Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

baietii mei...


ioanaa28

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui ana_25
Ce scumpi sunt! [olala] Ana si Maia Elena(24.09.2010) [url="http://picasaweb.google.com/107466035003634576702"]Poze[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=157309"]Cum s-a nascut Maia[/url] -[url="http://www.desprecopii.com/info.asp?id=2654"]Articol[/url] [url="http://bazar.desprecopii.com/index.asp"]Bazar umanitar[/url]
multumesc, ana! [pup] Sunt la fel ca multi alti copilasi, dar, la fel ca pentru multe alte mame, pentru mine sunt cel mai frumos spectacol al vietii,iar fericirea si emotia unui cuvant sau a unui gest de-al lor nu se compara cu nimic pe lumea asta !! Ioana,mami de Alexandru ,07.04.2006, si BB Ovidiu,07.03.2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 48
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ziceai ceva mai devreme ca ai zis ca pleci in lume(acum nu mai gasesc unde scria)ei bine al meu baietel cand l-am certat odata a luat o botica a legat o bluza de ea si a plecat spre poarta(stam la casa)ca el pleaca in lume ca mami nu il lasa...sa faca ceva (nu imi mai auc aminte ce).Doamne ca am dus vreo juma de ora lamuriri sa intre in casa .A mai incercat odata ca doar ei sunt smecheri dar de data asta i-am aratat un copil al stazii si a zis ca el nu vrea asa el vrea doar sa fac ce zice el[:D][:D].Acum cand ii povestesc ,ca are deja 10 ani ,incepe sa rada ca ce tare ma stia prostii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Tati e plecat de 2 saptamani din tara. intr-o seara, la culcare, Ovi plangacea "mi-e dol de tati..." "tati se intoarce peste cateva zile" "mi-e dol de mami si Ali..." "dar mami si Ali sunt aici cu tine" "mi-e dol de mine..."[:D] am ramas fara replica Ieri ne pregatem sa iesim afara si-l intreb "unde ai vrea sa mergem cu masina" "in Italia sha-l aduc pe tati acasha.." Ioana,mami de Alexandru ,07.04.2006, si BB Ovidiu,07.03.2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri, vrem sa plecam in parc dar Alex se mai uita la desene. II spun lui Ovi ca noi coboram si va veni imediat si Alex.si-mi spune "dal eu nu pot sa piec fala flatele meu...noi meieu sintem impieuna...nu pot sha-l lash tocmai la camela velde..." Asa ca l-am asteptat pe Alex..[:)] Ioana,mami de Alexandru ,07.04.2006, si BB Ovidiu,07.03.2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asteptam sa inceapa "Romanii au talent". Lui Alex i se pare distractiv, iar Ovi canta si danseaza si el. La inceputul emisiunii apare imaginea unei strazi pietonale frumoase...si Alex imi spune "asta e in Oradea" Eu ii explic ca ar putea fi in orice alt oras mare, dar el o tinea pe a lui...si zice "daca am dreptate ne uitam la toata emisiunea pana la sfarsit",ceea ce am si facut..fiindca erau chiar imagini din Oradea, unde el a fost ultima data cand avea 5 ani si vreo 4 luni, acum aproape doi ani, a stat o saptaman la verisorii lui.. De cand era mic am observat ca avea o ff buna orientare in spatiu si o memorie vizuala excelenta, dar faza asta zau ca m-a surprins...[:-@] Ioana,mami de Alexandru ,07.04.2006, si BB Ovidiu,07.03.2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Ieri am iesit la padure. Ovi se plimba prin iarba si se intoarce la un moment dat la mine tinandu-se de manuta, ca il doare...Nu intelegeam ce s-a intamplat, ca nu-l vazusem cazand...si el imi spune "m-a lovit ghiocelul ". si-mi dau seama dupa un minut, privind manuta, ca ....s-a urzicat !!!

 

Ieri dimineata ii chem la masa, si dupa ce se aseaza pe scaun, il intreb:

"tu ce vrei sa mananci ?"

"eu selvesc un ceai"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Varsta de 3 ani e "spectacolul vietii"...il ador pe Ovidelu si sincer ma intristeaza faptul ca va creste...repede...si dispare farmecul de acum, amestecul asta de istet avid de cunostinte si naiv de bebelus intr-o lume fantastica...la propriu. Mai ales ca Ovi e ca un buretel ce absoarbe orice informatie, are un vocabular bogat si sofisticat si foloseste te miri ce cuvinte...de obicei in context corect.

 

Ieri se tot catara pe o scara in parc, si-i spun sa mergem sa ne mai jucam si cu altceva, la care-mi raspunde " mami, tebuie sa ma ulc pe scala, ca sa fac abilitati "...lipsea sa spuna "abilitati motrice..."

 

Gatea cu frate-so supa intrtr-un lighean , adica apa cu tot ce prindeau...plante, frunze creta, jucarii...la un moment dat imi spune ca mai are nevoie de "inghediente ".

 

Azi imi arata un prosop si_mi spune ca are forma de "lashtina". il intreb ce a aceea si ma lamureste "lashtina cu noloi"....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Canta inainte sa adoarma, seara, si-i spun sa inceteze ca e tarziu..."mami, mai lasa-ma te iog sa ezecsez..."

 

Ieri la gradi au discutat despre mijloace de transport. Doamna le spunea despre cele ce circula pe apa, si-i intreaba daca stiu ce circula sub apa, desi ea nu le spusese. Si Ovi raspunde "submainul"...si a luat o bulina roz, de care a fost tare mandru...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intr-o dimineata Ovi sprijina lingurita de cana de ceai si zice ca e "tobogan"...si in partea de sus e "noldul" si jos e "sulul"...Il corectez si-i spun ca se zice sudul.

Alex si mai istet spune " ce multe stie piticul asta...mai trebuie sa invete estul, vestul si dublu vestul...."

 

impreuna fac echipa grozava...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...