Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 10 kg jos (9)


Recommended Posts

hei, Anca, bine ai revenit - te primim, cum sa nu[pup]

 

te-ai mentinut carevasazica- ai fost cuminte? ai mancat dezordonat? cum ti-ai petrecut timpul departe de noi, colegele tale de suferinta?

 

 

Eu am beneficiat azi de o sedinta bonus de nutritie la pachetul de masaje (cu un dr nou, barbat de data asta). Prima sedinta cu Luiza am avut-o in februarie si impactul celor auzite a fost asa puternic ca mi-am revizuit masiv alimentatia de buna-voie si nesilita de nimeni (de garderoba mai mult[:I]). De data asta am simtit o lipsa de chimie destul de accentuata (ne-am contrat pe cateva aspecte- eu indoctrinata fiind de Bilic), am primit insa un meniu care ar avea ca efect slabirea intre 1-2 kg pe saptamana, functie de organism. Astept sa imi revin cu nervii si il voi incerca.

 

Ca idee insa- ce faceam gresit- pt cine mananca cu gustari si vrea sa Slabeasca (nu mentinere), gustarile ar trebui sa fie la alegere (nu amestecat)- pahar de 200 ml lapte sau iaurt degresat (2-4%) sau un fruct sau o leguma. Vreau sa ma organizez putin in zona asta, aveam cam mare varietate ce-i drept.

 

Bianca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu sunt in ziua a 4-a de Rina-vitamine.

 

Zilele astea m-am tinut de dieta, desi sunt in delegatie in vesnice meetinguri, mese la restaurante fitzoase etc.

 

Mi se pare suprinzator de usor de tinut, sunt curioasa daca si slabesc cu asta, sincer mi se pare prea frumos ca sa fie adevarat si totusi sper sa-mi vad visul cu ochii cu dieta asta.

 

Meniul de ieri (carbohidrati)

 

MD (din 2 in 2 ore, ca la carte) - cirese, smochine, mar

P - spanac, ciuperci cu usturoi, 1 chifla

C - penne arabiatta, 4 buc cioco neagra

 

Trebuia sa am cina ca si pranzul, dar am mers in restaurante diferite ca stil si n-a tinut...

 

Azi la vitamine am mancat banana, cirese, salata libaneza (cu o bucata mica de lipie) la pranz si o tin cu fructe si salata si un pumn de nuci crude pana diseara.

 

Abia astept sa ajung maine dimineata inapoi acasa sa vad ce am realizat[:D]

 

Ce mi-e clar ca ma ajuta este faptul ca nu-mi mai permit gustari de tot felul (asa cum zicea Lyada mai sus).

 

 

Caro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lyada, obiectiv pana la 1 iulie am -2kg. Desi sunt usor in dubiu ca va merge, pana una alta vad ca deocamdata sunt balonata si mega umflata ... o fi pana intru in starea de croaziera.

Inca mi-e greut sa ma focusez doar pe fructe si ma simt inca usor victima, dar cred ca din a doua saptamana voi fi mai ok cu capul. Sper cel putin ...

Andre_ea, facem noi ce facem si tot prin aceleasi locuri bantuim si pe forum si pe afara [pup]. Multumesc de sustinere, asemenea si tie, tine-te tare.

 

 

Eu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vad ca doriti sa slabiti rapid si eficient. o idee ar fi in cartea lui dr. mencinicopschi "si noi ce mai mancam...ca sa slabim?" vol.2, la capitolul "dieta de 4 zile" pag 133. este o dieta drastica, numai legume, grapefuit, ceai de fenicul, ceai verde, etc. eu merg pe principiul incet si sigur, incerc sa mananc sanatos si putin toata viata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata fetelor, haideti la o cafeluta

 

eu tot cu lupta mea intre 64-65, iar a revenit la 65 dupa vacanta la bulgari si de luni ma chinui, dau cate 100g zilnic, am ajuns la 64.4, dar asta e, macar de as da asa incet incet, dar constant. In weekend mergem la socrela, luni sa puneti maciuca pe mine dc iar pun la loc ce am dat jos

 

dupa ce termin cu cavitatia si preso, sper sa ajung si eu la sala, la aerobic, de 2 ori pe sapt, dar mai dureza o luna chestiile astea

 

 

Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, doamnelor!

 

Azi R5 si am 61.5 Kg[olala]. Deci se pare ca functioneaza.

 

Zi de proteine:

 

MD: coacaze uscate (lasate la inmuiat de aseara) si capsuni din ograda proprie

P si C: somon, broccoli la aburi si morcovi cruzi

 

Azi imi va fi ceva mai foame, stiu deja asta, dar rezultatele ma motiveaza sa continuu!

 

Anna-a, cum merge cu cavitatia si preso? Ai rezultate frumoase?

 

 

Caro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

 

 

Caro, si eu sunt curioasa cum slabesti cu Rina pt ca ai putine kg de dat jos si din ce am citit pentru ultimele 3-5 kg strategia recomandata in general este de alimente cu volum mare si calorii putine, multa varietate de la o zi la alta, astfel ca organismul sa nu se prinda ca e la dieta (eu traduc asta si prin P difera de C si mai putina mancare gatita). Ieri am dat click intr-o doara pe sub. cu abdomen plat, wow- nu ma mai puteam opri din citit, ce subiect super-tare a fost ala, o multime de informatii si sfaturi utile, cata energie pozitiva, impresionant cata lume a slabit.

 

edit ca am scris in acelasi timp, ma bucur ca functioneaza!

 

De marti am inceput sa-mi notez un jurnal alimentar, vreau sa ma pot uita pe o saptamana si sa vad apoi ce pastrez si ce schimb, inspirata de ce mai aflu din diverse surse.

 

am reajuns la greutatea din 1 iunie, nici nu mi-a luat mult[:D]

 

Bianca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

upiiii, am mai scos ceva si al 64.2; deci sa puneti maciuca pe mine dc vin cu mai mult luni

 

treb sa incerc si eu Rina asta, dar pe mine ma deruteaza faptul ca cica seara treb acelasi lucru ca la pranz, si eu nu gatesc mai mult de 2 portii cat mancam la o masa...chiar treb acelasi lucru???

 

ce sa zic de cavitatie si preso, am facut numai 4 sedinte pana acum, nu sunt impresionata, vad f f mici rezultate = picioarele au un pic alta forma, mi-au revenit parantezele, parca si pe burtica, de fapt in talie sus s-a aranjat un pic altfel, dar nu stiu daca e de la asta

eu ma chinui pe 3-4 planuri:

1. pilates facut acasa(iar efectul poate fi de la asta ca am mai facut si dupa 2 sapt se vad schimbari la picioare)

2. cavitatie si preso - dupa cum am zis nu vad ceva spectaculos

3. evident alimentatie sanatoasa, destul de putina si "buna" - si eu imi notez ce mananc zilnic

4. uneori cand mananc ceva gras (e.g branza, fistic) iau si cate o pastila de Xenical

 

dupa cum am zis rezultatele nu sunt spectaculoase, merge incet incet si dupa cum am mai zis, eu sunt un fel de mester Manole inversat, de luni pana vineri dau jos aproape 1kg si-l pun la loc in weekend; sa vedem ce fac wk asta

 

nici eu nu am f mult de dat, am dat 2 kg, de pe la 67 la 65, dar asta era cam acum 2 luni si de atunci ma zbat intre 64-65...sper sa vad totusi in curand 63; as vrea max 60, nu mai zic 58 ca deja as fi prea bine

 

 

 

Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bianca, eu am un coleg care a tinut Rina impreuna cu sotia lui. El a dat jos 17 Kg (avea de unde) si ea a dat jos 8 kg (de la 66 la 58) asa ca trag speranta ca va merge si la mine.

 

Eu vreau sa ajung de la 63 la 58. Sunt convinsa ca daca ar fi sa dau jos de la 58 la 53, n-ar mai merge asa de usor... Am mai tot citit si eu si scrie ca daca vrei sa dai jos ca lumea, trebuie sa mananci putine fructe dimineata (eu deocamdata mananc pe saturate) si f variat in rest, tocmai sa nu se prinda organismul ca tii dieta. Si mai cred si ca daca tii 90 de zile, de pe la jumatate incolo se prinde organismul ce faci si nu mai cedeaza asa usor. Dar atunci incepi sa bagi sport mi la greu, faci exercitii variate sa confuzezi muschii si merge. Vointa sa fie, fir-ar ea de vointa[:D]

 

Anna_a, este simplu de tinut tocmai pt ca mananci la cina ca si la pranz, deci nu trebuie sa gatesti mai mult. In loc de 2 portii gatesti 2.5 portii... Nu inteleg nici eu de ce trebuie sa mananci la fel, dar banuiesc ca ajuta la controlul cantitatii, mananci cu mai putina pofta din acelasi fel de mancare.

 

Anca, tu nu mai tii Rina?

 

Ralcat, tu tii Dukan?

 

Caro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...