Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (68)


Recommended Posts

neatza.

 

Balanta, doar 12 kg in 31 de sapamani? Extraordinar! Eu am pus 9 kg in 21 de saptamani, in conditiile in care nu am avut restrictii de a sta in pat. Ma bucur pt tine.

 

Irip, imi pare rau ca-si face de cap colulul tau. O sa fie bine!

 

Mammarutza, f utile informatiile tale. Multumesc [pup]

 

Noi am fost ieri la psiholog. Stiti ce mi-a spus? Sa mananc ciocolata. Din cauza dietei (medicul de familiei m-a bagat la dieta din cauza ficatului iar ginecologul imi spune sa am grija cu greutatea) am exclus dulcele. Rezultatul? Depresie. Inteleg rationamentul si nu-mi vine sa cred ca nu m-am gandit la asta [:D]. Ma bucur ca nu e ceva mai grav.

 

Va puup

 

[gravired] + 20 [baietel] Tudor si [baietel] Stefan

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 354
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata fetelor,

 

sunt obosita caci nu am inchis un ochi. ca niciodata cei mici s-au foit toata noaptea. fetita care e in placenta anterioara s-a miscat incredibil de mult. nu am simtit-o pana acum atat de bine ca azi noapte. m-am instalat, am recoltat analize si am facut testul non stres care e mai mult stres k a trebuit sa stau p spate si nu pot... va pup si va tin la curent. il astept pe dr. poate imi face azi si o eco mai detaliata.

aaa, nu lasati pe maine ce puteti face azi, in sensul de a avea pregatit un minim de bagaj. mie mi-a prins bine.

eu am luat 17 kg, in talie am 104. probabil k nu voi mai lua mult. primesc complimente k doar burtica e d mine...

 

33 [baietel] & [fetita]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatzaaaa

 

Mmammarutza, eu te-am intrebat de abc, multu mult pt toate info.

Balanta, chiar ca stai fff bine cu kilogramele. Eu am 7.5 in plus, Anne te urmez indeaproape. Cat despre ciocolata, eu m-am autodenuntat ca manunc cate una deodata, deci sunt plina de serotonina. Noroc ca in mod obisnuit nu tinem dulciuri in casa.

 

Irip, de emotii nu ai dormit. .. Incearca sa te linistesti, ca o sa fie bine bebeii.te-ai cazat, ai pat de-ala rasturnat? Eu in talie am deja 96, vin din spate cu putere.

 

[gravired]

Multumesc, Doamne!

 

_____________________

C677T HETEROZIGOT

Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

irip, azi nu avem briose, doar gogosi cu nutella. iti trimit una, ca cealalta imi ramane mie [:D].

pt non stress test m-a chemat si pe mine (saptamana viitoare), dar nu am sa merg.

 

anne, ma gandisem si eu la varianta cu nasterea in ungaria, dar din cauza situatiei cu colul nu ma incument sa caut dr si maternitate (in sensul ca nu am merge acolo orbeste, as vrea sa vad maternitatea si, mai ales, dr, daca imi inspira sau nu incredere).

 

fetelor, nu stiu cum de nu m-am ingrasat mai mult, fiindca mananc destul si, din pacate, si multe dulciuri (dar mananc si fructe, lactate, legume si mancare gatita - zilnic).

eu de obicei am un metabolism tare tampit, adica asimilez tot ce mananc. niciodata nu am fost slaba, nici macar in generala sau liceu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salexa, hai ca mi-am amintit, alkarom se numeste, daca dai cautare pe google gasesti siteul lor si spun si de magazinul de desfacere de pe str. sebastian (intre parc si intersectia cu calea Rahovei)

 

Irip[flo], imi pare rau ca s-a intamplat asa, dar gandeste ca mai ai putin si va fi bine.[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralu, multumim de link, l-am salvat.

 

Apropo de mancare, sa va zic. Dr mea nu ma cearta pt kg, ea ma cantareste mereu. Am observat de ex ca am tendinta de a pune cam un kg la 2 saptamani ceea ce e cam multisor, insa ea zice ca modul in care asimilam e diferit de la persoana la persoana.

In schimb, are o chestie la care tine f tare, adica respectarea unor principii sanatoase de dieta. Din cauza ca in sarcina se modifica cu totul metabolismul glucidelor vrea sa incerc sa ocolesc alimente cu indice glicemic ridicat - un fel de regim montignac, dar mai usor, adica se permit abateri din cand in cand. Pentru ca m-a parat al meu sot ca mananc cartofi prajiti mi-a atras atentia sa mai renunt la ei si sa ii mananc doar in mod exceptional, cand si cand. Mi-a povestit si de testul de diabet gestational, mai am pana il fac, trebuie sa incerc sa fac un efort constient sa mai reglez dieta pana atunci.eu nu pot spune ca sunt o pofticioasa, nu rontai si nu mananc dezordonat, intre mese, dar si cand scap in alimente mai putin permise... Sa te tii

 

[gravired]

Multumesc, Doamne!

 

_____________________

C677T HETEROZIGOT

Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

balanta, testul e o porcarie. eu am pe tel o aplicatie prin care pot asculta bataile inimii copiilor. e o chestie f moderna si nu treb sa stau pe spate sa mi se contracte burta. am numai fete cuminti in salon. vreau sa fie mai vorbarete k ma plictisesc.

e buna si gogoasa cu nutella [flo]

 

 

33 [baietel] & [fetita]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...