Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

INSEMINARE 89 Felicitari Dankutza


Recommended Posts

Bettyid="red"> simptomele precoce pe care le-am simtit dar pe care nu le-am legat cu sarcina, inainte de pipi test au fost:

- sfarcuri hipersensibile. Tzitzi erau oricum dureroase dar asta de la gonal. De la a doua- a treia injectie, incepea durerea si ma lasa de abia cand venea CM

- apetit sexual. [:I] Moama, ce artificii erau/sunt. Probabil din cauza hormonilor, ma excit mai repede si orgasmul e mai intens. Na, ca am dat "din casa". [:I]

- pofta de ciorba [pofta]

- pisi noaptea

- dormit mult

- intepaturi in ovare

- nu am mai suportat unele mirosuri (carne marinata, peste la supermarket)

 

Danaid="red"> multa bafta cu IA.

 

Gabyid="red"> de dupa nastere e al cincilea tratament si a patra IA. Deci, pe asta castigatoare am facut-o in mai, mai facusem una in martie , inainte facusem in august, in iunie si nu mai tin minte cand. Ideea e ca niciodat nu am facut-o luna de luna. Pt ca bag doza mare (250ui de gonal), stateam cel putin o luna doua sa ma golesc de hormoni. Sper sa te trag dupa mine cat mai repede. Pai, sigur o sa reusesti, mai ales ca ai probleme similare ca mine. De aceea le-am scris, sa vedeti ce probleme am.

 

Maria, Miky, Crisstal id="red"> imi pare tare rau ca a venit CM. [grup]

 

Velvetid="red"> eu am citit mult pe net, am vorbit cu unul cu altul si am facut o schema de tratament pt sotul meu. Aceeasi schema au mai urmat-o si alte fete de aici.

Tratamentul a fost:

polen 1 lingurita pe zi

spermotrend 2/zi

masculion 2/zi

branca ursului 6/zi

macca 6/zi

napraznic 6/zi

catina+spirulina 6/zi

ginseng 2/zi

vit C 1000mg/zi

Q10 1/zi o luna da, una nu

 

Spermograma s-a imbunatiti vizibil in primele 3 zile, apoi a plecat iar la vale. Asa ca daca te hotarasti sa faceti tratamentul asta, sa si faci IA in primele 3 luni cand sigur creste nr gigeilor, cantitate, se imbunateste sperma din toate pdv.

 

Crisstal id="red"> taman acum o sa reusesti, in momentul in care ai hotarat sa nu mai faci nimic altceva. Exact asa am fost si eu la ultima IA. Am scris doar ce hotarasem si cand colo am fost surprinsa. Factorul psihic conteaza enorm. Eu sunt sigura ca ti se va implini visul. [pup]

 

Andraid="red"> am un feeling ca e putzica dar e muuuuuult prea devereme sa ma pronunt. Eu tot fata vreau. [olala]

 

Mariaid="red"> dute in continuare. Nu te lasa! Eu STIU ca vei reusi. Supararea nu e buna. Te rog fi pozitiva! [grup]

 

 

Azi am programare la eco si tremur ca varga. [alcool] Mi-e asa o frica...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 216
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

dankutza [pup]noi luam asa ,adica al meu [:D]de la sfarsitul lui ianuarie

carnil-o fiola dimineata

spermotrend 2/zi

vit E 15 zile/luna,acum din mai 10 zile/luna

 

am adaugat de la inceputul lui mai

acifol 1/zi

cetebe 2/zi ,ca e fumator inca,din pacate

polen o lingurita dimineata

multimaca de la forever 2/zi

 

o sa repetam prin august,sa treaca 3 luni.IA nu stiu dacao sa facem.om vedea.daca nu raman natural,cred ca ne pregatim de FIV la anu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu stiu exact cum calculeaza astia

Uite calculul meu din ce am inteles ca ai scris tu:

 

din totalul de 39mil 66% sunt A+B

(66:100) x 39 = 25,74 mil sunt vitezomani

 

din totalul de 39 mil 88% sunt anormali

(88:100) x 39 = 34,3 mil sunt anormali, deci ramai cu 4,68mil normali

 

de aici nu mai stiu sa calculez...

sa facem 66% din 4,68???? Ar ramane 3mil/proba

Suficienti ca sa iasa IA. Cam asa am avut si eu. 3 mil total.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor am fost la eco.

 

Mi-am vazut mazarichea. [olala] Atat e de mare. [olala] Cat un bob de mazare. [olala] Sacul gestational e de 7 mm si exista schita de vezicula vitelina. SI E UNUL SINGUR! [pk] SI NU E OU CLAR!! [pk]id="size3">id="teal">

Asta era frica mea sa nu fie 2 pt ca mi-a spus Cezara ca nu pot duce gemeni si sa nu fie ou clar, nu de alta dar am patit-o cu prima sarcina.

 

De cum m-au vazut, m-au felicitat asistentii de la receptie. Apoi iese Bechir din laborator si imediat ma ia de mana si ma felicita pt sracina. Ii spun ca nu credeam ca o sa reusesc cu 2mil/ml, la care ea in stilul ei caracteristic "nici eu nu credeam ca o sa reusiti". Cum a iesit si Cezara din cabinet si m-a vazut, a inceput sa se dea bine pe langa Chadi ca sa-i lase cabinetul liber unde are ecograful mai bun.

 

Amandoua erau teribil de curioase sa vada la eco minunea. Cand dau sa ma dezbrac, mi-a cazut telefonul din buzunar, la care ea, se apleca sa-l ia. L-am luat eu repede si mi-a zis ca am emotii. Pai aveam un puls mare.

 

Mi-a facut Cezara. Eram cu inima cat un purice sa nu zica de 2, mai ales ca Maria pe forum si Sensibila pe mess au spus ca la valoarea asta am gemeni. Imi tremurau chilotii. Imediat am vazut o singura mazarica in uter. [olala] Mi-a confirmat si ea ca e unul, dar am rugat-o sa se uite mai bine. A mai cautat si a zis ca avem sarcina unica. [olala] BUN!

 

Mai departe vroiam sa o aud ca spune ca e ceva in saculet. Ca vede ceva, ca nu e ou clar. Si imi spune ca vede "schita de vezicula vitelina". [olala] Imi arata ea pe monitor. Mi-a intors si mai bine monitorul. Si mi-a aratat ca un cerculet inauntru la saculet.

Si Cezarica era de 6mm in saptamana 5. [olala]

 

Acum ma mai duc peste 2 saptamanai ca sa vedem activitatea cardiaca. Nu am insistat sa ma duc mai devreme, pt ca vreau sa traiesc sarcina asta fara asa mare stres, ca prima. Cand am plecat mi-am pus chilotii invers. [:I] Asa de emotionata eram ca nici nu am vazut cum i-am pus. Bine ca nu i-am uitat pe acolo. [:D]

 

Mi-am dat seama ca ele traiesc pentru fiecare pacienta, inclusiv Bechir care e asa de dura. M-a spus Cezara asistentei ca i-am spus ca Bechir nu are mana buna. [:I]

 

Va doresc la toate cat mai repede sa va aveti o mazariche in uter. [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

FELICITARI!!!!!!!!!!!!!!!!!Abia astept urmatoarele vesti!Ce veste buna!Sa vezi ce repede creste putza de acum [:D] Sau fundita [:D][:D]

 

Fete, a spart Dankutza gheata, hai cu II!!!!

 

----------------------------------------

Andra, mami fericita de Amana si de Robin

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...