Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Va simtiti implinite alaturi de parteneri?


Recommended Posts

Va simti implinite alaturi de parteneri?Ce anume va implineste vis a vis de viatza in 2?Care este secretul mentinerii unei relatii? irina mami de[bibe] Pierre-Sebastien http://community.webshots.com/user/rhoneea?vhost=community sau paginutza colorata www.totsites.com/tot/babysebastien
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Irina....eu cred ca am ajuns la pragul in care deja pot spune ca ma simt implinita,cum scri tu,alaturi de partenerul meu de viata... In prima casnicie nu am avut aceasta "revelatie",poate si din cauza faptului ca primul mariaj s-a consumat foarte repede....insa acum,a doua oara,pot spune ca am gasit ceea ce am dorit...."zburatorul" din versurile lui Eminescu...[^] Ce ma implineste?Pai in primul rand faptul ca partenerul meu de viata este o persoana intelegatoare si ca suntem foarte buni prieteni....comunicam foarte mult si foarte bine si intotdeauna ne straduim sa ajungem la un numitor comun intr-o dilema,negociem daca imi e permis sa spun asa....astfel incat concluzia sau solutia finala sa ne satisfaca pe amandoi. Apoi as putea spune ca si situatia materiala destul de buna este unul din criteriile de buna intelegere si armonie in familie....pantru ca in cei aproape 39 de ani de viata prin care am trecut pentru mine vorba aia "dragostea trece prin stomac" s-a adeverit. Si nu in ultmimul rand faptul ca iubeste copiii si stie sa fie un tata foarte bun,in care am deplina incredere in ce priveste ingrijirea lor si educatia pe care le-o da...Avem impreuna 3 copii:fata lui,baiatul meu si fata noastra...[:D]Nu exista nici o diferenta in felul in care ii trateaza pe fiecare...toti 3 sunt copiii nostri. Secret?!Ce sa zic?!Asa cum fiecare om e unic pe Pamant si are incarcatura genetica proprie....tot asa fiecare familie este unica in felul ei si n-as putea spune ca exista un panaceu universal valabil de aplicat pentru mentinerea iubirii,intelegerii si fericirii intr-o familie....Dupa parerea mea personala cred ca importante intr-o relatie sunt increderea,sinceritatea si comunicarea...dragostea e doar o reactie chimica extrem de importanta in cuplu....super glue-ul dintr-o relatie....[:D] Sa traiti in dragoste si intelegere! Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DA! El e jumatatea mea si eu sunt jumatatea lui.Uneori mai avem si momente proaste [blabla] si o luam pe aratura (cred ca de prea mult bine), dar ne revenim repede. Ma implineste el prin tot ce face, spune, simte, prin felul lui de a fi (uneori nesuferit raaaau),ma implineste cand vad ca eu si capritele suntem cele mai importante "chestii" pentru el. Secretul? Dragoste adevarata [amoras], incredere, comunicare, capacitatea/dorinta de a mai face si compromisuri. pupici [pup] [url="http://good-times.webshots.com/album/559574371EuluFH?vhost=good-times"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc lui Dumnezeu,DA.E cald-nu ma refer la vreme[:D]-n-am grija ca ma inseala,e tipul barb. care si-a luat femeie pt. toata viata,un tata f. bun-cam closca uneori,si daca sunt diplomata sa-i dau idei in asa fel incat sa creada ca-s ale lui,face ce e necesar,nu pt. mine neaparat ci pt. casa.Are si defecte ca altfel n-as fi putut fi langa el atatia ani!2 PERFECTI in aceeasi casa e prea mult chiar si pt. mine![:-)))][:-)))][:-)))][:-)))].Si nu in ultimul rand,arata f. bine.Pt. mine e cel mai misto tip din lume.Mi-i draaag,manca-l-ar mama dar merita si sta ca un motan cand il alint,ca taaare-i mai place.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Secretul?Nu stiu care e ,eu pot spune doar cum e la noi.tactul de a face mici si necesare compromisuri,sa mai lasi de la tine,sa-ti bati capul sa stii ce-i place/displace,tandrete,diplomatie,sa nu-l sufoci,sa nu vorbesti intruna pana-l ametesti,sa fii ingrijita mereu si cocheta,sa-l consulti des,sa-l intelegi cand are o zi proasta,sa-l sustii,sa nu zici mereu ,cand se dovedeste ca ai avut dreptate"ti-am zis eu?!" si altele.Totul este reciproc!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by wonderful
Secretul?Nu stiu care e ,eu pot spune doar cum e la noi.tactul de a face mici si necesare compromisuri,sa mai lasi de la tine,sa-ti bati capul sa stii ce-i place/displace,tandrete,diplomatie,sa nu-l sufoci,sa nu vorbesti intruna pana-l ametesti,sa fii ingrijita mereu si cocheta,sa-l consulti des,sa-l intelegi cand are o zi proasta,sa-l sustii,sa nu zici mereu ,cand se dovedeste ca ai avut dreptate"ti-am zis eu?!" si altele.Totul este reciproc!!!
Sunt de acord cu wonderful. Eu am o casnicie frumoasa si sunt multumita de sotul,chiar foarte multumita,El este rac iar eu pesti[:D],ce interesant! Ma ajuta intr-u totul,are grija de bebita,daca am nevoie de putin timp liber are grija sa mi-l ofere,este un tata excelent,un sot si un prieten bun. Secretul intr-o casatorie este comunicarea,tot ceea ce vrea sa iti spuna partenerul/partenera ca ai gresit nu trebuie sa il iei ca pe un repros e bine sa asculti,diplomatia,este foarte important ca femeia sa fie diplomata.Sunt multe de spus legat de acest subiect. Are si defecte ca fiecare dar bunatatea si calitatile lui compenseaza mult[:D] "Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."
[url="http://community.webshots.com/user/maya0785/albums/least-recent"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt multumita de casnicia mea , secretul cred ca e el prea bun si intelegator puuuuu sa nu-l deochi, cu o nebuna ca mine altul pleca de mult!Glumesc normal ! Ne cunoastem din copilarie dar viatza ne-a unit drumurile numai la 21 de ani , desi in secret aveam un crash unul pt altul de pe la 14 ani am aflat asta abia cand am devenit prieteni si ne-am destainuit micile secrete , am mai scris pe undeva ca jucam innecatul prin spatele blocului sau sticlutza si tare fericita eram cand cadeam cu el. ufffffff ma apuca melancolia amintiri din copilarie si nu raspund la subiect .Poate si unde avem asa istorie impreuna , poate si faptul ca am plecat de acasa singuri intre straini ne-a ajutat si ne-a apropiat, comunicarea in general e cheia succesului si in fiecare zi invatam inca cum am putea fi si mai fericiti. Ne mai ciondanim si noi ca suntem oameni, dar supararea trece aproape imediat , in general sunt fericita pt jumatatea ce dumnezeu mi-a dat! Hai ca am dat-o in versuri ce imi faceti voi cu subiectul asta ! [:-)))][:-)))] "To acquire love...fill your self up with it until you become a magnet." Charles Haanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...