aqua ad solut. infund. pro 10 ml

200 mg/40 ml Konzentrat zur Herstellung einer Infusionslösung (5 mg/ml)

Ipilimumabum 200 mg

Trometamoli hydrochloridum (H)

Natrii chloridum (H)

Mannitolum (H)

Acidum penteticum (H)

Polysorbatum 80 (H)

Natrii hydroxidum (H)

Acidum hydrochloricum (H)

Aqua ad solut. infund. pro 40 ml

 

 

Indikationen

nicht resezierbares oder metastasiertes Melanom bei Erwachsenen, die bereits zuvor eine

Therapie erhalten haben;

 

Anwendung

i.v.-Infusion (in einer Konzentration von 1-4 mg/ml) in NaCl 0,9% oder Glucose 5% während 90 min.

Vor jeder Medikamentengabe Leber- und Schilddrüsenwerte überprüfen.

Erwachsene > 18 J: 3 mg/kg alle 3 Wochen für insgesamt 4 Dosen; evt. dasselbe Therapieschema wiederholen.

• Spezielle Dosierungsanweisungen:

Immun-vermittelte Nebenwirkungen: das Auslassen einer Dosis oder ein dauerhafter Therapieabbruch kann

notwendig sein, siehe «K».

Ältere Patienten > 65 J, leichte bis mässige Niereninsuffizienz: keine Dosisanpassung.

Leberinsuffizienz: bei Transaminasewerten mind. 5x über dem oberen Normwert oder bei Bilirubinwerten > 3x

über dem oberen Normwert, vorsichtige Therapie.

 

Kontraindikationen

; Stillzeit;

 

Preise (unverbindliche Preisempfehlung des Lieferanten bzw. Erstattungspreis)

PhCode Kat. CHF Liste Image

Yervoy Infusionskonzentrat 200 mg/40ml

Durchstechflasche 1 Stk 5045409 A 21361.00 SL

Yervoy Infusionskonzentrat 50 mg/10ml

Durchstechflasche 1 Stk 5045390 A 5524.75 SL

 

 

 

 

Mira mami de DAVIDid="blue">(15.08.2002), DARIAid="red">(20.11.2004), si SELINEid="purple">(07.02.2006)

 

Poze noi.....cu noi


Mit Kindern vergehen die Jahre wie im Flug. Doch Augenblicke werden zu Ewigkeiten.

id="brown">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu pot sa zic decit ca de dimineata cind am vorbit cu farmacia spitalului il aveau, pe baza de reteta. Postarea aia e din mai, am pus-o doar sa se vada ca spitalul asta a mai avut si inainte acest medicament.

Solutia ideala e gratis pe reteta. Musai sa vina si Moniid="red"> sa citeasca ce s-a scris si sa vorbeasca si ea personal cu astia de la Coltea si cu doc. de care i-am zis.

 

www.dropshots.com/laribia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...