Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Epilarea intima


Recommended Posts

off topic: AHAA... deci nu merge cu lidocaina? de aceea a urlat fica-mea ca din gura de sarpe cand i-au luat sange dupa ce au dat-o in prealabil cu lidocaina? On topic: eu ma epilez fara probleme cu ceara, total pe peste tot pe unde e nevoie (intim ma refer) si ma si rad in draci deci am radacini puternice, dar de aceea zau daca am vreo problema la epilat. Primele dati mi-a fost frica ca va lua ceara cu tot cu "ea" dar m-am lamurit ca ramane la locul ei si merg acum fara nici un stres. Eu apelez la lama de comoda ce sunt si de lipsa de chef sa ma deplasez pana la salon. Intr-o vreme ma faceam total cu ceara calda (clasica) singura, acasa.[:)] Dar de cand mi-am epilat si canapeaua, am renuntat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 95
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Raza de soare Nu stiu...eu am nascut prin cezariana (impusa!) si in topul meu de dureri, pe primul loc am durerea de imediat dupa operatie (cand ma trezeam din anestezie) si pe doi, cea de la epilatul total cu interfesier, la care m-a luat cu frisoane.[q] La asta s-a bagat cineva?[:D]
Pai no, eu prin "epilat total" intelegeam chiar...total, deci presupun ca si celelalte la fel[:D] Mie cezariana mi s-a parut relativ floare la ureche, venita ca o mana cereasca dupa un travaliu ultra-dureros cu dilatatie 1 (si cica dr. spunea ca nu poate sa ma doara chiar asa tare, ca e de fapt "pretravaliu"...simtea el in locul meu...vedea-l-as la un epilat total[:D]) I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M. Mie cezariana mi s-a parut relativ floare la ureche, venita ca o mana cereasca dupa un travaliu ultra-dureros cu dilatatie 1 (si cica dr. spunea ca nu poate sa ma doara chiar asa tare, ca e de fapt "pretravaliu"...simtea el in locul meu...vedea-l-as la un epilat total[:D])
[drac][:-)))][:-)))] Edit: la unele saloane, interfesieru' e serviciu separat, cum sunt epilatul scurt, lung, etc. Ca si inghinalul: bikini, Brasil...bilet de tramvai...[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

referitor la barbati si epilatul cu ceara, eu sincer nu stiu daca e tocmai recomandata ceara fierbinte pe "oo". You know....ca si asa caldura mare e nasoala pentru inotatori, pielea din cate stiu e f sensibila si nu sta taman intinsa, ma rog. Probabil in zona pubiana mai merge, dar mai jos, pe la bijuuri, je ne sais pas....ma rog, asteptam curajosi sa ne relateze [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ina, nu stiu de oo, dar multi aici se epileaza pe pectoralii de otzel si pe spatele de cimpanzeu. Mie sincer nu imi place fara pic de par pe piept, dar pe spate si eu as baga ceara daca ar meu ar fi maimutza. Cit despre "jos", cred ca pe linga bijuuri merge, cred ca nu e mai dureros ca la noi. Pe oo nici nu prea e ce epila.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hm, true. legat de piept, nush, acu depinde si de gusturi intr-adevar. ca si la femei, unele se prefera / sunt preferate au naturel jos:) singura chestie cu care nu reusesc sa cad de acord e mustata. la femei. unele o au, unele n-o au, unele o dau jos, unele o oxigeneaza. Eu as da jos, daca ar fi cazul. Oxigenatul da bine doar de la departare, la un closeup mai atent arata ca un mic viking. If you know what I mean. Si imi imaginez ca nici la pupat nu e taman ok. DESI spre surpriza mea am intalnit in multe carti de prin secolul 18-19 referire la "o mustacioara fina" sau "o umbra deasupra buzei" in termeni adirativi / elogiosi. Deci....probabil suntem subiectivi si ce ni se pare astazi urat ne parea sexy acum 200 de ani. Sau peste alti 200.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hihi, ina, pe vremuri acea mustacioara insemna ca respectiva e focoasa in pat si fertila. acum cativa ani era un reportaj la tv, intr-o comuna mai toate fetele/femeile au mustacioara (spre mustata, unele), si sunt foarte cautate de barbatii din zona, pentru maritis. li s-a dus vestea ca sunt harnice, sanatoase, puternice, fertile. o fi un sambure de adevar in chestia asta... Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 ) "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am adus aminte de un banc, da' nu-l retin exact asa ca improvizez:"in acea localitate au peste 1.80 inaltime, o putere de urs, beau de sting, au pumni ca ghioagele si mustati mari si negre...iar barbatii nu sunt cu nimic mai prejos!"[:D] I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
Mi-am adus aminte de un banc, da' nu-l retin exact asa ca improvizez:"in acea localitate au peste 1.80 inaltime, o putere de urs, beau de sting, au pumni ca ghioagele si mustati mari si negre...iar barbatii nu sunt cu nimic mai prejos!"[:D] I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.
[:-)))][:-)))][:-)))] foarte tare - pe unde ai gasit asta - nu de alta, dar as vrea sa mai distrez niste prieteni [:D] "Un copil se naste cu nevoia de a fi iubit - si nu trece niciodata peste ea" F.A. Clark Mami de [cavaler] Denis (17.06.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...