Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Epilarea intima


Recommended Posts

Pentru zona cu pricina mai exista si alte [url="http://pubicstyle.wordpress.com/2011/05/28/pubic-styles-wallpaper/"]solutii[/url]. Link-ul este recomandat numai persoanelor nederanjate de nuditatea ... nonsexuala.[:D] Pe acelasi site sunt tot felul de idei despre cum poate arata zona cu pricina. Se poate recurge alternativ la diverse variante, evitand astfel monotonia.[:D] Edit: daca link-ul deranjeaza, il sterg.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 95
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
Citat:
citat din mesajul lui Raza de soare Nu stiu...eu am nascut prin cezariana (impusa!) si in topul meu de dureri, pe primul loc am durerea de imediat dupa operatie (cand ma trezeam din anestezie) si pe doi, cea de la epilatul total cu interfesier, la care m-a luat cu frisoane.[q] La asta s-a bagat cineva?[:D]
Pai no, eu prin "epilat total" intelegeam chiar...total, deci presupun ca si celelalte la fel[:D] Mie cezariana mi s-a parut relativ floare la ureche, venita ca o mana cereasca dupa un travaliu ultra-dureros cu dilatatie 1 (si cica dr. spunea ca nu poate sa ma doara chiar asa tare, ca e de fapt "pretravaliu"...simtea el in locul meu...vedea-l-as la un epilat total[:D]) I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.
Epilat total inseamna..total, nici un fir de par. Interfesier included. Eu sincera sa fiu nu am auzit si nici nu m-a pus nimeni la salon sa stau cu picioarele in sus...[:D] pentru nici o zona.... Pt interfesier se sta pe burta si (te) tii cu mainile in asa fel incat sa departezi putin fesele. (mama, ce descriere am facut...). Interesanta faza cu modelele, am incercat si eu mai de mult, dar e greu de intretinut. [mamica] de Daniel, n.01.02.2010 Mama fericita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui glimmer
Pentru zona cu pricina mai exista si alte [url="http://pubicstyle.wordpress.com/2011/05/28/pubic-styles-wallpaper/"]solutii[/url]. Link-ul este recomandat numai persoanelor nederanjate de nuditatea ... nonsexuala.[:D]
mie chiar imi plac unele modele...intrebare: oare ce fel de vopsea se foloseste? Caught between the devil and the deep blue sea...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma epilez total de ani buni, doare intr-adevar dar e suportabil. Consider ca un rol esential il are experienta cosmeticianei. Pana am ajuns la cea la care merg acum am trecut si printr-o "tortura" in mijlocul careia era sa fug acasa cu ceara pe mine [:D] Milk. Tina, giulia81 vad ca suntem din acelasi oras, daca va intereseaza pot sa va dau nr. cosmeticienei mele. Dupa parerea mea ea chiar are "mana buna" pentru asa ceva. Eventual trimiteti-mi Pm, ca poate n-o sa mai am timp sa intru la subiectul asta. Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Eu obisnuiam sa ma epilez cu lama. Cu ceara ma durea ingrozitor. Plus ca aveam tot timpul fire crescute in piele care lasau cicatrici oribile. Asa ca am scos bani de la pusculita si m-am facut cu laser. Peste tot, inclusiv interfesier. A fost cea mai buna investitie pe care am facut-o pentru mine vreodata. Ma mai fac cu laser o data la 4-6 luni pentru intretinere dar tot ies mai ieftin decat daca m-as face cu ceara. Între tratamente nu am par mai deloc in afara de cateva firisoare subtire pe labii. Trebuie ales un aparat de laser bun totusi. Sora mea s-a facut la un salon care a costat cam 20% din cat am platit eu dar i-a disparut tot 20% din par
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma epilez cu ceara traditionala (doare mai putin) , total, de muuulti ani. Merg la cosmeticiana mea de mai bine de 10 ani, ma stie de cand eram nemaritata, fara copil :) Nu mai doare rau si s-a rarit extrem de mult. Sotul se facea cu crema : n-am inteles, eu sa fiu minunata ca desertul Saharei si la el sa dau de Codrul Vlasiei sau Padurea Letea ?[:D] De cativa ani l-am convins sa foloseasca ceara, se face singur acasa, la axila si in zonele intime. Il mai ajut eu pe unde nu ajunge [:D] Ambii suntem de acord : e mai placut, mai curat, mai sexi [olala] Edit: cosmeticiana mea are si barbati (cativa) care-i vin la epilat inghinal. Ma amuzam cu ea ca o intrebam cum se intampla treaba: "cum sa se intample, le zic da-o in stanga, da-o in dreapta , in sus, in jos [:D] " Nu vad nimic aiurea in asta, mie nu-mi place de mine cu veverite pe corp, de ce as aprecia asta la barbatul de langa mine ? Ba mai mult, o consider la ambii, ca un semn de respect fata de tine si fata de partener. Intreba cineva daca nu afecteaza caldura "oole". Cred ca nu, ceara nu o aplici gata luata de pe foc, e doar calduta. Personal, n-am vazut inca barbatul care sa iasa urland de la dus ca i-au fiert ouale [:D] E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intreb si eu ca omul necunoscator: Despre aparatul de epilat cu lumina pulsatila, de la Velform, Eternalisse, ce parere aveti? Nu stiu daca am voie sa dau link... dar cu siguranta l-ati vazut pe la teleshoping. Ei zic ca inainte de a smulge firele de par, foloseste lumina pulsatila si astfel se raresc firele de par..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...