Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 89 Felicitari Dankutza


Recommended Posts

Ma scuzati ca ma bag si eu, dar ce este un antagonist? Ce face el?

Dankutzaid="red">, stiu ca Bechir le face pe toate, dar mie nu mi-a placut deloc de ea, deci te inteleg perfect ce vrei sa spui :D

 

----------------------------------------

Andra, mami fericita de Amana si de Robin

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 216
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Andra_C
Ma scuzati ca ma bag si eu, dar ce este un antagonist? Ce face el?----------------------------------------Andra, mami fericita de Amana si de Robin
align="right" id="quote2">Andra antagonistul (cetrotide sau orgalutran) se da in protocolul scurt la fiv , atunci cand fol cei mari au 15-16mm pt ai tine sub control si sa ii astepte pe cei mici sa creasca.[copil] [copil] [copil] [copil] [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui sper
Ella[flo][flo][flo] multumesc pt info, nu stiam ca tb facut pregnyl/ovitrelle la 12 ore de la antagonist. O sa vb si cu dr dar am un dr caruia ii scot vb cu clestele si-mi da niste raspunsuri de sta matza in coada. Vreau sa ma duc cu temele cat de cat facute. Pe mail mi-a raspuns ca ar merge sa bagam un antagonist dar nu stiu cum, una e sa vb pe mail si alta e sa vb fata in fata. Eu am mai facut inseminari, 2 reusite dar cu stimulare, la cele fara stimulare au facut poc foliculii la mai putin de 24 ore de la pregnyl. Am o tentativa de fiv in mai si mi-au facut poc fol inainte de pregnyl ( asa banuiesc deoarece inainte de punctie am facut eco si nu mai aveam lichid in fund de sac Dowglas ceea ce inseamna ca s-au spart cu mai mult de 24 ore in urma). Eu ovulez in zi 14, simt asta luna de luna, CM il am de 28 zile. Pregnylul pt FIV l-am facut in zi 14 seara iar antagonistul (cetrotide) cu 24 ore inainte. Dc il aveam facut dimineata cu 12 ore inainte poate nu-mi faceau poc. Ma gandesc sa ma duc in zi 11-12 la clinica apoi raman acolo pana la inseminare sa nu mai ratez momentul[bang][copil] [copil] [copil] [copil] [copil]
align="right" id="quote2">Dar nu il poti schimba pe medic, e foarte importanta comunicarea, daca esti din Bucuresti ai de unde alege!!!!Bafta, dar nu lua nimic fara sa discuti cu dr.http://www.facebook.com/reqs.php?type=1#!/profile.php?id=100003315293430http://www.eshop-rapid.ro/produse-herbalife
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Andra_C
Ma scuzati ca ma bag si eu, dar ce este un antagonist? Ce face el?Dankutzaid="red">, stiu ca Bechir le face pe toate, dar mie nu mi-a placut deloc de ea, deci te inteleg perfect ce vrei sa spui :D----------------------------------------Andra, mami fericita de Amana si de Robin
align="right" id="quote2">HORMONI HIPOTALAMICI ANTAGONISTI AI GONADORELINEI - Prevenirea ovulatiei premature în perioada stimularii ovariene controlate, în vederea prelevarii ovocitelor din cadrul tehnicilor de reproducere asistatahttp://www.facebook.com/reqs.php?type=1#!/profile.php?id=100003315293430http://www.eshop-rapid.ro/produse-herbalife
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiam antagonistele blocheaza defapt numai ovulatia, dar nu ajuta si la maturare. Eu am facut la IA-ul trecut olgalutran si am zis ca o sa mor [:D], sper ca luna asta sa nu mai fie nevoie, ca nu imi plac deloc. Deja mi-am cumparat unu si sta cuminte in frigider, langa cele 2 gonaluri.

Ah, da si Z1[pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, fete, pentru lamuriri [pup]

Mariaid="red">, multumesc de intrebare, este bine, azi face 2 saptamani, e flacau mare. A inceput sa nu mai doarma asa de mult, devine si el omulet [:D] Bine, il si streseaza sorsa cu pupicii si-l trezeste mereu [olala]

 

----------------------------------------

Andra, mami fericita de Amana si de Robin

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce frumos povestesti tu, Andra despre copilasii tai! [olala][olala][olala] Sper ca si Cezara sa aibe pe cine sa streseze cu pupicii. [:)]

 

Anioanaid="red"> cu multa placere. [flo] Dute cu incredere la ea. Eu o recomand la toata lumea. E geniala tipa! Si super draguta! SI bun psiholog! Eu o iubesc. Mi-a dat si nr ei de tel personal. Mi-a zis ca are cu unele paciente o poveste luuuuunga si ajunge sa se dezvolte prietenii cu ele. Nu am indraznit sa o sun vreodata.

Imi aduc aminte cand a vorbit la tel cu Cristina Spatar si ii spunea de valoarea la beta. Eram in cabinet cand o anunta pe Cristina ca e gravida. Era asa de fericita Cezara ca a sunat-o ea sa-i spuna, nu apucase Cristina sa sune. A ajutat-o si pe nevasta lui Cristi Brancu. Cred ca a mai ajutat si alte vedete, dar nu am aflat. De astea 2 stiu, pt ca ele au declarat asta si i-au multumit la tv.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa fie oare adevarat???? [:-@][:-@][:-@]

Pana acum nu am auzit de asa ceva....

 

Lunile iulie si august sunt putin favorabile conceptiei unui copil. Toamna si iarna, situatia este exact pe dos, pentru ca femeile produc mai multa melatonina care face ovulele mai mari si mai usor de penetrat de spermatozoizi.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...