Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dragoste prea rar


Recommended Posts

vioana, am avut si eu o astfel de relatie si crede-ma ca numai obositi nu sunt! Al meu avea o problema de sanatate (sexuala)desi niciodata nu a recunoscut ca are, si se refugia in alte preocupari: se uita aproape tot timpul la televizor sau isi gasea cate ceva de facut, orice, apoi spunea ca e obosit[:D]. Si-apoi unii se complac in comoditatea lor (le e lene sa faca si sex[bang]).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 128
  • Creat
  • Ultimul răspuns
pai daca-i este" lene sa vina in dormitor",muta compul in dormitor sau fa-i cadou un comp portatil pe care sa-l manevreze stind in pat. lenea asta nu-mi suna a bine. ia da o cautare prin historialul compului vezi p unde navigheaza,mai exista shi sexul on line. monica mami de printz
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

m-am amuzat copios. Eu nu-s rautacioasa de fel si sper sa nu iei rasul meu drept o rautate. Doar ca mi se pare nedrept fata de tine sa vezi intr-o persoana care isi petrece timpul all day la calc ( bine mai e si job-ul), viitorul. Cum va fi viata voastra in 2, cum e viata voastra in 2? Mie mi se pare ca aveti alte probleme iar sexul e una din ele ( minora in opinia mea fata de celelalte). Si da fetelor se poate fara sex si o luna, 2,3....daca tii post...altfel nu prea vad cum. Poze cu Alexia http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabyzv23/my_photos Larisa [mamica] si Alexia [bebic] (13 iulie 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

larissa, tu crezi ca tzine postul sf maria? pai shi daca se spurca o data pe luna ce post mai este asta? viona uite ca shi eu rid ..nici eu nu rid din rautate ,doar ma gindeam ca ai putea sa-l intrebi daca tzine post shi are dezlegare doar o data pe luna? acum serios,sa faci dragoste 12 ori pe an cum ash dao tot f putzin mi se pare ptru un om tinar. monica mami de printz
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i spune ca tu crezi ca are probleme medicale, nu-i arata articule de pe net si discutii de pe forumuri, incearca sa-i trezesti dorinta, iubeste-l, sopteste-i, mangaie-l, fa-i masaje, spune-i ca e dorit, trimite-i mesje pe telefon. Asteapta-l in tinute provocatoare cu masa pregatita, un vin bun si nu-l lasa sa ajunga la calculator. Gandesta-te, exista ceva la tine care ar putea sa-i displaca: ai prea mult sau prea pitin par in locurile intime, folosesti un parfum prea tare/dulce, exista vreo parte a corpului au care misroase respingator? Fa-l gelos in grupurile de prieteni, flirteaza nevinovat cu ei uneori. Exista o emisiune pe Euforia parca. E noaptea, dar nu mai stiu in ce zile. "Expertii sexului" parca se numeste si trateaza probeleme legate de sex in cupluri. Eu am adormit pt ca eram prea obosita, dar sotul meu spunea ca e interesanta. Urmareste-o cand se uita el pe pc, poate iti mai vin idei. Succes, Nadina [url="http://community.webshots.com/user/nadina123"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

principe, posturile...dureaza si ele cat dureaza, dar in rest ai cand sa depasesti cifra magica de 12 pe an![:)] Cu mult chiar. Desi daca vreti parerea mea nu conteaza numarul ci intensitatea si trairea si ca sa merg si mai departe..sexul e poate cireasa de pe tort in cadrul unei relatii...doar sa nu uitam tortul si sa ne concentram prea mult doar pe cireasa. Si a nu se intelege ca am facut misto de post, eu cred in el si il respect cu sfintenie! ( de fapt il respectam ca suntem 2). Citeam de curand ceva, o scrierea foarte frumoasa a Sfintilor Parinti unde se spunea ca sexul e prima forma de dezintegrare a iubirii adevarate, prima forma in care cel de langa noi devine cel ce iti ofera placere si la randul tau devii pentru celalalt cineva care produce placere. E drept ca acest lucru m-a pus pe ganduri...si pe final am dat dreptate acestei cugetari. Insa suntem prea tineri pentru ca trupul sa asculte si prea putin credinciosi pentru a fi capabili de iubirea totala, pura care ne duce la Dumnezeu! Sper insa ca intr-o zi sa am curajul, credinta si dorinta sa simt aceasta iubire totala, desavarsita! Edit: Si tot acolo am citit ceva foarte frumos. Scria ca "dragostea adevarata NU POATE fi tradata". Mi-a placut mult formularea si a venit ca un raspuns la multele intrebari care imi bantuie prin capusor...asa e firea mea sa ma intreb, sa filosofez sa caut sa inteleg. Si uite cum o fraza simpla a pus punct unei mari intrebari a mele....poti sa iubesti si totusi sa inseli cu mintea sau trupul? Si culmea ca intrebarea nu era despre mine sau cei din jurul meu cred ca a aparaut in urma topicurilor citite pe forum.Si uite ca ...daca iubesti cu adevarat nu poti. Restul sunt jumatati de masura..care de altfel pe mine nu m-au interesat nicodata! Poze cu Alexia http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabyzv23/my_photos Larisa [mamica] si Alexia [bebic] (13 iulie 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sexul e cireasa de pe tortul unei relatii? Adica se presupune ca nu e importanta? Te intalnesti pentru procreere si atat? Ce poti face e sa il pui pe iubitul tau in situatii care v-au facut fericiti amandoi. Daca va fi fericit s-ar putea ca prin asociere sa isi doreasca si sex. In general se subapreciaza nivelul mentalului pentru declansarea dorintei. Nu toti barbatii au chef de sex daca sunt suparati, obositi sau stresati. Cineva a zis ca de la caldura creste libidoul. Da creste pana cand nu devine prea cald. Pe canicula nu vad cine sare in sus de chef ca te incalzesti si mai tare. "Orice adevar este mai bun decat o incertidudine continua." - Arthur Conan Doyle
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clover, dupa canoanele bisericii ortodoxe..da asa ar trebui sa te intalnesti pentru procreere si atat. Doar ca atunci cand e trupul tanar si poate nu doar atunci, nu prea se poate. E un mod de manifestare a iubirii, a placerii...cine mai stie ce si cum...ca in mintea mea acum sunt incurcate. Am spus ca e cireasa de pe tort...pentru ca pentru mine f important ca restul sa functioneze f bine, adica dragostea si comuniunea dintre sot...adica vezi tu degeaba am cireasa daca nu m-ar respecta, iubi, daca nu mi-ar spune ca ma iubeste des...nu m-ar privi cu gingasi, daca nu ar avea mila de mine, daca nu ar munci pentru noi, daca nu si-ar iubi copilul etc....Daca n-ar fi toate astea....chiar as vedea in sex doar ceva animalic....dar fiind toate astea inca il mai vad ca cireasa de pe tort...adica ceva frumos! Poze cu Alexia http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabyzv23/my_photos Larisa [mamica] si Alexia [bebic] (13 iulie 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pe calculator el se uita la meciuri online, pune pariuri, este preocupat de toate sporturile posibile. post nu tine ca nu e genu. mai face si ordine prin casa , nu sta numai la calc de exemplu ieri s-a intamplat minunea dupa 2 saptamani, inainte se intampla la o luna. cand m-am mutat la el nici nu deschidea calculatorul. mi-a zis ca pe caldura asta el nu prea mai are chef, asta ar fi motivul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Larissa, daca tu vrei sa accepti ceea ce recomanda biserica e alegerea ta. Tine cont insa ca statisticile pe toata populatia arata 2 lucruri: 1) sexul imbunatateste starea de sanatate; 2) principalele motive pentru care cuplurile se cearta sunt banii si sexul. Cred ca iti trebuie un partener cu aceleasi convingeri puternice religioase ca sa accepte sa faca sex numai pentru procreere. Nu zic ca e rau, zic doar ca e o alegere rara din punctul meu de vedere. Ioana, 2 ani e pragul primei plictiseli. Dupa doi ani trece efervescenta. Poate pur si simplu asta e problema, si-a pierdut interesul entuziast. Ai idee cat de des isi dorea el inainte sa fie cu tine? "Orice adevar este mai bun decat o incertidudine continua." - Arthur Conan Doyle
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...