Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Epilarea intima


Recommended Posts

Cam pe la 10-11 ani incep fetitele pe picioare si la subrat, care sunt mai paroase si o mustacioara. In general daca parul e atat de vizibil incat deranjeaza posesoarea nu e indicat sa inceapa cu lama. Parul nu se indeseste dar radacina se intareste si pe urma e mai dureroasa smulgerea. [url="http://www.obiectiverealiste.blogspot.com"]Obiective Realiste[/url] [url="http://androixbijoux.blogspot.com/"]Androix Bijoux[/url] Niste copii si toti copiii! [;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 95
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Scuze de offtopic dar cum faceti un copil de 10-11 ani sa stea la depilat, cand al meu (bine eu am baiat dar daca ar fi fost fata...)nu sta nici la dentist decat legat (vorba vine, dar tot pe acolo suntem).Mie imi e frica de mor, dapoi sa conving o fetita sa se supuna la asa ceva de bunavoie.Cum faceti voi daca nu e secret binenteles. Spor la depilat . roxy mamica lui Alex (17 august 2007)si Cristi (05 iunie 2000) [i]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))] Nu trebuie s-o faci sa stea, e invers trebuie sa te faca ea pe tine sa fii de acord cu asta. Ca sa se inteleaga: eu cred ca nu mamele sunt cele care duc fetele de 10-11 ani cu forta la salon sa le jumuleasca, ci ele fetele vor cu tot dinadinsul sa ajunga acolo. Pe unele mamele le duc fara prea multe discutii, iar restul fetelor (si mamelor) nu au decat sa intarzie cat pot, dar in final nu au incotro decat sa "tina pasul". [url="http://www.obiectiverealiste.blogspot.com"]Obiective Realiste[/url] [url="http://androixbijoux.blogspot.com/"]Androix Bijoux[/url] Niste copii si toti copiii! [;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Androix
[:-)))] Nu trebuie s-o faci sa stea, e invers trebuie sa te faca ea pe tine sa fii de acord cu asta. Ca sa se inteleaga: eu cred ca nu mamele sunt cele care duc fetele de 10-11 ani cu forta la salon sa le jumuleasca, ci ele fetele vor cu tot dinadinsul sa ajunga acolo. Pe unele mamele le duc fara prea multe discutii, iar restul fetelor (si mamelor) nu au decat sa intarzie cat pot, dar in final nu au incotro decat sa "tina pasul".
Da, da, da ...si eu cred la fel ...ca fetele vor si se milogesc de parinti. Problema este, cum convingi o adolescenta ca e mai bine la depilat decat la ras ? Sunt convinsa ca majoritatea prefera metoda mai fara de durere ... Fica-mea stie de depilat - pe picioare desigur [:I] ... de la mine, ca eu in general ma duc la salon vinerea seara, in jur de ora 8:00 P.M., dupa ce copiii sunt imbaiati si stau la TV. Poate vazand ca procedeul asta este obisnuit la mine, o sa vrea si ea la fel cand o fi mai mare. Chiar nu as dori sa inceapa cu lama ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui rall
Eu am alta intrebare: daca se trage atat la epilare... nu se lasa pielea din zona? [:D] Ca eu imi imaginez ca dupa vreo 10 - 20 de operatiuni incepe sa falfaie [:-)))][:-)))]
Nu stiu...ai vazut pe cineva (sub 60-70 de ani) sa-i falfaie pielea pe picioare sau bratze?...Iar daca dupa 60 de ani incepe sa falfaie zona...who cares?[:D] Io zic ca cine-a incercat o data cu ceara nu se mai intoarce veci la lama/creme/epilator, oricat ar fi fost ele de "prima iubire"...ceara e the best! I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M. Io zic ca cine-a incercat o data cu ceara nu se mai intoarce veci la lama/creme/epilator, oricat ar fi fost ele de "prima iubire"...ceara e the best!
Confirm, confirm, confirm ... oricat as incerca, ar trebui sa scriu sub pseudonim ca sa explic de ce confirm [:I][:D].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...