Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

INSEMINARE 89 Felicitari Dankutza


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui crisstal_18

Capul sus fetelor,daca Dankutza id="red">a reusit si noi vom reusi [pup]

align="right" id="quote2">

Asta asa e!!! [pk] Daca am reusit eu cu toate problemele de santatate pe care le avem amandoi, sigur veti reusi si voi. SUnt convinsa de asta. [pup]


Alinaid="red"> am observat, din ce am citit pe aici, ca daca pui Arefam (progesteron) ciclul intarzie un pic. Adica, fara arefam, ciclul vine ceas in ziua 14 de la IA, iar cu Arefam pus, vine mai tarziu si in principiu dupa ce ai oprit arefamul. De aceea se spune sa faci beta. Eu l-am oprit vreo 3 zile, pana am avut inspiratia sa fac un pipi-test. Sper sa nu aiba conecinte nebunaia mea de a opri arefamul.
Ca simptome, in urma stimularii hormonale, te poti astepta la intepaturi in ovare si dureri de sani. Eu pe astea le aveam, chiar daca nu eram gravi.
Poti sa faci BHCG minim in ziua 12. Eu, as astepta pana in ziua 14. Trebuie sa se elimine prgnylul/brevactidul/ovitrelle, altfel te pacalesti cu beta. Eu faceam beta in ziua 14 si gaseam valoare 2. Daca depaseste valoare 5 se poate vrobi de o sarcina. Asa ca daca aveam 5-6 prin ziua 12, as fi sarit in sus si cand colo ar fi vina injectiei de trigger. Stiu ca se poate face mai devreme numai in caz de FIV, calculandu-se cate zile sunt de la embriotransfer. Dar pt IA, 14 zile.

Aruamid="red"> multumesc pentru urari. [flo] Imi aduc aminte de tine. Imi pare rau ca ai la activ atatea esecuri. SIGUR vei reusi. E f important ca psihicul sa fie ok. Uitat-te la mine! MA reusit in momnetul in care am spus GATA, nu mai vreau, nu mai pot, nu mai suport, traiesc pt ceea ce am. Gandul meu nu a mai fost deloc la rezulattul IA si uite, ca am reusit. De aici imi trag concluzia ca psihicul face mare rau, sanselor de reusita.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 216
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am intrat sa felicit cele doua proaspete mamci de baietei. Felicitari, sa fiti fericiti impreuna.

Dancutza, ma bucur mult pentru tine. era si cazul sa apara si cel de-al doilea bebel, prea l-ati asteptat mult. Felicitari!

Aruam [pup], o pauza e oricand binevenita,dupa o iei de la capat cu forte proaspete. Multa bafta in continuare.

 

MTHFR A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot, anticorpi antispermatici, NK crescute id="teal"> id="size1">

2 IA reusite dar pierdute la 6 sapt id="teal"> id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am gasit si azi pe toate!

 

In legatura cu Bhcg, va spun experienta mea de luna trecuta: eu am facut in ziua 11 DPO si mi-a iesit 0,00, dupa ce facusem cu o zi inainte de ovulatie Brevactid, deci se elimina mult mai repede, chiar ieri citeam, unii sustineau ca se elimina in 48 ore, in plus in ziua 7 DPO am facut si pipitest si a iesit negativ. Test pozitiv(am facut unu asa sa verific daca mi-au facut asistentele fiola corecta[:)]) mi-a iesit dupa aproximaticv 30-36 ore ore dar foarte pala linia de test.

 

Sa veniti macar voi cu doua liniute ca eu una nu mai am argumente obiective sa pot spera, doar asa bazandu-ma pe minunile care li s-au intamplat unora sau altora.

 

http://www.fertilityfriend.com/home/3c41ee

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

Multumesc pt primirea in mica voastra comunitate.

Felicitari mamicilor fericite si mult succes celor "inca" aspirante[flo]...pt putina vreme.

 

M-am chinuit si eu la mine in oras si in Ungaria vreo 5,5 ani sa am bebe pana am ajuns in sfarsit la doctorul cel mai bun de pe planeta [:)]

 

Am un lucru in comun cu Mariaid="red">, avem acelasi medic, de care eu sunt foarte multumita. N-as vrea sa-i ies din cuvant pt ca am incredere maxima in dumnealui. Si sunt optimista si in legatura cu sarcina, desi e prima mea inseminare.

 

Citesc pe forum multe chestii interesante pt mine fiind la prima IA,(multe nici nu le inteleg...[:)] dar as dori in special sa stiu cum v-ati simtit fetele care ati facut stimulare ovariana.

 

E posibil oare ca durerile f mari de sani in ziua 7 de la IA sa fie de la injectiile cu hormoni? La mine cresc in intensitate, parica se intetesc in fiecare zi, nu suport sutienul si mi se intaresc sfarcurile asa din senin si ma dor. Alte simptome nu am,de fapt ...sunt si constipata desi mananc fructe si iaurt "la greu".

 

Poate vor fi de folos cuiva informatiile acestea din cazul meu...in primele 3 zile dupa inseminare am avut dureri f mari de ovar drept (pt ca pe acela am avut 3 foliculi mari care tocmai se spargeau)si parica am avut vreo 3-4 zile si febra ...cateva liniute. Pt durere am luat No-Spa. apoi au trecut, DAR in zilele 5-6 am avut dureri de ovar stg. Nu la fel de mari dar asemanatoare (am presupus ca ovarul meu stg. care avea niste foliculasi la data inseminarii sa-l fi urmat pe fratele sau mai mare ovar drept) asa ca am avut contact sexual in zilele acelea.[:I] Dr. mi-a zis ca pt siguranta sa avem contact si dupa 2-3 zile de la IA [:I]

 

La mine dupa 36 de ore de la injectia de Brevactid nu se sparsesera foliculii, dar mi-a facut IA si asaid="Times New Roman">id="size3">

 

Am sa citesc in continuare cu interes experientele voastre.id="size3">id="Times New Roman">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=172484&REPLY_ID=7447108

 

Alina.auroraid="red"> am facut inseminarea in aceeasi zi :) si eu tot in 20 astept :)

n-as putea sa-ti zic de simptome (e prima IA si la mine), eu am facut stimulare cu Clostylbegyt, acum iau progesteron (nu mai stiu cum se numeste), Femosan (vitamine) si aspirina pt sange.

simptome nu stiu, pe mine nu ma dor sanii ca de obicei dupa ovulatie (de obicei nu puteam sa dorm de ei), am mucusul foooarte productiv, tot timpul am impresia ca fac pe mine[alcool][alcool] si cam atat. vreo cateva ameteli, dar eu sunt mai ametita de felul meu [alcool]

 

cu testul auzisem si eu ca se poate vedea mai repede, dar nu stiu sigur. daca afli ceva spune-mi si mie [flo][flo][flo]

 

 

waiting

 

ovulation ticker

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinaid="red"> eu am avut dureri de sani dupa fiecare IA si asta din cauza Gonalului (hormonilor). SI eu simteam cutite scurte sau cum sa le spun, arsuri in sani de la hormonii aia nenorociti. Numai ca de data asta, pe langa dureri de sani, au aparut si durerile de sfarcuri. F f senisibile sfarcurile. Ceva de speriat. Daca, ma lovesc f usor si ma dor sfarcurile.

Nici la mine nu pocnesc foliculii la 36 de ore. Am observat ca incep sa pacanesc pe la vreo 40 de ore dupa injectie. Plus ca daca am verificat prin eco, am vazut ca rotofeii aia stau bine mersi, nesparti cand fac IA.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aruamid="red">[pup],nu stiu daca e cazul sa iti spun bine ai revenit...[flo],dar pot sa iti spun ca imi pare rau ptr FIV-ul nereusit[q].De cate ori aud de vreun esec ma intristez tare mult,pentru ca nu am crezut vreodata ca "meseria" de mama va fi un lucru atat de dificil si greu de indeplinit.[q]

Eu am mai facut si anul asta 2 IAD,tot cu Moisa,desi ea mi-a zis ca eu as cam fi de FIV[q]...ce sa zic am crezut ca voi reusi ,aveam asa o intuitie care m-a inselat de data asta...si iar esecuri si lacrimi [q].In final am trecut si peste asta, apoi m-am documentat despre adoptii in speranta ca sufletul meu va accepta ideea asta,insa nu m-am simtit asa euforica ca la iluzia ca bebe va creste in burtica la mine .

Asa ca am luat o binemeritata pauza de la toate...pe 30 iunie plec in concediu si sa fie cum o vrea Doamne,Doamne...

 

Tu ce planuri mai ai ?[pup]

 

Velvet id="red">,pana la urma vom fi invingatoare,dovada ca minuni exista sunt povestile fetelor care au devenit mamici .

 

Pupici la toate [pup]

 

---------------------------------------------

Vreau si eu sa traiesc acea clipa minunata...sa fiu[gravired]

CRISSTAL

mutatia 675 4G si mutatia 844A in gena Pai -heterozigota + anomalie cromozomiala

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crisstal eu anul acesta iau o pauza m-am apucat de renovat casa ,alte chestii sa reusesec sa ma detasez de toate problemele legate de bebe ,stii ca se spune ca un stres elimina pe celalalt acum ma stresez cu casa si nu mai am timp sa ma gandesc la copii.[:D]

Daca nu se intampla nimic anul acesta poate o sa mai incerc 1-2 IA .

Concediu placut si relaxare totala [beach]

[pup]

 

PCOS trat Siofor 1000 mg ,500mg/3zi , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Femibion 1/zi, Magne B6 3/zi ,acid folic 5mg /zi,

FIV1 la Giulesti nereusit

in 2012 o sa fiu [gravi]

Doamne ajuta [ruga]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...