Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Scolari de Iulie - August 2004 * (98)


Recommended Posts

Mani, si in cat timp au invatat tot ce spui tu legat de ceas? Ca la noi e si problema ca totul a fost in timp foarte scurt. In decurs de cateva zile a trebuit sa invete tot ceasul. Si noi am facut un ceas pentru acasa, pe care i-am trecut minutele, etc. Mai are unul bricolat pentru scoala, unde nu am putut trece nimic in plus. Pe cel de acasa stie desigur, pe cel de la scoala se mai incurca. Intr-o zi i-am explicat numai treaba cu orele (ceasul de 24 de ore), in alta zi i-am explicat cum e cu minutele. Dar e prea intens ritmul. Acum stie cu minutele, dar a uitat orele [alcool]. Prtea cu fix, si/fara un sfert, si jumate o stia de la inceputul anului.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

aici totul se face in pas de melc... a inceput de anul trecut din clasa a2-a si tot n-au terminat - a durat ceva si am avut probleme la incept , pur si simplu nu pricepea. Si de atunci pur si simplu il intrebam tot timpul cit e ceasul, eu zic sa-i luati usor, o sa il invete. Si .. sa ascundeti ceasurile electronice de prin casa..ca le mai usor sa se uite la ele. Alex fuge tot timpul si acum la microunde...[:D] Mani si Alex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Giulik il poarta, cum sa nu [flo] Dar a zis ca are nevoie de un ceas elegant ca ala sport nu merge la tinute elegante ... cred ca voi fugi pe camp. Alice , undi iejti ??? [bis] _______________________________________________ Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

individu' al mare a fost luni la dentist. (da, iar si din nou [:)]) am o problema mare cu el - in afar de altele [:D] - nu musca cu dintii din fata, cica il deranjeaza. si doi - roade creioanele. dar le roade de zici ca e soarece. cand l-am intrebat raspunsul a fost "ma mananca dintii". va dati seama ce ochi am facut.... asa ca am sunat pretena. si am vorbit si cu altii. facut radiografii, testat, etc... cica pe moment n-are nimic. dar ca se poate sa creasca si sa ii creeze senzatii de disconfort. asa ca in afar de o noua carie mica pe care i-a aranjat-o... n-a primit alt tratament.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui szivarvany Alice , undi iejti ??? [bis]
Mey, pe aici-pe acolosha, cu cercurile pe cimpiile patriei ... sau mai degraba cu barca, la cit ploo in capitala ![xx(] Tare de tot asta cu "ma maninca dintii"!!![pk] Alice si Andrei "Seen it all. Done it all. Can't remember most of it" [url="http://www.youtube.com/watch?v=1G4isv_Fylg&ob=av2e"]Paradise[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai, un creion intreg nu poate. dar un sfert da. si se ciobeste ala, si mai inghite si material din ala colorat de acoperire.. fantastic!!! dentista i-a spus sa rontaie niste fructe, da ce te faci ca pe el il apuca de obicei in ora??? amandoua credem ca si factorul psiho are ceva rol in asta... [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai mai.. chiar asa sa ne manance dintii? O fi nu zic nu... Noi stim ceasul de aucum mai bine de un an, eu i-am dat un program TV in mana, i-am aratat un program TV pe net si un ceas de la Ikea in bucatarie si aia a fost, fara mari explicatii. Sincer nu stiu cum l-a invatat, dar stie bine de tot. Mai nou stie si Mircea partial color [:D] cred ca pana la anul invata si el. Andries mami!! uite avioanele, avioanele, sunt multe mami, multe!! uite si unul mic mami, e puiul lor, e puiul lor!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rox zi mersi ca roade creioane ca Eva roade degete.. a inceput cu unghiile si dupa ce i-am dat cu mult zel cu un lac special pe unghii a trecut la degete[:D] o data am prins-o si cu degetul de la picior in gura[:D] dupa mine e mai mult psihica treaba, eva roade mai cu spor cand merge la tenis, dans etc si trebuie sa presteze.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...