Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Legislatie adoptie(2)


Recommended Posts

,,Senatorii au votat, marti dupa-amiaza, modificarea legii adoptiei. Potrivit noului proiect, copiii cu parinti necunoscuti devin adoptabili intr-o luna, iar cei nevizitati de rude timp de un an capata acelasi statut. Legea va intra in vigoare doar daca trece si de Camera Deputatilor " Sursa: stirileProtv.ro ___________________________________________________________________________________ Copiii nu le datoreaza parintilor viata, ci cresterea (Nicolae Iorga) [http://handmadeamy.blogspot.com/]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 75
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui amy2007
,,Senatorii au votat, marti dupa-amiaza, modificarea legii adoptiei. Potrivit noului proiect, copiii cu parinti necunoscuti devin adoptabili intr-o luna, iar cei nevizitati de rude timp de un an capata acelasi statut. Legea va intra in vigoare doar daca trece si de Camera Deputatilor " Sursa: stirileProtv.ro ___________________________________________________________________________________ Copiii nu le datoreaza parintilor viata, ci cresterea (Nicolae Iorga) [http://handmadeamy.blogspot.com/]
Intr-adevar, ai dreptate, am intrat pe site-ul Senatului si a fost aprobata cu nr. voturi: DA 94, NU 5, AB 4 Le-a luat aproape 3 luni sa voteze[bang]. Daca le ia tot asa si la deputati, si apoi pana intra in vigoare, abia anul viitor vom avea lege noua. Vreau sa fiu mama
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

littleangel- cine stie?nimic nu e intamplator..sa stii ca eu aveam un tricoas de copil pentru varsta de 2-3 ani.A aparut la mine odata cu un ursuletz de plus si ma uitam la cat era de dragalas,mic si frumos colorat...ce sa-ti spun? printul meu cand a venit la noi??? acel tricou ii venea perfect!!Asa si la tine.....cine stie ?poate vei folosi acele hainutze... [:D][pup] Mami de Alexandru....minunea mea!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate avem noroc si se voteaza legea mai repede... Dumnezeu stie cat are fiecare de asteptat pentru un copilas. Noi abia am depus dosarul pentru atestat, ne-am "inarmat" cu rabdare, toata lumea ne spune ca dureaza destul de mult pana iti prezinta un copil, dar.... acolo undeva in suflet tot sepram sa nu fie asa... Am citit si despre parinti norocosi care si-au gasit repede sufletelul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Desi in sufletul meu stiu ce simt, imi este greu sa scriu acea declaratie privind motivatia pt adoptie... Ma poate ajuta cineva cu un model??? Noi de dorim un copil (fata/baiat) cu varsta 0-2 ani, cu situatie medicala buna. Mai mult nu stiu ce sa scriu...e prea putin?!? [q][q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui erato
In seara asta vine la PROTV Bogdan Panait, seful ORA, sa vorbeasca despre legea adoptiilor. Uitati-va la stirile de la ora 19. Vreau sa fiu mama
Eu v-am anuntat, eu nu l-am vazut. [:I] Din pacate, nu merg boxele doar la aceasta stire, ca in rest functioneaza[alcool]. Ar putea sa faca cineva un rezumat al interviului? http://stirileprotv.ro/campanii/vreau-si-eu-parintii-mei/luni-la-stirile-pro-tv-de-la-ora-19-00-75-000-de-romani-vor-sa-afle-cand-se-schimba-legea-adoptiilor.html#comentarii Vreau sa fiu mama
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...