Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (67)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 296
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Balanta, la mine a fost simplu, aveam putin lapte, statea mufat toata ziua si noaptea saracu[:D] Se regleaza in functie de cerintele lor, dar totusi la doi nu foarte multe mamici au asa mult lapte sa-i sature. Cresterea in greutate e singura chestie care-ti arata daca au mancat suficient, sa iei sau sa imprumuti un cantar, dar se cantaresc doar 1 data pe saptamana, altfel devii paranoica (iti spun din experienta).

 

Irip, din experienta, pompa scoate mult mai putin lapte decat ei. Daca-i obisnuiesti cu biberon se invata lenesi (al meu a refuzat biberonul[bang], dar e atipic) si o sa vezi la 2 noaptea nu-ti mai arde de scos cu pompa, mai ales cand ei urla de foame[:D] Plus ca e mai comod asa, eu am renuntat si la patut, il luam de langa mine din pat, era mai comod, cu doi nu cred ca va fi posibil[:D] Oricum, te adaptezi in functie de situatie, nu toti copiii sunt la fel...Si nici cei hraniti cu lapte praf nu patesc nimic....Dar pt. cine are lapte, e de o mie de ori mai comod sa-i alaptezi direct...

 

Amary [gravi] 35+ de [baietel]+[fetita]

MTHR C677+A1298 - heterozigote, FV Leiden, deficit Proteina S id="size1">id="teal">id="Tahoma">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Balanta, eu am o pompa manuala de la Avent, e mai buna cea electrica dar scumpa. Nu cred ca am folosit-o de 3 ori, e bine sa o ai sa le lasi laptic in caz ca pleci undeva, eu nu prea am avut cu cine sa-l las[:D]

 

Amary [gravi] 35+ de [baietel]+[fetita]

MTHR C677+A1298 - heterozigote, FV Leiden, deficit Proteina S id="size1">id="teal">id="Tahoma">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Balanta, mai vorbim de dorinta evadarii cam la o luna-doua dupa nastere[:D] Oricum, o saptamana-doua o sa ai nevoie de cineva apropiat, pana te refaci...

 

Amary [gravi] 35+ de [baietel]+[fetita]

MTHR C677+A1298 - heterozigote, FV Leiden, deficit Proteina S id="size1">id="teal">id="Tahoma">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...