Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

INSEMINARE 89 Felicitari Dankutza


Recommended Posts

Dankutza, felicitarii!!! [olala][olala][olala]id="size3">id="red">

Sarcina usoara!!! Vezi ca se poate si tu erai decisa ca te opresti!!

Asa ma bucur!!!!!

Asta ne da si noua sperante, ma regasesc in aproape toate "probleme" tale, asa ca [pk]

A cata IA consecutiva?

Trimite niste molipseala si la mine, ca luni incep injectiile de gonal. [pup]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 216
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

dankutza,multumesc[pup]dar noi avem cam 2 mil cu totii buni.cred.ca nici nu stiu cum se face calculul.am avut cateva pareri diferite.deci ultima sperm la inceputul lui mai-toal sperm proba 39 mil,15 mil/ml,ne-au scazut constant de la 24 mil/ml,la 19,5,acum 15 mil.ml,mobilitate a plis b 66%,forme anormale 88%.deci cati ne raman?dr albu ne-a zis sa incercam IA si dr androlog la fel,dar am analizat si am decis ca pierdem bani si bagam hormoni degeaba.deci asteptam Minunea natural sau FIV atunci cand vom fi pregatiti.al meu face tratament.dar imbunatatire nu prea a fost de 3 luni,ba a mai scazut si nr/ml.cel total a ramas la fel,dar a crescut volumul de la 2 ml la 2,8ml.

 

dana,mult succes![flo]sotului meu i-au iesit hormonii in limite si tot i-a scazut nr sperm/ml.sper totusi sa nu mai scada.

 

maria,imi pare rau[:(][pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danaid="red">,iti tinem pumnii sa fie cu ochisori inseminarea [pup]...3 foliculi e foarte bine si reusita e posibila .

 

Maria id="red">,stiu ce simti...sunt in asentimentul tau ptr ca si la mine e ziua 3 de menstra [q],dar eu am hotarat de luna trecuta sa nu mai fac IA,sa nu ma mai gandesc la nimic,sa fie cum o vrea Doamne,Doamne [q]...acum vreau doar sa ma relaxez in concediul de la sf lunii,fara sa imi mai fac vreo speranta ca poate intr-o zi mi se va indeplini dorinta...[q]

 

Atat de mult mi-am dorit un bebe,incat sunt clipe in care simt ca ma urasc ca nu am reusit...si vreau sa uit de tot...ce o fi sa fie

 

Pup [pup]

 

---------------------------------------------

Vreau si eu sa traiesc acea clipa minunata...sa fiu[gravired]

CRISSTAL

mutatia 675 4G si mutatia 844A in gena Pai -heterozigota + anomalie cromozomiala

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dankutza
Citat:
citat din mesajul lui Andra_C
Dankutza, ce-ti spusei io cand am venit de la maternitate? Ca sunt sigura ca esti [:D] Aveam eu un sentiment asa [:D][:D]Doamne ajuta, sa fie untr-un ceas bun! Trecuse ovulatia sau nu stii?
align="right" id="quote2">Imi aduc aminte cand ai spus ca sigur e reusita. Ai pile SUS??? [:)]Nu trecuse sigur ovulatia. Bechir nu a vrut sa-mi faca nici o eco si nici eu nu am cerut. Ce sa vad? Eventual ii vedeam mai grasuni pe foliculi, dar cam atat. Deci IA la 11:30 -12 pe la pranz si am inceput sa pacanesc seara pe la 11-12 seara. Practic, am pacanit toata noaptea si a doua zi dupa-amiaza. Adica asta a fost perioada in care era umflata ca un cimpoi si simteam un mic disconfort la ovare.
align="right" id="quote2">Te intrebam de curiozitate, nu de altceva [:D] La mine dupa ovulatie a iesit baietel, nu ca ar conta, eram doar curioasa [pup][pup][pup]----------------------------------------Andra, mami fericita de Amana si de Robin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Vine dimineata. M-am trezit mai devreme, pe 6 in loc de 6:30 pt ca faceam pe mine. Ma duc, apuc paharul si hai sa fac pisi. Noroc ca am facut mai mult, ca nu sunt in stare sa tintesc nici in paharid="size1">"

 

Dankutza stii poezia populara:

 

Cand eram la mama fata ... ma pisam ca o sageata

Dar de cand m-am maritat ... ma pis tot imprastiatid="purple">id="size6">

 

http://www.fertilityfriend.com/home/3c41ee

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata tuturor, va povestesc ce mi s-a intamplat azi dimineata, sa-mi spuneti daca ati mai observat si voi asta: in jur de 6 dimineata m-am trezit din senin si mi-am dat seama ca pijamaua imi era uda, am pus mana si pata era cam de la 3-5 ml lichid apos cu urme albe (urmele albe sigur erau de la utrogestanul de aseara)iar lichidul respectiv se lipea, dupa ce s-a uscat putin, pe degetele cu care am pipait pata, mi se lipeau efectiv. Dupa uscare a ramas pe pijama o pata mai intarita. Utrogestanul clar nu era ca am experienta multa cu el, el e albicios, nu se lipeste si nu iese in cantitatea respectiva

 

http://www.fertilityfriend.com/home/3c41ee

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...