Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 89 Felicitari Dankutza


Recommended Posts

  • Răspunsuri 216
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Anioanaid="red"> din experienta mea de ani de zile, de cand bat drumurile catre Cezara, am observat ca pe Cezara nu te poti baza cam 2 saptamani in august si vreo 3 saptamani in decembrie. De obicei, in august,, pleaca cam pe 15 sau 20. Uneori pleaca doar o saptamana. In schimb, in decembrie, cam de pe 20 dec pana pe 15 inaurie, nu prea e la cabinet. Dar sa stii ca nu te lasa cu ochii in soare. Adica, daca incepe sa te stimuleze, si ea trebuie sa plece la vreo conferinta/concediu, te lasa pe mana lui Bechir, de cele mai multe ori. Poti intreba la clinica, cand are ea concediu. Pe la jumatatea lui iulie, ei stiu deja. Sau o poti intreba pe ea direct, ca iti spune.

 

Eu nu am patit-o niciodata sa sun prea mult la ei. Intodeauna raspund la tel. Poate f rar, nu mi-au raspuns imediat. Eu sun la nr asta 0766.53.65.53 Raspund asistentii. Am obseravt ca e bine sa suni pe la 10-11.

 

Crisiaid="red"> nici eu nu ma duc cu sotul pe la Cezara. Ce sa faca? Sa stea pe scaun si sa asculte ce-mi spune Cezara, ce tratament sa iau si alte bla bla? Nu mi-ar place si nici lui nu-i place. Il sun dupa consultatie si dau raportul. In afara de asta, de fiecare cand ma duc, ma pune la eco. Pai, o fi sotul meu, dar mie nu-mi place sa ma vada deschisa pana la amigdalite. L-am luat numai la ecografiile de sarcina, si numai cand bebita se vedea la eco abdominal.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dankutza
................. In afara de asta, de fiecare cand ma duc, ma pune la eco. Pai, o fi sotul meu, dar mie nu-mi place sa ma vada deschisa pana la amigdalite. .........
align="right" id="quote2">
[:-)))] M-a bufnit rasul. Dr tau nu are un paravan, perdeluta? Am mai fost eu la unul care avea masa de consultatii (pe aia face si eco) orientata catre usa, dc baga cineva capul pe usa erai cu zambiluta catre el. A 2-a oara l-am rugat sa inchida usa cu cheia dc paravan nu are.

Fetelor doresc sa fac si eu inseminare pe CM natural deoarece ori cu stimulare ori fara stimulare tot un folicul dominant am si nu vad rostul acestei cheltuieli in plus. Problema mare este ca mi se sparg sub pregnyl dc nu fac deloc stimulare. Cate din voi patiti asta? A facut cineva antagonist pe CM natural (cetrotide sau orgalutran)? As face 1 cetrotide din ziua in care fol este de 18-19 mm apoi fug la clinica sa ma vada. Oare merge ? Pregnylul/ovitrelle o reusi apoi sa-l sparga? Sa nu dau in alta, adica sa nu se sparga [:D]

[copil] [copil] [copil] [copil] [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In cabinetul unde consulta Cezara, exista un paravan unde sa te dezbraci, dar nu exista una ca sa te fereasca de usa. Oricum nimeni nu intra pe usa aia, in momentul in care e pacienta acolo. Mai are o usa, pe care o foloseste asistenta. Nu se pune problema de incuiat, pt ca nimeni nu mai intra din momnetul in care a intrat pacienta acolo. Si celalata usa e orintata in asa fel, incat nu te vede nimeni. O vede pe ea daca e la birou.

 

Nu prea inteleg. eu stiu ca la 36-40 de ore de la pregnyl/ovitrelle/ brevactid, face poc foliculul. Daca te stii ca faci poc, f repede dupa injectii, cere-i dr sa-ti faca IA, la o diferenta de o ora-doua de la injectie. Zic si io... [:-@]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sperid="red">, aceeasi fraza mi-a atras si mie atentia [:-)))]....sunt la birou si rad, ma ascund dupa monitor sa nu ma vada colegii [8D]

 

Eu vreau sa fac cu stimulare chiar daca analizele sunt bune, ovulatie am in fiecare luna, foliculii se sparg.....ma gandesc ca sunt sanse mai multe la IA cu stimulare.

 

Intr-o luna am facut Ovitrelle (din proprie initiativa) sa vad cum reactioneaza organismul.....nu i-am spus medicului cu toate ca mergeam la eco din 2 in 2 zile. In luna aceea foliculul nu s-a spart, abia luna urmatoare am scapat de el.

La tine se sparg, la mine nu s-a spart cu ovitrelle .... cred ca pot sa fac injectia acum si IA in decembrie...[:D]

 

Dankutzaid="red"> pe nr acela am sunat ...si am tot sunat....

Cu Cezara in cabinet mai este si altcineva sau este singura? Nu imi place sa fie alcineva care se zgaieste!

 

 

Nu mai ajung astazi la Cezara ca nu pot sa plec de la servici, am reprogramat pe 21 iunie.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui sper
Citat:
citat din mesajul lui dankutza................. In afara de asta, de fiecare cand ma duc, ma pune la eco. Pai, o fi sotul meu, dar mie nu-mi place sa ma vada deschisa pana la amigdalite. .........
align="right" id="quote2">[:-)))] M-a bufnit rasul. Dr tau nu are un paravan, perdeluta? Am mai fost eu la unul care avea masa de consultatii (pe aia face si eco) orientata catre usa, dc baga cineva capul pe usa erai cu zambiluta catre el. A 2-a oara l-am rugat sa inchida usa cu cheia dc paravan nu are. Fetelor doresc sa fac si eu inseminare pe CM natural deoarece ori cu stimulare ori fara stimulare tot un folicul dominant am si nu vad rostul acestei cheltuieli in plus. Problema mare este ca mi se sparg sub pregnyl dc nu fac deloc stimulare. Cate din voi patiti asta? A facut cineva antagonist pe CM natural (cetrotide sau orgalutran)? As face 1 cetrotide din ziua in care fol este de 18-19 mm apoi fug la clinica sa ma vada. Oare merge ? Pregnylul/ovitrelle o reusi apoi sa-l sparga? Sa nu dau in alta, adica sa nu se sparga [:D][copil] [copil] [copil] [copil] [copil]
align="right" id="quote2">Sper, cel mai bine discuti cu medicul despre spargerea foliculului, sigur iti va da un antagonist/analog, dar nu lua dupa ureche. Pregnylul se face la cca 12 ore de la ultimul antagonist.Am avut si eu problema asta, 2 IA anulate, dar la fiv nu s-am mai intamplat sub medicatie cu antagonist, cu toate ca aveam inima cat un purice sa nu patesc la fel, iar recoltarea foliculilor s-a facut la 38h.Dankutza, eu am fost cu sotul la o dicutie preliminara pentru ca trebuia sa incepem procedura pt fiv, care este mai complicata decat IA, mi s-a parut normal, pentru ca suntem un cuplu, in care se discuta despre riscuri si beneficii. sunt decizii care se iau in 2.Bafta fetelor, va tin pumnii!!!!http://www.facebook.com/reqs.php?type=1#!/profile.php?id=100003315293430http://www.eshop-rapid.ro/produse-herbalife
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui crisia_buc

Dupa ce am plecat din cabinet, imi zice sotul: "ce repede te dezbraci!!!" [:D]

align="right" id="quote2">

[:-)))][:-)))]

In cabinet vine si asistenta, care nu se uita la tine. Este la birou si scrie ce ii dicteaza Cezara. E destul de departe de tine ca sa vada "in detaliu".[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella[flo][flo][flo] multumesc pt info, nu stiam ca tb facut pregnyl/ovitrelle la 12 ore de la antagonist. O sa vb si cu dr dar am un dr caruia ii scot vb cu clestele si-mi da niste raspunsuri de sta matza in coada. Vreau sa ma duc cu temele cat de cat facute. Pe mail mi-a raspuns ca ar merge sa bagam un antagonist dar nu stiu cum, una e sa vb pe mail si alta e sa vb fata in fata. Eu am mai facut inseminari, 2 reusite dar cu stimulare, la cele fara stimulare au facut poc foliculii la mai putin de 24 ore de la pregnyl. Am o tentativa de fiv in mai si mi-au facut poc fol inainte de pregnyl ( asa banuiesc deoarece inainte de punctie am facut eco si nu mai aveam lichid in fund de sac Dowglas ceea ce inseamna ca s-au spart cu mai mult de 24 ore in urma).

Eu ovulez in zi 14, simt asta luna de luna, CM il am de 28 zile. Pregnylul pt FIV l-am facut in zi 14 seara iar antagonistul (cetrotide) cu 24 ore inainte. Dc il aveam facut dimineata cu 12 ore inainte poate nu-mi faceau poc. Ma gandesc sa ma duc in zi 11-12 la clinica apoi raman acolo pana la inseminare sa nu mai ratez momentul[bang]

 

[copil] [copil] [copil] [copil] [copil]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...