Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

INSEMINARE 89 Felicitari Dankutza


Recommended Posts

  • Răspunsuri 216
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui dankutza
Crisia id="red"> a ajuns la Cezara? Ce parere ti-ai facut? Ati facut deja planul de atac?

align="right" id="quote2">

Buna fetelor,

Dankutzaid="red">, nu am ajuns la Cezara, maine am programare (ar trebui sa fie prima zi de CM)....poate imi face eco. O sa merg cu dosarele cu analize (si ale mele si ale sotului), poate vrea sa se uite pe ele sa vada istoricul si cu rezultatul de la histerosalpingografie.

Nu sunt entuziasmata deloc de intalnirea de maine, de fiecare data cand am schimbat medicul am sperat ca va fi bine, din pacate, rezultatul este acelasi. Nu am ramas insarcinata niciodata - medicii ne spun sa mergem acasa sa mai incercam, ca nu avem motive sa nu reusim....
Este ultima luna cand mai merg la medic, am obosit fizic si psihic... daca e de acord sa facem o IA luna asta bine, daca nu, asta este...

Ma ganesc sa fac o biopsie de endometru, o intreb maine sa vad ce parere are.




“Nimeni nu poate garanta cum va arata viitorul.
Cel mai bun lucru pe care il putem face este de a ne creste sansele, de a calcula riscurile implicate, de a ne estima abilitatea de a le face fata si apoi, sa ne facem propriile planuri cu incredere.” -Henri Ford II
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crisiaid="red"> in primul rand multa bafta maine. In al doilea rand, spune-i ce vrei. E genul de dr care nu-ti impune. Iti expl;ica optiunile si apoi alegrea iti apartine. Spune-i ca vrei sa-ti faca o eco ca sa vada starea ovarelor, ca vrei sa te monitorizeze pt o IA, ca deja incerci de mai muti ani contact neprotejat si ca vrei sa faci IA. Se va uita sigur pe dosar. Mai ales ca ai deja gata analizele, o sa vrea sa se uite la hormonale, al spermograma sotului si la HSG. Spune-i si de biopsie. ea ii va spune daca o recomanda sau nu.

Sa stii ca si eu in timpul monitorizarii, i-a spus ca vreau sa-mi faca o laparo si ea mi-a zis ca nu-mi recomanda. Dar mi-a dat argumente. O faceam si degeaba.

Spune-i ce vrei. E super dr. O sa te asculte si o sa-ti spuna exact parerea ei sincera.

te rog sa ai incredre in ea si SIGUR vei reusi. [pup]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa fie medicul de care am nevoie.

Maine va povestesc ce am facut. [pup]

 

“Nimeni nu poate garanta cum va arata viitorul.

Cel mai bun lucru pe care il putem face este de a ne creste sansele, de a calcula riscurile implicate, de a ne estima abilitatea de a le face fata si apoi, sa ne facem propriile planuri cu incredere.” -Henri Ford II

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dankutza, nu te mai gandi la prostii, samburelul cu putza este bine si va fi bine pana la sfarsit![pup][pup][pup]

Crisia, asa m-am dus si eu la Cezara si la 5 zile de la prima intalnire imi facuse deja inseminarea, iar 8 luni mai tarziu o tineam pe Amana in brate!

 

----------------------------------------

Andra, mami fericita de Amana si de Robin

 

http://swlf.lilyslim.com/Pdnip3.png

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...