Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dragoste prea rar


Recommended Posts

Daca spui ca e sanatos,ca potenta,poate are probleme legate de libidou.Sunt tratamente naturiste,fara efecte secundare.Dar cred ca cel mai bine ar fi sa discutati serios despre asta,fara sa te lasi expediata de replici, genul'ce te-a apucat?,n-am nimic,lasa-ma,sunt obosit' si alte aiureli.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 128
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Clover, nu vreau sa intru intr-o polemica aici pe teme religioase, dar o sa iti raspund aici ca tot discutam despre asta. Oricum iti raspund cu mare seninatate si nu cu inversunare, o consider o discutie si nu un schimb de replici acide. Sotul meu este si el credincios, ba chiar este mult mai sporit duhovniceste decat mine ( nu a fost de la inceput asa, dar a randuit Bunul Dumnezeu si acum este pe calea cea buna). Intr-adevar in unul nu se poate...sau se poate dar mai greu. In alta ordine de idei scopul vietii noastre pe care din pacate nici eu nu il constientizez mai des ci foarte foarte rar este mantuirea si cunoasterea lui Dumnezeu. Iar calea pe care iti poti dobandi mantuirea si te poti apropria de Hristos nu prea are de-a face cu sexul si idea ca sexul face bine la sanatate. Astea sunt doar inventii ale noastre ale oamenilor...sau mai rau suntem inselati amarnic de cel rau cu fel de fel de placeri daunatoare sufletului. Si da, in casele unde nu este credinta si dragoste de Dumnezeu probabil ca sexul si banii sunt principalele probleme, probabil ca si in celelalte la fel, pentru ca lupta cu raul e grea si odata ce incerci sa mergi pe calea cea buna ispitele sunt din ce in ce mai mari. Si nu am zis ca facem sex doar pentru procreere. Stim ca nu e bine si totusi facem pacatul, din dragoste, iubire, dorinta sau mai stiu eu ce. In privinta asta chiar nu avem probleme. Respectam posturile, zilele de post, duminica si sambata insa in rest nu practicam abstinenta, din 2 motive: 1. nu suntem in stare si 2. nu avem binecuvantare de la parintele duhovnic. Noi2 ne-am casatorit dintr-o dragoste imensa, frumoasa si totala care dureaza si sperm ca va dura vesnic. Sigur ca avem si noi micile noastre probleme, inerente oricarui cuplu cred dar incercam sa le gestionam cu rabdare si multa dragoste. Dar poate o sa se indure Bunul Dumnezeu si de noi, sa avem mai multa putere, mai multa credinta si sa constientizam in fiecare clipa a vietii noastre ca asta e scopul vietii noastre aici: sa ne mantuim si sa dobandim viata vesnica. Doamne ajuta! P.S Imi cer scuze de mesajul off-topic! Poze cu Alexia http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabyzv23/my_photos Larisa [mamica] si Alexia [bebic] (13 iulie 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tot off larissa, eu nu consider ca actul de unire a doua persoane care se iubesc este sex ,ci dragoste. eu cu doua lucruri nu sunt deacord din religia noastra,shi sunt sigura ca nu dumnezeu a rinduit asa ci oamenii. unul ar fi dragostea = pacat,iar al doilea teama ,frica de dumnezeu. cum poate fi pacat cel mai inaltzator sentiment ,dragostea este implinirea fizica a sentimentului de iubire.dragostea este un moment de armonie intre cele doua corpuri. este vazut ca ceva daunator,de ce? citzi oameni dupa ce fac dragoste sunt capabili sa inceapa o cearta ,un razboi? oare nu sunt cei frustati ,lipsitzi de aceasta implinire initziatorii conflictelor razboaielor?? teama sau frica? cum potzi iubi cind care tzi-e teama? eu nu pot asocia aceste doua sentimente. mie nu mie frica de dumnezeu! mai sunt lucruri in care nu cred ca ex limbo-ul nenascutzilor. sau nebotezatzilor in hristos.nu pot sa cred. pardon ca nu am fost la subiect,deshi dragostea este totushi subiectul topicului. monica mami de printz
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa il trimiti pe canapeaua din sufragerie, si sa iti pui cele mai sexy costumatii de seara. Poate ii place postura de cuceritor.. mai stii?! Si o intrebare indiscreta: tu lucrezi? De obicei incepi sa numeri cnd ai mintea si corpul odihnite[:I] (mi s-a intamplat si mie cnd stateam acasa[:I]). Cnd muncesti 9 ore/zi, si acasa te ia copilul de nou, numai la ...nu-ti sta gandul. Cel putin asta e cazul meu. [fuga]
Tu spui ca iubesti florile, dar le tai si le pui in vaza. Zici ca iubesti cainii, dar le pui zgarda si ii tii legati in lant. Te lauzi ca-ti plac pasarile si le inchizi in custi mititele... Cand spui ca ma iubesti mi se face frica. (Jean Cocteau)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vioana, CREDE-MA, nu e de glumit cu asta, si stiu ce vorbesc. Marius a enuntat la un moment dat 3 motive, cel mai plauzibil e nr.3! Ai mare grija, pana nu demonstreaza contrariul fii pregatita si incearca sa afli ce e de fapt. Nu sta cu ochelarii de cal la ochi, si nu te gandi "ca el nu face asta", ca "nu se poate" etc. SE POATE, SI NU STII CAT DE DES SE INTAMPLA!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai acuma Diana chiar la fiecare sfert de ceas, gata ma gandesc la sex?! Pai si cine imi mai face treaba? Brrrrrr nici chiar asa.[:D] Marius Pernes www.marius.rdsor.ro [url="http://good-times.webshots.com/album/556595712roqbKJ"]Anul 2006 [/url]/[url="http://good-times.webshots.com/album/558648573wnySJN"]Anul 2007 [/url]/[url="http://family.webshots.com/album/559575508QfpVhC"]Serbarea Ioanei[/url] [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...