Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (67)


Recommended Posts

Irip, sarumana ca incerci sa ma mai linistesti Anabel, sa ne tii la curent cu decizia, e bine sa ai si o a doua opinie, ca sa stai linistita [gravired] Multumesc, Doamne! _____________________ C677T HETEROZIGOT Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 296
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

irip, cu contractiile stau ok, in sensul ca am, dar in numar si frecventa acceptabila. tu cum esti? am obs ca uneori, la cate o contractie, ma ia si un val de caldura/transpiratie. aici e ca si toamna afara, dar nu ma deranjeaza [:D]. eu transpir si pe vremea asta, dar nu in halul in care transpir cand e cald afara. brigit, este normal sa nu ii simti zilnic pe bb-i la 17 sapt, mai ales ca e prima sarcina. anabel, de ce anume te temi de cerclaj? ca dupa ce il faci, contractiile s-ar putea indesi si membranele s-ar rupe? tu cam cate contractii ai pe zi in perioada asta si cam cat de dese sunt?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

balanta sincer mi e teama de o eventuala infectie sau afectarea membranelor, prefer sa stau la pat eventual in spital fac injectiile ptr plamani si ma rog, sunt convinsa ca o sa fie bine.... 32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni [gravired] 27+[fetita] [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anabel, daca tu simti/intuiesti ca nu e bine sa faci cerclajul si ca riscurile depasesc beneficiile, atunci poate e mai bine sa iti asculti vocea interioara. cu statul in spital nu stiu ce sa zic, mai ales cand e vorba de o perioada mai lunga. eu ma tem f tare de infectiile ce se pot lua din spital, mai ales daca este unul de stat si nu ai o camera si o baie doar a ta. chiar daca pui hartie din aia protectoare pe capacul de la wc, tot e riscant. eu convenisem cu dr ca daca ajung sa fac gynipral perfuzabil, stau 2 zile la un spital privat pana vedem in ce ritm de curgere imi e ok cu perfuzia si apoi continui tratamentul acasa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Balanta si eu am teama de infectiile din spital. asa ca mi am ascultat inima dupa ce am citit o groaza si am sunat o pe dr noroc ca putem comunica ff bine i am explicat si mi a spus ca si ea se gandea dc e ok sa riscam sau nu....mi a zis ca are o alta graviduta cu gemeni care a patit la fel si e ok are 33 sapt si un col de 1 cm deci se poate. oricum stau la pat ridicata, merg doar la toaleta, azi am mancat la orizonala dar o sa reusesc....dc tu poti pot si eu.....eu am ajutor e mama la mine si saraca imi face toate mofturile. 32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni [gravired] 27+[fetita] [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

temporar mi am pus perne dar ma mut in alt dormitor si ridic patul ...e mai usor acolo sa l ridic cat vreau....dr mea spunea sa fac miscare dar putina, ii este teama de trombofilia mea, dar eu vreau sa trec la repaus total cu verificarea colului si in 2 saptamani sa vedem cum e ..... 32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni [gravired] 27+[fetita] [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata tuturor! pentru ca sunt aici atatea viitoare mamici de gemeni, va las spre lecturare o postare tare draguts si interesanta, ca de altfel tot blogul Este blogul unei mamici de gemeni de la noi de aici si tare frumos scrie.... http://www.jocurban.ro/injoaca/?p=6745 mami [cit] de gemenasi [tren] [url="https://picasaweb.google.com/108518117417496356070/2?authkey=Gv1sRgCPCgiPbKuLzhjgE#"] 2+ [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...