Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

retzete cous cous cine ma ajuta?


Recommended Posts

Monica, cred ca e vorba despre shbekia, cam asa se aude, este o prajitura traditionala de Ramadan, postul lor, se mananca cu harera, supa traditionala de Ramadan. Este o prjitura din aluat, se face in forma aia cu mana, se prajeste, apoi se scufunda in miere incalzita, miere artificiala si se presara cu seminte de susan. Este foarte complicat de facut, eu nu m-am incumetat, am participat la impachetare o data, e destul de complicat. O sa intreb in familie si-ti dau reteta daca vrei. Alte prajituri stiu sa fac, sunt in general cu multe migdale, cu cocos, prajituri uscate in general, nu cu creme. Va pup Carmen mami de Mihai+ [gravi]13+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 38
  • Creat
  • Ultimul răspuns
kossir, avea shi sesam p deasupra ,potzi sa mi-o dai daca o gaseshti. shi daca ai prajituri bune shi nu prea complicate.[:D] am mai mincat niste fursecuri umplute cu o crema de marmelada ,nuci,fructe uscate fff buna,un foetaj cu umpulura de nuci .vinete pitice in dulceatza. toate fff bune. monica mami de printz
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
couscoustiera [:-)))] suna haios..si complicat cum am invatat eu ca se face couscousul...o parte couscous + o parte supa de pui (sau apa = delikat pui) fierbinte, turnat peste couscaous, lasat 5 minute pun niste unt si gata...il faci apoi cu ce vrei [pofta] ------------------------ Someone's pleasure is another's pain!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
Mancarica de cus cus, ingrediente O punga de cus cus,o tava cu ciocanele(sau aripiore de pui),2 morcovi,un patrunjel,2 cub knor de vegetale,sare si vegeta dupa gust. preparare Se pun ciocanelele la fiert se adauga cuburile knor,sarea si vegeta si se lasa sa fiarba cand sunt pe 1/2 fierte se adauga morcovul intreg.se pune cus cus-ul la fiert.se strecoara supa de pe ciocanele se pune cuscus-ul strecurat in supa se taie morcovul si patrunjelul marunt si se adauga ciocanelele si se mai pune la foc mic sa mai dea un clocot. Pofta buna! Loredana mama de Alexandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...