Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ma dor migrenele


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui andacos
Cristoiu,mi-am amintit numele celuilalt medicament ,contra migrenelor! Este vorba de IMIgram,care are insa ca substantza activa tot Sumatripanul! Pina acum n-am auzit pe nimeni la care Imigramul(asta din pacate stiu ca nu se mai importa in Romania)sau Sumatripanul sa dea gres!
[:D] moi! E adevarat ca migrena mea era cauzata de o incercare nereusita a anesteziei epidurale (m-a intepat anestezistul mai adanc decat trebuia) si am avut o cefalee mai mult decat oribila (nu ma puteam da jos din pat). A durat 5 zile in continuu. Eu am migrene de la somn prea putin. Si da, ma dau trezesc cu ele dimineata. Uneori paracetamolul ajuta, alteori nu. Cafeaua, cola ajuta oarecum. Dar remediul cel mai sigur e somnul odihnitor. Superbi puii tai![olala]
Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009 Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 33
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui andre_ea
Citat:
citat din mesajul lui andacos
Cristoiu,mi-am amintit numele celuilalt medicament ,contra migrenelor! Este vorba de IMIgram,care are insa ca substantza activa tot Sumatripanul! Pina acum n-am auzit pe nimeni la care Imigramul(asta din pacate stiu ca nu se mai importa in Romania)sau Sumatripanul sa dea gres!
[:D] moi! E adevarat ca migrena mea era cauzata de o incercare nereusita a anesteziei epidurale (m-a intepat anestezistul mai adanc decat trebuia) si am avut o cefalee mai mult decat oribila (nu ma puteam da jos din pat). A durat 5 zile in continuu. Eu am migrene de la somn prea putin. Si da, ma dau trezesc cu ele dimineata. Uneori paracetamolul ajuta, alteori nu. Cafeaua, cola ajuta oarecum. Dar remediul cel mai sigur e somnul odihnitor. Superbi puii tai![olala]
Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009 Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.
Asta nu se pune![:D] Si eu am avut la cezariana 7 zile dureri crunte de cap,doctorul mi-a spus la momentul respectiv ca cu nicio medicamentazie nu trece,adica cu sau fara tratament tot 7 zile dureaza! La a doua anestezie generala,am avut dureri mai putzin intense! Insa acum lasind gluma a o parte,medicamentele scrise de mine(s epot lua si fara retzeta)sunt pentru cei diagnosticatzi cu migrene! PS.O migrena adevarata[:D]nu trece cu paracetamol! Dana [url="http://www.dropshots.com/andacos#"]handarbeit[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui andacos
Ina,daca nu mai alaptezi,incearca unul dintre medicamentele spuse de mine anterior!Intreba farmacista ca ea stie!Medicamentele se dau(si in Germania)fara retztea! Sanatate multa itzi doresc![pup] Dana [url="http://www.dropshots.com/andacos#"]handarbeit[/url]
nop, cum spuneam, am scapat de ele lasandu-ma de fumat [flo] dar au fost groaznice.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui msl1
Sumatriptan fara reteta? mira-mas.... mai stiu eu 2 persoane la care sumatriptanul a dat gres...eu si inca una; dar la mine merge rizatriptanul f bine; se poate lua si in alaptare; si homeopatele cu siguranta se pot lua in alaptare.
Da,ai dreptate!Adica cred.nu-mi mai amintesc exact,intr-adevar sotzul a luat cu retzeta (in Germania),dar la sfatul farmacistului ca e mai ieftin asa! Imigramul din Romania a fost fara retzeta! Dana [url="http://www.dropshots.com/andacos#"]handarbeit[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Si sotul meu sufera de migrene....sau cel putin asa credem, dupa ce am facut n investigatii la endocrinologie, neurologie, ct, rmn, eeg, toate acestea fiind in regula;in cele din urma ni s-a spus ca e vorba, cel mai probabil de migrene, le are de mult timp,de pe la 17 ani. Apar asa , din senin, au trecut si 3 ani fara nici un semn, ca ulterior sa revina in forta.Inainte de durerea propriu-zisa are niste "manifestari prevestitoare": vede niste pete in fata ochilor , furnicaturi in maini si picioare, uneori ameteala,dupa care incepe durerea de cap ff puternica si atunci trebuie sa se culce imediat.Dupa somn nu mai are nimic, ni s-au dat doar picaturi de Secatoxin, Antinevralgic, Ketonal. Voi ati avut/aveti astfel de manifestari premergatoare durerii propriu-zise? Am citit despre asa zisa "migrena cu aura" care ar avea manifestari asemanatoare, dar nu stiu ce sa mai cred... Ma gandesc sa fac rost de ce ati zis voi(Sumatripan, Imigran) sa incercam si asta..... Multumesc ptr orice parere...[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...